Elden Ring'de Gökkuşağı Taşları Nasıl Kullanılır?

Elden Ring'de Gökkuşağı Taşları Nasıl Kullanılır?

Elden Ring'de Gökkuşağı Taşları Nasıl Kullanılır?

Elden Ring, her köşesinde eğlence ve tehlike ile modern oyun dünyasının en etkileyici keşiflerinden bazılarına sahiptir. Uçsuz bucaksız dünyası düşmanca olduğu kadar güzel, ancak tehditler sadece canavarlardan gelmiyor.

Ölümüne düşen oyuncular , başından beri Soulsborne oyunlarında bir sorun olmuştur, ancak Gökkuşağı Taşları Elden Ring bazı heyecan verici eklemeler yapmıştır. Oyun, oyuncuların kötü bir düşüş tehlikesini belirlemesine yardımcı olabilecek, üretilebilir bir öğe içerir.

Elden Ring'de Gökkuşağı Taşları Kullanmak

Gökkuşağı Taşlarını kullanmak için bir uçurumun, çatı katının, şelalenin veya başka bir yüksek noktanın kenarına yürüyün ve fırlatın. Taş yere çarptığında kırılırsa, oyuncu düşerek ölür. Olmazsa, oyuncu düşüşten kurtulabilir.

Elden Ring'in devasa açık dünyası ile düşme hasarı, ortalama Souls oyunundan bile daha yaygındır. Oyuncular, önceki oyunlarda saatlerce tırmanmak veya yürümek zorunda kalacak zirvelere ulaşmak için Torrent'i kullanabilir . Bunu akılda tutarak, Rainbow Stone, Dark Souls 3'teki Prism Stone rolünü, dikkat dağıtıcı bir çığlık olmadan da dolduruyor.

Bir oyuncu Gökkuşağı Taşını fırlattığında, çok uzağa uçmaz. Düşerken parlak beyaz parlar, böylece oyuncular onu takip edebilir. Yere çarptığında ya barışçıl bir şekilde inecek ya da birkaç parıldayan parçaya ayrılacak. Açıkçası, taşın patladığını gören oyuncuların farklı bir rota düşünmeleri tavsiye edilir.

Gökkuşağı Taşları Almak

Elden Ring'deki birçok eşya gibi Gökkuşağı Taşı da temel malzemelerle kolayca üretilebilir. Oyuncunun crafting kitini açar açmaz tarifine sahip olduğu birkaç parçadan biridir.

Neyse ki Rainbow Stones tarifinde sadece bir malzeme var. Bir Gökkuşağı Taşı oluşturmak için yalnızca bir Harabe Parçası gerekir. Bu, oyuncunun daha sonra bir uçurumdan atmak için buldukları bir kayayı cilaladığı için bir anlam ifade ediyor.

Gökkuşağı Taşları, oyun dünyasının çeşitli yerlerinde de bulunabilir. Bazıları Academy Gate Town'daki yapının tepesinde bulunabilir. Earthbore Mağarası yakınlarındaki nehirde bir ceset üzerinde bulunabilir. Ayrıca Siofra Nehri Kuyusunun tepesine yakın daha büyük bir kayanın üzerinde oturan biri var.

Eğlenceli bir not olarak, oyuncular Gökkuşağı Taş Okları da yapabilirler. Bu oklar, üç İnce Canavar Kemiği ve üç Harabe Parçası ile bir araya getirilebilir. Geleneksel oklardan biraz daha az hasar verirler, ancak hedeflerinde parlayan işaretler bırakma avantajına sahiptirler. Bu, oyuncuların düşmanlarını bir Noel Ağacı gibi dekore etme zevki için hızlı bir öldürmeyi feda etmelerini sağlar.

Yorumlar

TechGameX Ailesi Olarak Sizleri Seviyoruz...

Daha yeni Daha eski