Elden Ring'de Donma direnci nasıl elde edilir?

 Elden Ring'de Donma direnci nasıl elde edilir?

Elden Ring'de Donma direnci nasıl elde edilir?

Elden Ring'de Donma direnci nasıl elde edilir?, Elden Ring'deki en önemli özelliklerden biri olabilir , özellikle oyuncular Kutsanmış Kar Alanları ve Devlerin Dağ Tepeleri'ne daha kuzeye doğru ilerlerken.

Ancak bu direnci elde etmek kendi başına bir angarya olabilir ve oyun içindeki isimlendirme kafa karıştırıcıdır. Neyse ki, oyuncuların Donma direncini ve genel olarak Sağlamlıklarını artırmalarının birkaç farklı yolu var.

Robustness'a bağlı her iki etki de, Frostbite dahil olmak üzere, bir oyuncunun sağlığının yarısını saniyeler içinde kolayca ortadan kaldırabilir. Oyuncular kuzeyde Komutan Niall'ı veya Borealis Dragon'u devirmeyi umuyorsa , hayatta kalmanın anahtarı hazırlıktır.

Elden Ring'de Artan Donma Direnci ve Sağlamlık

Elden Ring'de Donma direnci nasıl elde edilir?

Oyuncular, Frost Resistance'ın Elden Ring'deki Robustness statüsünün bir parçası olduğunu unutmamalıdır. Oyundaki bazı öğeler Frost hasarı veya hafifletme ile etiketlenecek olsa da, savunma yönü paylaşılan bir Sağlamlık numarasına bağlıdır.

Bu, oyundaki diğer herhangi bir temel efektle aynı şekilde çalışır, özellikle de düşmanlar veya oyuncular üzerinde birikme ölçeri olanlar.

Donma Direncini Artırma Yöntemleri:

  • Sağlamlık artışı sağlayan Stalwart Horn Charm Tılsımı bulun.
  • Bu tılsımın +1 versiyonu, Kutsanmış Kar Tarlalarının batısında bulunabilir.
  • Canlandırıcı Beyaz Kurutulmuş Et gibi etli sarf malzemeleri kullanın. Bunlar geçici olarak dirençleri artıracaktır.
  • Tüm zırhların savunma ve direnç istatistikleri vardır. Daha yüksek Sağlamlığa sahip setler aramak, Frost'a karşı savunma yapacaktır.
  • Radahn'ın Aslan Zırhı, 99'da Sağlamlık statüsüne sahip bir setin bir örneğidir.
  • Fizik Şişedeki Benekli Sert Gözyaşı, direnç eklemenin başka bir yoludur.
  • Donma olayının meydana gelmek üzere olması durumunda Don oluşumunu azaltmanın son yollarından biri, Çözülme Boluslarının kullanılmasıdır.
Frost, Sağlamlığa bağlıdır. Bu nedenle, oyuncular yukarıdaki önerilerin birçoğunu, karşılık geldikleri sürece diğer öğeler üzerinde de kullanabilirler.

Elden Ring'de Sağlamlığa başka neler bağlı?

Sağlamlığa bağlı diğer bir unsur da Kanama hasarıdır ve neredeyse Frostbite ile aynı şekilde çalışır. İki hasar türünün bazı farklılıkları olsa da ve Kanama tipik olarak daha güçlü olarak kabul edilse de, ana etki sabittir.

Bleed veya Frost'un tam metresi her arttığında, düşman veya oyuncu anında bir miktar can kaybeder. Doğru dirençlere sahip olmak bu unsurlara karşı ölüm kalım anlamına gelebilir. Diğer öğeler genellikle zamanla hasar görür, ancak Kanama veya Frost'ta durum böyle olmaz.
To Top