Elden Ring'de Sellen veya Jerren'in görev serisi nasıl tamamlanır ve Witch's Glintstone Crown'u nasıl elde edilir?

 Elden Ring'de Sellen veya Jerren'in görev serisi nasıl tamamlanır ve Witch's Glintstone Crown'u nasıl elde edilir?

Elden Ring'de Sellen veya Jerren'in görev serisi nasıl tamamlanır ve Witch's Glintstone Crown'u nasıl elde edilir?

Oyuncuların Elden Ring'de tamamlamayı arayabilecekleri birçok ek yan görev ve NPS görev dizisi vardır , çünkü bunların çoğu oyunun birkaç sonundan birine içsel olarak bağlıdır.

FromSoftware, sıradaki hedeflerinde oyuncuya yardım etmeye geldiğinde oyuncunun elini tutmamasıyla ünlüdür. Objektif bir işaretçinin olmaması, yeni oyuncuların Lands Between'in uçsuz bucaksız dünyasında yollarını bulmalarını oldukça zorlaştırdı.

Oyuncuların tamamlamakta çok zorlandıkları böyle büyük bir görev dizisinden biri, Sellen ve Jerren'in etrafındaki görevdir. Elden Ring'deki NPC'lerin arayışını neyin ilerlettiği ve Kararmış'ın görevi tamamlamak için Sellen ve Jerren arasında kimi seçmesi gerektiği konusunda bazı komplikasyonlar ortaya çıkıyor.

Umarım, bugünün kılavuzu onunla mücadele edenlerin işlerini kolaylaştıracak ve büyücüler için inanılmaz derecede önemli bir zırh parçası olan Cadı'nın Parıltılı Tacı'nı, Endurance pahasına zeka Arcane'i güçlendirdiği için ele geçirmelerine yardımcı olacaktır.

Elden Ring'de Sellen ve Jerren'in görev serisini tamamlama

Sellen veya Jerren'in görev serisini tamamlamak ve Witch's Glintstone Crown'u almak için oyuncuların tamamlaması gereken birkaç adım var.

1) Sellen'ın görev serisini etkinleştirmek

Sellen'in görev serisini etkinleştirmek için, oyuncuların önce Elden Ring'in Limgrave açılışında haritanın doğusuna doğru Yol Noktası Harabeleri'ne giderek Sellen'ı bulmaları gerekir, burada bir mahzenden aşağı inip bir kapıyı koruyan Çılgın Balkabağı Kafası ile karşılaşacaklar. Düşmanı öldürdükten sonra kapıyı arkadan açacaklar ve içinde Raya Lucaria Akademisi'nin büyücüsünü bulacaklar.

Bu noktada, Glintstone büyülerini satacak çok değerli bir NPC'dir ve daha büyücü odaklı bir yapıya giden Tarnished'in mümkün olan en kısa sürede kilidini açması önerilir.

Oyuncuların bir dahaki sefere onunla konuşması gerekecek, Raya Lucaria Akademisi'nde Renalla'yı yendikten ve Gelmir Dağı'ndaki Hermit Köyü'ne gittikten sonra olacak. Köyde İlkel Büyücü Azur ile tanışacaklar ve oyunculardan Comet Azur büyüsünü ondan almaları istenecek.

Ondan büyüyü aldıktan sonra, Waypoint Harabelerinde Sellen'e geri dönüp onunla etkileşime geçtikten sonra, görev dizisi otomatik olarak başlayacaktır.

2) Elden Ring'in Sellia Köyünde Sellian Mühür Kırıcıyı Kullanmak

Sellen'in görev dizisi, Sellian Mühür Kıran'ı Elden Ring Kararmış'a verir vermez başlayacak. Oyuncuların artık Caelid'deki Sellia Büyücülük Köyü'ne gitmeleri gerekecek ve buna ulaşmanın en uygun yolu Fort Faroth Grace Bölgesi'nden geçmek olacaktır.

Kilisedeki Plague Site of Grace'i etkinleştirdikten sonra, oyuncuların batıya gitmeleri ve hemen arkasında bir çalışma duvarı içeren uzun bir mezar taşıyla karşılaşmak için bir mezarlık aramaları gerekecek.

