Elden Ring'de Oridys's Rise'a girmek için bulmaca nasıl çözülür?

 Elden Ring'de Oridys's Rise'a girmek için bulmaca nasıl çözülür?

Elden Ring'de Oridys's Rise'a girmek için bulmaca nasıl çözülür?

Elden Ring'in Arasındaki Topraklar'da oyuncular birçok alanı keşfedebilir ve oyunun anlatısına dair pek çok içgörü sağlayan sırları açığa çıkarabilir.

Bununla birlikte, bu alanlardan bazıları bir bulmaca arkasında kilitlidir ve birçok topluluk üyesi genellikle nasıl ilerleyeceklerini bulmak için mücadele eder.

Oyuncuların mücadele ettiği görünen bulmacalardan biri, onlardan "üç bilge canavar aramalarını" isteyen Oridys's Rise.

bulmacayı anlamak ilk başta biraz kafa karıştırıcı olabilir. Ancak, onu tamamlamak zor değil ve Tarnished, Oridys's Rise'a oldukça hızlı bir şekilde erişebilir.

Çok FromSoft-vari bir şekilde Elden Ring, ilerleme söz konusu olduğunda oyuncunun elini tutmaz. Bu nedenle birçok oyuncu, Oridys's Rise dahil olmak üzere oyundaki bazı bilmeceleri çözmede sorunlarla karşılaşıyor.

Umarız bugünün kılavuzu , Ağlayan Yarımada'nın doğu kıyısında bulunan yapının önündeki sihirli bariyeri açmaya çalışan oyunculara yardımcı olacaktır.

Elden Ring'de Oridys's Rise bulmacasını çözme

Oridys's Rise'ın girişine vardıklarında, oyuncular mavi bir sihirli duvar tarafından engellenen kapıyı bulacaklar.

Dışarıda , Kararmışlardan “Üç bilge canavarı aramasını” isteyecek bir kitap tutan bir heykel olacak . Açıklamanın kendisi oldukça belirsiz ve birçok oyuncu haritanın etrafında koşup bunun ne anlama geldiğini anlamaya çalışıyor.

Elden Ring bilmecesini çözmek için oyuncuların şu adımları izlemesi gerekecek:

  • Yakın çevrede üç kaplumbağa ruhu arayın. Kaplumbağa ruhları, oyunun bilge canavarlar olarak adlandırdığı şeydir. Sihirli duvarın ortadan kalkması için oyuncuların üçünü de Yükseliş'in etrafına vurması gerekecek. Kaplumbağa ruhları ancak oyuncular heykelin tuttuğu kitapla etkileşime girdikten sonra ortaya çıkacak. Bilmece ortaya çıktıktan sonra, Rise'ın etrafındaki kaplumbağa ruhlarını görebilecekler.
  • Görünürde bir kaplumbağa ruhu görünecek ve oyuncular onu heykelin yanındaki Rise'ın hemen önünde görecekler. Vurulduğunda, hayalet kaybolacak. Kararmış'ın daha sonra Yükselişi açmak için diğer ikisini bulması gerekecek.
  • Oyuncular, ön merdivenin solundaki çalılıklarda gizlenmiş ikinci kaplumbağa ruhunu bulacaklar. Bunu bulmak biraz zor, çünkü oyuncular kaplumbağa ruhunu bile görmeden merdivenlerden kolayca yürüyebilirler.
  • Üçüncü kaplumbağa ruhu, bulunması en zor olanıdır ve oyuncuların bunu gözden kaçırması ve bilmeceden vazgeçmesi muhtemeldir. Bu kaplumbağa ruhu görünmezdir ve Oridys's Rise'ın hemen arkasında bulunan küçük bir gölette bulunur. Oyuncular, su kütlesinin merkezinde meydana gelen ara sıra su sıçramalarını fark edeceklerdir. Kaplumbağa ruhunun olduğu yer burasıdır. O noktayı vurarak, Kararmışlar bilmeceyi tamamlayacak ve Yükseliş'e erişim kazanacak.
Elden Ring'de büyücü inşa eden oyuncular için Oridys's Rise'a erken erişim sağlamak önemlidir. Bilmeceyi çözüp Rise'a girdikten sonra, Kararmışlar bir sandıkla karşılaşacak.

Sandık, bir oyuncunun herhangi bir zamanda taşıyabileceği toplam büyü yuvası sayısını artıracak bir hafıza taşı içerecektir. Bu, büyücüler için en önemli öğelerden biridir.
Teknoloji ve Oyun Sever!

Editör

To Top