Elden Ring'de Engellenemez Bıçak silah becerisine sahip Kodlu Kılıç nasıl alınır?

 Elden Ring'de Engellenemez Bıçak silah becerisine sahip Kodlu Kılıç nasıl alınır?

Elden Ring'de Engellenemez Bıçak silah becerisine sahip Kodlu Kılıç nasıl alınır?

Elden Ring, oyunculara seçebilecekleri bir ton yapı çeşitliliği sağlayan en şaşırtıcı silah sanatları/silah becerileriyle doludur. FromSoftware'in en yeni RPG'si oyuncunun istediği karakteri yaratma özgürlüğünü kısıtlamaz ve hatta daha sonra anlatıda tüm yapılarına saygı gösterebilirler.

Elden Ring'de en çok rağbet gören silahlardan biri, Faith oyuncularının belirli bir statüyü seviyelendirmek için Rünlere yatırım yapanlara ve oyunda ilerlemek için Incantation'lara daha fazla güvenenlere şiddetle tavsiye ettiği Coded Sword'dur.

Kodlu Kılıcın popülaritesi, Engellenemez Bıçak adı verilen silah becerisinde yatmaktadır. Silah sanatını kullanırken, oyuncular şifre bıçağını ışıkla doldurabilecek, böylece uzunluğunu uzatabilecek ve ardından ani bir süpürme saldırısı ile saldırabilecekler. Bu hamlenin en iyi yanı engellenememesidir, bu da onu hem PvE hem de PvP sırasında inanılmaz derecede etkili kılar.

Silah Faith ile inanılmaz derecede iyi ölçeklenir. Ancak, rastlamak o kadar kolay değil ve oyuncular onu nerede arayacaklarını bilmiyorlarsa bulmayı kolayca kaçırabilirler. Umuyoruz ki, bugünün kılavuzu Kodlu Kılıç'ı ele geçirmekte zorluk çekenlere yardım etmeye çalışacaktır.

Elden Ring'de Şifreli Kılıcı Almak

Kodlu Kılıç, oyuncuların oyunun başlarında elde edebilecekleri bir şey değil. Silah, yalnızca Tarnished oyunun anlatısında önemli ilerleme kaydettikten sonra erişilebilen Kraliyet Başkenti Leyndell'de bulunur.

Silahı elde etmek için biraz platform oluşturma gerekecek, bu da bazı oyuncuların eline geçmeyi bu kadar zor bulmasının nedenlerinden biri.

Bu nedenle, Elden Ring'de Kodlu Kılıcı almak için oyuncuların şunları yapması gerekir:

  • Kraliyet Başkenti Leyndell'in derinliklerine seyahat edin ve bunu yapmak için oyuncuların West Capital Rampart Site of Grace'den başlaması tavsiye edilir, çünkü oradan ilerleme bölgedeki herhangi bir yerden çok daha kolay olacaktır.
  • West Capital Rampart Site of Grace oyuncularının bir duvarın kenarına gelecekleri güneye gitmeleri gerekecek ve buradan aşağıda bulunan terk edilmiş evin çatısına inmeleri gerekecek. Tarnished, yakınında büyük bir Erdtree kökü olacağı için çatıyı görebilecek.
  • Çatıya düştükten sonra, oyuncular bir at ahırının çatısına ulaşana kadar batıya doğru ilerlemelidir, burada tekrar aşağı inmeli ve yakındaki bir kapıya doğru ilerlemelidir.
  • Kapıdan geçerek, sonuna kadar gitmeleri gereken bir koridora ulaşacaklar ve daha sonra diğer tarafta bir masa ve büyük bir kapı bulunan bir odaya ulaşana kadar sağa gidecekler.
  • Kapıyı açtıktan sonra Elden Ring Tarnished, taht odasına benzeyen bir yere gelecek. Tahtın üstünde, başından beri aradıkları Şifreli Kılıç olan bir eşya damlası bulacaklar.
Haritalar tam olarak doğrusal olmadığından Elden Ring'de Kodlu Kılıç'a rastlamak oldukça zordur ve Leyndell , Aradaki Diyarlar'da gezinmek için en karmaşık alanlardan biridir. Kraliyet Başkenti'nin yapısı oldukça karmaşıktır ve oyuncular oyunun ana alanlarından birini tamamlamaya çalışırken genellikle kendilerini kaybolurken bulurlar

Kodlu Kılıç, 24 İnanç gereksinimi ile Faith'e büyük yatırım yapan oyuncular için olmazsa olmaz bir özelliktir. Oyundaki en iyi İnanç Ölçeklerinden birine sahiptir ve Engellenemez Bıçak becerisi, RPG'deki en zorlu karşılaşmalardan bazılarının üstesinden gelmek söz konusu olduğunda oldukça etkilidir.
To Top