Apple iPhone SE 2022 vs iPhone 13 / 13 Mini Kamera Karşılaştırması

 IPhone SE 2022 iyi bir kameralı telefon mu? ayrıntılar incelememizde...

Apple müstehcen pahalı bir teknoloji üretiyor, bu yüzden kısmen şirketin "müsait fiyatlı" ürünleri oldukça fazla yutturmaca topluyor. Tamamen yeni iPhone SE 2022 – Apple'ın kitleler için en yeni, cüzdan dostu zeki telefonu. Söz mevzusu cihaz, asırlık bir tasarıma haiz ve onu mucizevi süratli A15 Bionic işlemci ile eşleştiriyor. Bununla birlikte, telefonun iyi bir fotoğrafçılık deneyimi sunup sunmadığı görülmeye devam ediyor – sonuçta, ahize sırası ile ancak arka ve ön tarafta tek bir kamera ile geliyor. İşte bunu öğrenmek için buradayım. O biçimde sözü daha çok uzatmadan iPhone SE 2022'nin kamera özelliklerine daha yakından bakalım ve telefonun iPhone 13 / 13 Mini'ye karşı kendini koruyabileceğini görelim (inceleme).


Makalenin amacı doğrultusunda, iPhone SE 2022'yi iPhone 13'e karşı kontrol ettim. Bununla birlikte, iPhone 13'ün iPhone 13 Mini ile aynı kamera yığınını iyi mi kullandığını gördükten sonra, sonuçlar iPhone 13'e bakılırsa tahmin edilebilir. Mini de. Ayrıca, hem iPhone 13 / 13 Mini'nin bununla birlikte iPhone SE 2022'nin Apple'ın gelişmiş Smart HDR 4 teknolojisi tarafınca desteklendiğini unutmayın. Sonuç olarak, cihazlar herhangi bir insan müdahalesi gerektirmeden HDR'yi otomatikman etkinleştirir/dönem dışı bırakır.

GÜN IŞIĞI HDR


Teknik özellikleri ortadan kalkmışken, iki telefondan aydınlık çekimlerine daha yakından bakalım. Çoğunlukla, iyi aydınlatılmış bir ortamda cihazlardan çekilen fotoğraflar içinde herhangi bir ayrım bulamazsınız. Bununla birlikte, daha yakından bakıldığında, iPhone 13 / 13 Mini'nin ana sensörü, görüntüleri birazcık daha azca gürültüyle yakalar. iPhone SE 2022'nin fotoğrafları, detaylı ve keskin olsa da, birazcık grenli olma eğilimindedir.

Aynı şey, yüzde 100 kırpma ile binaların kenarlarının ve aşağıya doğru park edilmiş arabaların iPhone SE 2022'nin çırpıda biraz ses çıkardığı yukarıdaki kaydırıcıda da görülüyor.


 SE 2022'nin fotoğrafında antenin çevresinde biraz gürültü fark edeceksiniz. Şimdi, yakınlaştırma yapmadan çekimlerin boyun ve boyun olduğunu ve hangi telefonun hangi resme tıkladığını söylemekte zorlanacağınızı unutmayın. Dinamik aralık, fotoğraftaki öğelerin köşe keskinliği ve hatta renkler olsun, her iki telefon da güneş çıktığında çarpıcı fotoğraflara tıklama konusunda eşit derecede beceriklidir. Dahası, iPhone 13 serisine çok benzeyen iPhone SE 2022, bir görüntüyü güzelleştirmek için farklı fotoğraf stillerini de kullanabilir. Bu nedenle, hafif kontrast-y tonlarına sahip bir fotoğrafa tıklamak isterseniz, iki telefondan birinde Canlı fotoğraf stilini kullanabilirsiniz. Tüm söylenenler ve yapılanlar, her iki telefon da gün boyunca neredeyse aynı fotoğraflara tıklıyor ve iPhone 13 / 13 Mini SE 2022'nin biraz önünde duruyor.

SELFİLER

Burada sürpriz yok, ikilinin selfie kameraları da eşleme seviyesinde. Her iki telefon da ön kameralarından gelen ayrıntılarla dolu çarpıcı fotoğraflara tıklıyor.
SE 2022'nin kompozisyonunda deneğin ten renginin daha doğru bir şekilde temsil edildiğini fark ettim, ancak bunun dışında bir görüntüyü diğerinden ayırt etmek zor.

İki telefondan gelen düşük ışıklı özçekimler de kıstırılmış ve sıkıştırılmış. Şimdi, iPhone 13 / 13 Mini, düşük ışıklı enstantaneler için daha iyi bir donanıma sahip, şundan dolayı en önce cihazlar Apple'ın hususi gece gibi olmaktan yararlanabiliyor. Yine de fotoğrafları oldukca yumuşak buldum, bu nedenle ahizenin monitör flaşı hususi durumunu kullanmaya karar verdim. Neyse ki iPhone SE 2022, geceleri bir selfie çekmek için ekranını da aydınlatabilir. Ve iki telefondaki fotoğrafların bir defa daha oldukca benzer olması kimseyi şaşırtmadı. Her iki enstantane de çerçevede mühim oranda gürültüye sahipti, sadece SE 2022'nin fotoğrafındaki renkleri tercih ettim.

DÜŞÜK IŞIK


iPhone SE 2022'nin Aşil topuğu, düşük ışıkta fotoğrafçılık ve iPhone 13 / 13 Mini'nin aksine cihaz özel bir gece modu sunmuyor. Buna bağlı olarak, akıllı telefonun çıkışı iyi olsa da, güneş battıktan sonra iPhone 13'ün çırpıda bir mum tutamaz.Örnek olarak, yukarıda ekli kaydırıcıda, kısmen sahnenin üstün görünürlüğü nedeniyle hemen iPhone 13'ün fotoğrafı lehinde olacaksınız. Dahası, iPhone 13'ün kompozisyonunda, aksi takdirde SE 2022'nin snap'inde bulunmayan nesneleri gerçekten de ayırt edebilirsiniz. SE 2022'nin çekiminde zar zor görülebilen, arka planda binanın tepesinden sarkan yeşil muşamba. Ayrıca, SE 2022'nin fotoğrafında da ağaçlar açıkça karartılmış görünüyor. Şimdi, telefonun kredisine göre, iPhone SE 2022, iPhone 13 kadar iyi mercek parlaması ile uğraştı. Ayrıca, her iki telefon da gürültüyü minimumda tuttu. Ne olursa olsun, özel bir gece modunun olmaması, birçokları için bir anlaşma kırıcı olarak yorumlanabilir.

KARARLILIK

Burada bir koroya vaaz veriyor olabilirim fakat bu karşılaştırmada iPhone SE 2022'nin birinci olmasını beklemiyordum. Bununla birlikte, zeki telefon şüphesiz iyi bir savaşım verdi ve aygıt aydınlık senaryolarında iPhone 13'e boyun eğdi. Hepsi bu kadar değil, ahize mükemmel bir selfie kamerası da sunduğundan ve ünitenin çıkışı geceleri birazcık düşerken, fotoğraflar hala toplumsal medya için yeterince iyi.
Her şey düşünüldüğünde, iPhone SE 2022, daha yüksek fiyatlı kardeşlerinin sunduğu çok yönlülük veya kalite ile uyuşmasa bile sağlam bir kameralı telefon.To Top