Dark Souls 3: Menzilli veya Yakın Dövüş – Hangisi Daha İyi?

 Dark Souls 3: Menzilli veya Yakın Dövüş – Hangisi Daha İyi?

Dark Souls 3: Menzilli veya Yakın Dövüş – Hangisi Daha İyi?

From Software'in en son açık dünya gezisi “Elden Ring”in popülaritesindeki ani artış nedeniyle, giderek daha fazla insan From Software'in geçmiş oyunlarıyla ilgilenmeye başladı. Özellikle Souls serisinin son girişi olan “Dark Souls III”

Dark Souls III, sevilen Souls serisinin eleştirmenlerce beğenilen finaliydi. 2009 yılında Demon's Souls ile başlayan seri, Dark Souls ile devam etti. Elden Ring'in başarısı, Ashen One'ın Lothric krallığındaki yolculuğuna bir kez daha ilgi uyandırdı. Dolayısıyla, son on yılın en iyi Aksiyon JRPGS'lerinden birine atlamak üzere olanlardan biriyseniz, bu kılavuz tam size göre.

Pure Melee veya Pure Ranged'a mı gitmeliyim?

Bir Souls emektarı olarak duyduğum en yaygın sorulardan biri, oyuncuların menzilli bir yapı mı yoksa saf bir yakın dövüş yapısı mı yapması gerektiğidir. Bu oldukça ilginç bir soru, Dark Souls 3'te diğer oyunlara göre daha fazla.

Seviye tasarımı düşmanlar kadar sizi de öldürmek için olduğu için her şeye iki kat dikkatli olmanız gereken önceki oyunlarda, düşmanları çekmek için menzilli bir alternatife sahip olmak, hangi yapıyı seçerseniz seçin her zaman en önemli seçenekti. Özellikle Demon's Souls'da bazı seviyeleri nedeniyle *öksürük* Kirlilik Vadisi *Öksürük* ama Dark Souls 3'te bu soru çok daha belirsiz.

Dark Souls 3, hızın daha sistemli olması gereken geçmiş oyunlarda bulunan seviye tasarımını korumaya çalışırken, aynı zamanda seviyelerin eskisinden daha fazla hareket alanı sunduğu aksiyon odaklı bir oyundur.

Ancak bunu hafifletmek için Dark Souls 3'teki düşmanlar tamamen acımasız. Lothric Knights, Outrider Knights, black goo hollows (gerçek isimleri değil) gibi düşmanların hepsi Dark Souls 3'ün her seviyesinde dağınık haldedir. yakın dövüş oyuncuları her zaman işlerin merkezinde olmak zorundadır. Bu yüzden her iki seçeneğin de avantajlarını gözden geçireceğiz.

yakın dövüş:

Dark Souls 3: Menzilli veya Yakın Dövüş – Hangisi Daha İyi?

Önce yakın dövüşten başlayalım. Tüm ruhlar serisinde tonlarca yakın dövüş odaklı seçenek var, oyuncu ikiz kılıçlar, dev çekiçler veya neredeyse kılıç olarak adlandırılamayacak kadar büyük devasa bir demir parçasıyla güçlü kanamayı kullanabilir.

Dark Souls 3'te her silah türü, değişen hız ve hasar farklılıkları sunar. Souls oyunlarında bir silah menzili çok önemlidir, çünkü mızraklar ve Ultra-Muhteşem Kılıçlar gibi uzun menzilli silahlar, Uchigatana veya Şövalye sınıfının başlangıç ​​Uzun Kılıç'ına göre menzil açısından önemli bir avantaja sahip olma eğilimindedir.

Yakın dövüş karakterleri her zaman hem düşmanlarla hem de patronlarla doğrudan yüzleşmek, saldırılardan kaçmak ve herhangi bir açıklığı kendi saldırı telaşınızla (veya benim gibiyseniz STR tabanlı Ultra-Muhteşem Kılıç'ın tek bir vuruşuyla) cezalandırmak zorundadır. Yakın dövüş yapıları, sağlığı artıran Vigor'daki yüksek noktaları nedeniyle çoğu zaman çok fazla hasar verebildiklerinden, yakın mesafede büyük bir avantaja sahiptir.

Oyunun sonunda, bu oyunlardaki çoğu yakın dövüş odaklı yapılar, oyundaki en güçlü patron saldırılarından bazılarını hem güçlü düşmanlardan hem de en zorlu patronlardan alabilir. Ayrıca hit olmayan, SL 1 çıplak Katana veya "Giant Club" koşularınızı Youtube'da yayınlayabilir ve "sıradan" büyücü kullanıcılarına gerçek bir karakterin nasıl oynandığını gösterebilirsiniz.

Menzilli:

Dark Souls 3: Menzilli veya Yakın Dövüş – Hangisi Daha İyi?

Yakın dövüşte olduğu gibi, Dark Souls 3 de çok çeşitli seçenekler sunuyor. Menzilli hasarla biraz uğraşmak isteyen yakın dövüşçü bir karakterseniz, oyun oyunculara Yay, Arbalet ve Büyük Yay gibi seçenekler sunar. Diğer menzilli seçenekler Büyücülük, Ateş Büyüsü veya Mucizeler gibi sihri içerir.

İroni şu ki, topluluktaki bazı oyuncuların sizi inandırmasına rağmen, saf sihir/menzilli yapılar aslında daha fazla değilse de yakın dövüş seçenekleri kadar zordur. Bunun nedeni, büyü kullanıcılarının rahat oldukları mesafede savaşma özgürlüğüne sahip olmalarına, yani orta mesafede güçlü büyülerle patronları yağmalama özgürlüğüne sahip olmalarına rağmen, bunun yerine saf büyü hasarına güvenmeleri nedeniyle büyü yapıları ile ölmeleri de bir o kadar kolay. herhangi bir savunma yeteneği.

Büyü kullanıcıları genellikle FP göstergelerine güvenmek zorunda olduklarından, ana hasar kaynaklarını yükseltmek her zaman sağlık yerine bir önceliktir. Sihir kullanıcıları için bir başka engel de, Ashen Estus şişelerini geri kazandıran FP karşılığında, sağlıklarını geri kazandıran Estus Şişelerini feda etmeleri gerektiğidir. Bu, her iki tarafın da avantajları ve dezavantajları etrafında dengelenmesini sağlar ve bazıları "Hey sihir aslında kulağa çok daha zor geliyor" diye merak edebilir.

Magic kullanıcıları ayrıca büyüleriyle Dark Souls 3'ün tamamındaki en güçlü hasar kaynaklarından bazılarına erişim sağlar. Bu yüzden bir dahaki sefere topluluktaki bir rasgele sihir kullandığınız için sizi aşağıladığında, bir dahaki sefere bir patrona doğru koştuklarında ve kılıçlı bir adam tarafından tek vuruşta onları işaret edin ve gülün.

Evet Çok Güzel Ama Hangisini Seçmeliyim?

2016'dan beri bu seriyi oynayan ve Bloodborne ve Sekiro dahil tüm Souls oyunlarını yenmiş biri olarak, en ciddi tavsiyem, sihirli bir şövalye gibi inşa edilen veya bir ateş-paralı asker gibi her iki seçeneğe de girmeyi denemektir.

Dark Souls 3, oyuncuların uğraşabileceği birçok eğlenceli seçenek ve sistem sunar ve bir Souls oyununun ilk oynanışı, her zaman bir video oyunu oynarken yaşayabileceğiniz en iyi deneyimlerden biridir. Yolculuğunda iyi şanslar, Ashen ve Güneşi Övmeyi unutma.
Teknoloji ve Oyun Sever!

Editör

To Top