Elden Ring: Scarlet Rot Nasıl Tedavi Edilir ve Önlenir

 Elden Ring: Scarlet Rot Nasıl Tedavi Edilir ve Önlenir

Elden Ring: Scarlet Rot Nasıl Tedavi Edilir ve Önlenir

Elden Ring, oyunu daha da zorlaştırmak için oyuncunun üzerine atılan hoş olmayan efektlerle dolu bir oyundur. En yaygın olanlardan biri Scarlet Rot'tur. Elden Ring'de Scarlet Rot'u nasıl iyileştireceğiniz ve önleyeceğiniz hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Elden Ring'de olumlu ya da olumsuz pek çok durum etkisi olabilir. Scarlet Rot ikinci kategoriye giriyor ve oyundaki en ölümcül koşullardan biri.

Oyun sürenizde kesinlikle Scarlet Rot ile dolu bütün göllere rastlarsınız. Belirli öğeleri almak veya belirli bir patronu yenmek istiyorsanız, geçmek gereklidir.

Ve olumsuz etkilerden bahsetmişken, diğeri de çok yaygın olan zehirdir, yani bu ikinci güçlü elementin nasıl ele alınacağını görebilirsiniz .

Elden Ring'de Scarlet Rot Nasıl Çalışır?

Scarlet Rot size birçok şekilde uygulanmaktadır. Bazı düşmanların bu durumdan etkilenmenize neden olan saldırıları vardır. Ancak en yaygın kaynak, göller ve büyük Scarlet Rot nehirleridir.

Büyük zehirli alanlar kırmızı olma eğilimindedir ve hiç çekici görünmezler. En yaygın yerler şunlardır:
  • Caelid'deki Aeonia
  • Ainsel Nehri'ndeki Büyük Scarlet Rot Gölü
  • Caelid'de Terkedilmiş Mağara
Scarlet Rot'un etkilerine çok uzun süre maruz kalırsanız, etki bitene kadar HP (Sağlık Puanları) kaybetmeye başlarsınız.

Elden Ring: Scarlet Rot Nasıl Tedavi Edilir ve Önlenir

Elden Ring'de Scarlet Rot Nasıl Önlenir?

İdeal olarak, ilk etapta Scarlet Rot'tan etkilenmek istemezsiniz. Rot havuzlarında durmaktan kaçınmak için mümkün olduğunda Torrent kullandığınızdan emin olun.

Ancak, her durumda arkadaşınıza erişiminiz olmayacak.

Torrent'e her zaman erişilemiyorsa, Scarlet Rot ile dolu bir yere girmeden hemen önce atlamaya koştuğunuzdan emin olun. Adadan adaya gidip birikintiyi bekleyebilir ya da içinden geçip sonra iyileştirebilirsiniz.

Bazen yuvarlamak en iyi seçenektir, ancak bunun sizi Scarlet Rot'a kaptıracağını ve kaynaktan ayrıldıktan sonra da birikmeye devam edeceğini unutmamalısınız.

Vigor özelliğinin Scarlet Rot direncini artırmaya da yardımcı olduğunu biliyor muydunuz? Bilmiyorsanız , Elden Ring'deki özellikler tarafından desteklenen tüm gizli efektleri kontrol ettiğinizden emin olun .

Elden Ring'de Scarlet Rot Nasıl Tedavi Edilir?

Eğer bundan etkilendiyseniz ve bundan kaçınamadıysanız, tedavi etmenize yardımcı olabilecek bazı maddeler burada.

Elden Ring'deki Scarlet Rot'u iyileştirmenin en yaygın yöntemi, Preserving Bolus tüketmektir . Bu öğeyi yapmak için ihtiyacınız olacak:
  • Çiğ Otlar x 2 – Siofra Nehri konumunda her yerde bulabilirsiniz
  • Crystal Cave Moss x 1– onu Durgun Su Mağarası ve Academy Crystal Cave'de bulabilirsiniz.
  • Sacramental Bud x 1 - Veba Kilisesi ve Writheblood Harabeleri çevresinde bulabilirsiniz
Teknoloji ve Oyun Sever!

Editör

To Top