GTA 6 – Çıkış Tarihi, Söylentiler ve Haberler

 Merakla beklenen devam oyunu Grand Theft Auto 6'nın çıkış tarihiyle alakalı bütün haberleri, söylentileri ve düpedüz spekülasyonları topladık.

GTA 6 çıkış tarihi ne zaman?

GTA V'in piyasaya sürülmesinden bu yana sekiz yıl geçtiğini ve altıncı oyunun bu noktada söylentilerden biraz daha fazlası olduğunu düşünürsek, bunu söylemek zor. Genel kural, Rockstar'ın her dört veya beş yılda bir GTA serisine yeni girişler yayınlamasıydı - ancak bu mantıkla GTA 6'nın dört yıl önce piyasaya sürülmesi gerekiyordu, bu yüzden pencereden çıktı.

GTA 6'nın çıkış zamanı hemen hemen belli değil ve şu an 2022 yılı. Hicivlere doymak bilmeyen iştahımız ve iyi bir otomobil hırsızlığı sınır tanımadığı için yakında birtakım haberler almayı umuyoruz. Önceki Grand Theft Auto oyunu hemen hemen akıl almaz derecede büyük ve eğlenceliydi. GTA V'nin satış sayıları da listelerin haricinde ve oyuncu rakamları etkisi altına alan olmaya devam ediyor, bu da bir sonraki oyunun ortaya çıkmasının niçin bu kadar uzun sürdüğünü açıklayabilir. Rockstar'ın çabuk etmesine pek gerek yok.

Yeni Grand Theft Auto'nun şekli ne olursa olsun, görmek istediğimiz şeylere dair önerilerimizle en son GTA 6 söylentilerini tek bir yerde topladık. Aşağıda GTA 6 hakkında bildiğimiz her şeyi bulacaksınız.

Bu, Axios tarafınca 12 Ocak 2022'de gösterilen ve 2024 mali yılındaki gelir artışına ait birtakım Take-Two tahminlerini inceleyen yakın tarihindeki bir piyasa analizi raporuyla birleştirilebilir.

Spesifik olarak – Zynga ile yapılan bir anlaşmanın etrafındaki bazı promosyonların bir parçası olarak – Take-Two yöneticileri, şirketin “MY2024 boyunca bileşik yıllık büyüme oranının %14 olacağını” tahmin ediyor. Jefferies'ten bir analiste göre, yönetime böyle bir tahminde bulunma konusunda güven verebilecek yalnızca birkaç başlık var.

Muhtemel aday olabilecek başka popüler Take-Two franchise'ları olsa da, bu mevcut GTA 6 söylentileriyle uyumludur. '24 MY' mali yılı 1 Nisan 2023'ten 31 Mart 2024'e kadar sürdüğü için 2024'ün erken bir çıkış evveliyatına bile bakıyor olabiliriz.


GTA 6 HABERLERİ

En azından, bir şeyin etken olarak geliştirildiğini biliyoruz. 4 Şubat'taki bir toplum güncellemesinde Rockstar, "Grand Theft Auto serisindeki bir sonraki giriş için etken geliştirmenin devam ettiğini" doğruladı. Bu GTA 6 olabilir, sadece San Andreas şeklinde bir yan oyun da olabilir. Her ne ise, bunun “özel” olacağından güvenli olabiliriz.

Gamesindustry.bizler ile yapmış olduğu röportajda Take-Two Interactive CEO'su Strauss Zelnick, daha iyi geliştirme araçlarının ve daha büyük ekiplerin bu boşlukları azaltabileceğini öne sürdü. Ayrıca, bu tür "oyunların birazcık daha kısa olabileceği", sadece lansmandan sonrasında hala kuvvetli bir halde desteklendiği anlamına gelebilir.

Kotaku'nun raporunda söylediği gibi, bir sonraki GTA'nın daha kısa olmasının bir başka sebebi de bozgun zamanını azaltmaktır: "Yönetimin bir sonraki oyun, Grand Theft Auto serisine yeni bir giriş için hazırladığı bir plan, Orta büyüklükte bir sürüm (ki bu, Rockstar'ın standartlarına göre, tekrar de büyük bir oyun olurdu), sonrasında vakit arasında tertipli güncellemelerle genişletilir, bu da stresi ve sıkışmayı azaltmaya destek olabilir.” Rockstar çalışanları, Red Dead Redemption 2'deki zorlu dönemin arkasından incelendikten sonrasında firmanın yapmış olduğu müspet değişimler hakkındaki konuşuyorlar.

Bu kuram ayrıca, Henderson'ın GTA 6'nın bazılarının şüphelendiği benzer biçimde 80'lerde değil, günümüz Vice City'sinde geçmiş olduğu teorisini tartıştığı Temmuz 2021 videosunda bahsedilen birkaç söylenti ile de çalışır. Görünüşe nazaran bunun nedeni, GTA Online'da uygar bir ayarın daha basit genişletilmesidir - ve bu notta, yeni çevrimiçi mod, her sürümde değişen bir "gelişen harita" üstünde yer alabilir.


GTA 6 HİKAYESİ

Bir GTA 6 hikayesi herhangi bir şekle girebilir. Grand Theft Auto serisinde anlatılar, GTA 4'te tasvir edilen kapitalizmin alaycı eleştirisinden nispeten hafif ve esprili GTA 5'e kadar geniş bir fikir ve ton yelpazesini kapsıyor.

Henüz muayyen bir GTA 6 öykü vuruşunun bilincinde değiliz. Tekrar birden fazla kahramanın olup olmayacağı hemen hemen belli değil, sadece GTA 6'nın serinin ilk hanım kahramanının dahil edildiğini haber verdiğini görmek isteriz. 2013 senesinde The Guardian ile yapmış olduğu röportajda Dan Houser, GTA V'te bir kadının niçin oynanamaz bulunduğunu ve takımın bunu gelecekte iyi mi gerçekleştirebileceğini açıkladı.
“Bu sefer [GTA V] hakkındaki harbiden düşünmedik. Bu, yapamayacağımız yada olmayacağımız anlamına gelmez. Bu karakter seti bizlere gelen şeydi: 'X ve Y'ye sahibiz, bundan dolayı Z'ye ihtiyacımız var' değildi, bunu bir test listesinden meydana getirmeye çalışmıyorduk - bunun hiç vereceğini sanmıyorum inandırıcı yada ilginç bir şeysiniz.

“Gelecekte, baş hanım karakterle bir oyun yapabilir miyiz? Elbette. Henüz bunun için doğru oyunu bulamadık, sadece her vakit düşündüğümüz şeylerden biri. Bu oyun için naturel gelmedi fakat gelecekte ne olursa olsun doğru oyun için - doğru temalarla mükemmel olabilir." Tom Henderson'ın Temmuz 2021'de gösterilen videosu da bu mevzuya değiniyor – gruptaki 'parlak' olan ve teknolojiyi kullanma ve bilgisayar korsanlığı mevzusunda usta olan oynanabilir bir hanım karakter olasılığını tartışıyor. Sesini beğeniyoruz.

Şu demek oluyor ki GTA 6 ile alakalı fazla bir şey bilmiyoruz – bizlere güvenin, ikimiz de sizin kadar fena hissediyoruz. Bu arada, PC'deki en iyi sandbox oyunları listemizin keyfini çıkarın. Facebook ve Instagram sayfalarımıza giderek sohbete katılın. En son PC oyun kılavuzları, haberler ve araştırmalardan haberdar olmak için Twitter ve Steam Haber Merkezi'nde PCGamesN'i takip edin yada Overwolf için parasız uygulamamızı indirin.


To Top