Elden Ring'de Erken Meteorik Cevher Bıçağı Katana Nasıl Gidilir?

Elden Ring'de Erken Meteorik Cevher Bıçağı Katana Nasıl Gidilir?

Elden Ring'de Erken Meteorik Cevher Bıçağı Katana Nasıl Gidilir?

Elden Ring, oyunculara istatistikleri karşıladıkları sürece istedikleri silahı seçme özgürlüğü veriyor. Elden Ring dünyası devasa olduğu için sınıfınız ve yapınız için ideal silahı bulmak zor bir iş olabilir. Harita boyunca çeşitli silahlar yayılmıştır ve onları bulmanız gerekir.

Neyse ki, oyunda mevcut olan en iyi Katanalardan biri oyunun nispeten başlarında bulunabilir. Bu silahlar, Samuray ve Vagabond sınıfları için idealdir. Bunu söyledikten sonra, hemen konuya girelim ve Elden Ring'de Meteoric Ore Blade Katana'yı nasıl edineceğimize bir göz atalım.

Elden Ring: Meteoric Cevher Bıçağı Katana Nasıl Erken Alınır

Bu, diğer Katanalar arasında en yüksek ikinci taban hasara sahip olduğu için en iyi Katanalardan biridir. Ayrıca, hem Fiziksel hem de Büyülü hasar vererek oyuncuya daha fazla çeşitlilik sunar. Bu silahın süper olduğunu düşünürsek, bunu ancak oyunun ilerleyen aşamalarında bulabileceğinizi düşünebilirsiniz. Ancak, iyi haber şu ki, bunu nispeten erken alabilirsiniz.

Patronları alt etmekte zorlanıyorsanız veya düşmanlar güçlü görünüyorsa, hayatınızı kolaylaştırmak için bu silahı almalısınız. Umarım bu sizi Katana almaya ikna etmiştir. Nasıl elde edebileceğinizi merak ediyorsanız, bir sonraki bölüm buna bir göz atacak!

Ejderha Yanmış Harabelere Girin

Elden Ring'de Erken Meteorik Cevher Bıçağı Katana Nasıl Gidilir?

İzlemeniz gereken ilk adım Dragon-Burnt Harabelerine gitmek. Bu, keşfederken Limgrave'de bulabileceğiniz erken bir oyun yeridir. Lütufun İlk Adımından sağ tarafa gidin ve sonunda bu alanla karşılaşacaksınız. Endişelenme, bulması kolay.

Ayrıca, çok uzun süre oyalanırsanız bir ejderha doğabileceğinden, bu alanda dolaşırken dikkatli olun. Torrent atınızı kullanmanızı ve harabelere girmek için göl boyunca dörtnala gitmenizi öneririz. Merdivenlerden aşağı inin ve mahzene girin.

Bölgeyi istila eden fareleri temizleyin. Bunu yaptıktan sonra kapıyı açın ve bir hazine sandığı göreceksiniz. Bu bir tuzak ama bunu kendi avantajımıza kullanacağız. Sandığı açın ve Caelid'de bulunan Sellia Kristal Tüneli'ne ışınlanacaksınız. Bunun yüksek seviyeli bir alan olduğunu unutmayın, bu yüzden şimdilik düşmanlardan kaçınmak en iyisidir.

Sellia Kristal Tüneli'nden çıkın

Elden Ring'de Erken Meteorik Cevher Bıçağı Katana Nasıl Gidilir?

Tünele girdikten sonra, gördüğünüz tüm düşmanları geçerek tünelden çıkın. Oyunun başlarında bu alana giderseniz, çok fazla HP'ye sahip oldukları için tek bir düşmanı öldüremezsiniz. Ayrıca, tonlarca hasar da verirler.

Çıkış yolu oldukça basittir, bu yüzden her düşmanı geçin ve tünelden çıkın. Bu konuma hızlı seyahat etmenizi kolaylaştırmak için, çıkarken Lütuf Sitesi'ni etkinleştirmenizi öneririz.

Caelid Waypoint Harabelerine ulaşın

Elden Ring'de Erken Meteorik Cevher Bıçağı Katana Nasıl Gidilir?

Tünelden çıktıktan sonra, yukarıdaki resimde görüldüğü gibi Caelid Waypoint Harabeleri zindanına ulaşmak için bineğinizi kullanın. Tünelden o kadar uzakta değil, bu yüzden uzun sürmemeli. Yolda bulduğunuz tüm düşmanlardan kaçındığınızdan emin olun. Ayrıca yürüyerek gitmenizi tavsiye etmiyoruz.

Harabelere ulaştığınızda, yine bir mahzene çıkan merdivenleri bulmanız gerekiyor. Mahzendeki düşmanlardan kaçınmaya çalışın, ancak birkaçıyla savaşmanız gerekebilir. Mahzene doğru ilerleyin ve kapının arkasında bir sandık bulacaksınız. Açın ve Meteorik Cevher Bıçağı'nı bulacaksınız.

İstatistikler ve Yetenek

Elden Ring'de Erken Meteorik Cevher Bıçağı Katana Nasıl Gidilir?

İstatistiklere gelince, bu silahlar özellikle Dex kullanıcıları için son derece iyi. Doğru şekilde kullanmak için 15 STR, 14 DEX ve 18 INT'ye sahip olmanız gerekir. Ayrıca, ölçeklendirme de oldukça iyi. STR'de D, DEX'te E ve INT'de D'ye sahiptir. Oyunun başlarında süper alabileceğiniz bir silah için bu harika.

Bu Katana 112 Fiziksel Saldırı ve 72 Büyü Hasarı verebilir. Savunmaya gelince, silahın 50 Fiziksel Savunma, 32 Ateş Savunması, 45 Büyü Savunması, 31 Kutsal Savunma ve 31 Yıldırım Savunması var.

Ayrıca, bu Katana'nın Ashes of War ile aşılanamadığını ve onu yükseltmek için Somber Smithing Stones'a ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

Bu bıçağın en iyi yanı yeteneğidir – Gravitas. Bu, kullanmak için 13 Odak Noktası (FP) gerektiren normal bir beceridir. Bu yeteneği düşmanları kendinize doğru çekmek ve iyi miktarda hasar vermek için kullanabilirsiniz. Etki alanı oldukça geniştir ve çoğu düşmanı şaşırtabilir.

Elden Ring'de Meteoric Ore Blade Kata'yı bu şekilde erken elde edebilirsiniz. Silah hakkındaki düşüncelerinizi duymayı çok isteriz ve henüz onu almayı başardınız mı? Aşağıdaki yorumlarda şu anda hangi silahı kullandığınızı ve en sevdiğiniz silahı bize bildirin.

Yorumlar

TechGameX Ailesi Olarak Sizleri Seviyoruz...

Daha yeni Daha eski