Gran Turismo 7: Kare Hızı modu ve Işın İzleme modu kılavuzu

Gran Turismo 7: Kare Hızı modu ve Işın İzleme modu kılavuzu

Gran Turismo 7: Kare Hızı modu ve Işın İzleme modu kılavuzu

Gran Turismo 7, PS5'e yakışır parıldayan grafiklere sahip görsel bir devdir. Ancak oyun iki farklı mod sunuyor: Kare Hızı modu ve Işın İzleme modu. Rehberimiz, her ikisinin de içeriğini ve hangisini kullanmanız gerektiğini parçalayacaktır.
Günümüz donanımının faydalarından biri, Işın İzleme gibi yeni nesil özellikleri sergileme yeteneğidir. Bu terim, video oyunu dünyalarında aydınlatma ve yansıma ile ilgili olarak daha fazla ayrıntı ve derinlik anlamına gelir ve geliştiricilerin inanılmaz derinlik seviyelerine sahip olmalarını sağlar.

Işın İzleme efektlerine yer açmak için normalde saniyede 60 kare sabit bir şekilde değiş tokuş edildiğinden, teknoloji genellikle bir maliyetle gelir. Çoğu AAA oyunu artık oyunculardan iki veya üç farklı grafik ayarı arasında seçim yapmalarını istiyor ve tam incelememizde ele aldığımız gibi Gran Turismo 7 farklı değil.

Hangisinin sizin için daha iyi olacağına karar vermenize yardımcı olmak için, her birini gözden geçirelim.

Gran Turismo 7: Kare Hızı modu ve Işın İzleme modu kılavuzu

Işın İzleme modu nedir?

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, Gran Turismo 7'deki Işın İzleme, esasen ışığın nasıl kırıldığı ve sürüş sırasında, fotoğraf çekerken veya ara sahneler sırasında arabanızdan sekerken etrafınızdaki ortamın ne kadar dikkat çekici olduğudur. Bazı araçlardaki benzersiz şekiller ve eğrilerle, kullanıcılar, özellikle de kokpit kamerasını tercih edenler için harikadır , çünkü gerçek olmayan düzeyde ayrıntı elde edeceklerdir.

Polyphony Digital şöyle diyor: “Işın İzleme, yarış tekrarlarında ve 3D sahnelerde etkinleştirilecek. Ancak yanıt sürelerinin önemli olduğu bölümlerde Işın İzleme devre dışı bırakılacak.”

Kare Hızı modu nedir?

Kare Hızı, çoğu oyunda göreceğiniz tipik 'Performans modunuz'dur ve oyunun FPS'sini tüm parlak grafik geliştirme özelliklerinden daha öncelikli hale getirir. Sabit bir FPS, oyunun sorunsuz çalışmasına izin verir ve performansta veya yavaşlamada herhangi bir çirkin düşüşü önler.

Polyphony Digital şöyle diyor: “Oyun boyunca mümkün olan en yüksek kare hızı kullanılacak. Çok fazla kaynak kullanan Işın İzleme dahil diğer bazı efektler devre dışı bırakılacak veya basitleştirilecek. Işın İzleme, belirli 3B sahnelerde ve Fotoğraf Modunda etkinleştirilecektir."

Gran Turismo 7: Kare Hızı modu ve Işın İzleme modu kılavuzu

Hangi Gran Turismo 7 modunu seçmelisiniz?

Çok çeşitli oyun modları ve özellikleriyle Gran Turismo 7'de harcanan onca saatten sonra Işın İzleme modunu seçebileceğinizi güvenle söyleyebiliriz .

Testlerimiz ve oyunla geçen süremiz, tamamen 4K HDR TV seti kullanılarak PS5'te gerçekleştirildi ve oyunun grafik olasılıkları hakkında gerçek bir fikir edinmemizi sağladı. Kare hızı açısından çok az veya sıfır düşüş gördük ve yine de oyunun farklı yönlerinde Ray Tracing'in çılgın ayrıntılarını ve dağıtımını deneyimledik.

TV'niz PS5 sisteminden tam olarak yararlanamıyorsa, bunun yerine Kare Hızı seçeneğini düşünebilirsiniz.

Daha fazla GT7 kılavuzu istiyorsanız, sizin için daha fazlasını sağladık:

Yorumlar

TechGameX Ailesi Olarak Sizleri Seviyoruz...

Daha yeni Daha eski