Duvar bir illüzyondur ve ona çarparak Sellia Hideway'in girişi ortaya çıkacaktır. Oyuncular zindanda yol aldıktan sonra mavi kristalden bir köprü görecekler. Hangisini geçtikten sonra, temel zemine ulaşana kadar daha düşük platformlara inmeye devam etmeleri gerekecek.

Birkaç boşluk boyunca platform kurduktan sonra, bir kristal salyangozu tespit edebilecekleri bir noktaya ulaşacaklar. Daha fazla düştükten sonra, Kararmışların Sellian Mühür Kırıcısını kullanması gereken mavi bir mührü koruyan bir büyücü düşmanla karşılaşacaklar.

3) Witchbane Harabeleri ve Ranni'nin Yükselişi'nde Sellen'ı Bulmak

Bu noktadan sonra, Sellen'ın görev dizisi ancak oyuncular Radahn'ı yendikten sonra ilerleyecektir. Bunu yaptıktan sonra, Ağlayan Yarımada'daki Limgrave'nin güneyinde bulunan Witchbane Harabelerine gitmeleri gerekecek.

Kalıntılar dördüncü Marika Grace Sitesi Kilisesi'ne yakın olacak ve oradan Sellen'ı zincirlenmiş olarak bulacakları harabelerdeki bir mahzenin girişini bulacaklar. Onunla konuştuktan sonra, oyuncular Sellen'in İlkel Parıltı Taşı'nı alacaklar.

Elden Ring Kararmış'ın büyücü ile bir sonraki karşılaşması, Caria Malikanesi'nin ötesindeki Ranni's Rise'da olacak. Oyunculardan, iki kemer arasında hayali bir zeminin olacağı yokuş aşağı harabeleri aramaları istenecek.

Kırdıktan sonra, Sellen'ın cesedini bulacaklar ve onunla etkileşime girerek, Primal Glintstone'u nakletme seçeneğini soracaklar.

4) Redmane Kalesi'nde Jerren ile Etkileşim

Bu etkileşimden sonra oyuncular artık Caelid'de bulunan Redmane Kalesi'ne gidecekler ve Plaza Site of Grace'in Dışındaki Odaya ulaşacaklar. Buradan kuzeye gittikten sonra, sonunda içeride bir sandalyede oturan Jerren ile buluşacaklar ve Tarnished'in görev dizisinde ilerlemek için tüm diyalog seçeneklerini tüketmesi gerekecek.

Bunu yaptıktan sonra, oyunculardan bir kez daha Ağlayan Yarımada'ya dönmeleri ve bir kez daha Witchbane Harabelerine gitmeleri istenecek. Jerren ile bir kez daha karşılaşacaklar ve ardından diyalog seçeneklerini tüketecekler.

5) Oyuncular Sellen ve Jerren arasında kimi seçmeli?

Bu görev dizisi, Kararmış tarafı Sellen veya Jerren ile tamamlar. Witchbane Harabeleri'nden oyuncular, Elden Ring'de patron olarak Renalla ile savaştıkları Raya Lucaria büyük Kütüphane Sitesi Grace'e gitmelidir.

Kapıdan çıktıktan sonra, biri Jerren için diğeri Sellen için olmak üzere iki çağrı işareti görecekler ve burası oyuncuların kimi seçmek istediklerine karar vermeleri gerekecek, çünkü seçimleri diğerinin ölümüne yol açacaktır.

Jerren'i öldürmek için Sellen'ı seçtikten sonra oyuncular şunları elde edecek:
  • Eksantrik Zırh seti
  • Glintstone Kris hançer
  • Shard Spiral büyücülüğü (dükkana eklendi)
  • Cadının Parıltılı Tacı
Jerren'i seçtikten sonra şunları alacaklar:
  • rün yayı
  • Furlcalling Parmak Çözümü
  • Selen'in Çan Yatağı
  • Cadının Parıltılı Tacı
Elden Ring oyuncularına her iki seçenek için de Cadı'nın Parıltılı Tacı'nı düşürme garantisi verilir. Bununla birlikte, koleksiyonların geri kalanı sadece bir tercih meselesidir. Böylece Kararmışlar, elde etmek istedikleri eşyalara bağlı olarak ikisinden birini seçebilirler.
Teknoloji ve Oyun Sever!

Editör

To Top