Hogwarts Legacy: Yayın duyurusu, platformlar, fragman ve daha fazlası açıklandı

 Hogwarts Legacy: Yayın duyurusu, platformlar, fragman ve daha fazlası açıklandı

Hogwarts Legacy: Yayın duyurusu, platformlar, fragman ve daha fazlası açıklandı

Bir yıldan fazla süren bir bekleyişin ardından hayranlar nihayet Hogwarts Mirası ve büyücülük dünyasına bir bakış attı. Kısa süre önce tamamlanan özel State of Play, oyun için 14 dakikalık PS5 oynanışını sergiledi.

Oyunun çeşitli mekaniğine, güzel bir şekilde işlenmiş dünyaya, irfan selamına ve çok daha fazlasına bir bakış içeriyordu.State of Play , Hogwarts Legacy ile ilgili bir yılı aşkın spekülasyonun ortasında geldi. Topluluk, oyun hakkında yeni bilgiler için açlıktan ölüyordu. Etkinlik, oyunun dünyasına derinlemesine bir bakış sağladı ve ayrıca oyunun ne zaman piyasaya sürülebileceğine dair bir ipucu verdi.

Oyuncular, Holiday 2022'de Hogwarts Legacy'nin büyücülük dünyasına kendilerini kaptıracaklar

Oynanış açıklamasına göre Hogwarts Legacy, Holiday 2022 döneminde piyasaya sürülecek. Taraftarlar, somut bir tarih olmadığı için biraz hayal kırıklığına uğradı. Oyunun ayrıca Xbox One & Series X|S, PlayStation 4 & 5, Nintendo Switch ve Windows platformlarında olacağı bildiriliyor.

Oynanış, Hogwarts Legacy dünyasını ayrıntılı olarak gözler önüne seriyor. Oyuncular, dört Haneden birine girmeden önce benzersiz sihirbazlarını ve cadılarını yaratacaklar. Oyun, oyuncuların etkileşimde bulunabileceği ve ilişki kurabileceği farklı ortak odalara ve NPC'lere sahip olacak.

Hogwarts sadece keşfedilecek canlı ve heyecan verici yerler ile ağzına kadar dolu olmakla kalmıyor, aynı zamanda oyunda oyuncuların keşfetmesi için Harry Potter evreninden başka yerler de olacak. Vahşi doğada, kalenin dışında kendi NPC'leri ve hikayeleri olan küçük mezralar var.

State of Play ayrıca, çeşitli büyü türleri ile oyunda bulunan düello mekaniğine derinlemesine bir bakış sağladı . Oyuncuların düşmanlarını hem hücumda hem de savunmada yenmek için kendilerine sunulan farklı büyülere alışmaları gerekir.

Ayrıca, adamotu da dahil olmak üzere, dövüşlerde kendilerine yardımcı olmak için iksirler ve diğer malzemeleri kullanabilirler. Oyun ayrıca, oyuncular için temel bir konum gibi görünen İhtiyaç Odası'nı da yoğun bir şekilde kullanacak.

Oyuncuların ihtiyaçlarına çok uygundur ve çeşitli diğer şeylerin yanı sıra yükseltmeler için kullanılabilir. Bildirilen ahlak sisteminin muhtemelen Hogwarts Legacy'de önemli bir rol oynayacağı, oyun için oyuncu karakterinin Avada Kedavra'yı seçtiğini gösterdi.

Oyundaki çatışma hakkında derinlemesine pek bir şey bilinmiyor, ancak kahramanın hissedebileceği bir Antik Büyü yeniden canlanıyor ve bir goblin isyanının söylentileri dönüyor. Harry Potter wiki'sine göre, bu isyan 1890'da gerçekleşti ve Ranrok tarafından yönetildi.

Oyuncular yakında çıkış tarihi ve ön sipariş verme seçeneği hakkında daha fazla bilgi için rekabet edecek olsalar da, şimdilik 14 dakikalık oyun boyunca içerik gözetliyor olacaklar. Bu arada oyuncuları heyecanlandıracak olan açığa çıkarılacak çok şey var.
Teknoloji ve Oyun Sever!

Editör

To Top