iPhone 15: Haberler, Fiyat, Çıkış Tarihi, Özellikler ve Söylentiler

iPhone 15: Haberler, Fiyat, Çıkış Tarihi, Özellikler ve Söylentiler

iPhone 15: Haberler, Fiyat, Çıkış Tarihi, Özellikler ve Söylentiler

Apple Bir yıl daha gelmesini beklemediğimiz bir telefona doğru bir şekilde ileriye bakmak toaf görünebilir. Ancak, öncüsü ve belirli donanım değişiklikleri için zaman çizelgeleri hakkındaki sızıntıları düşündüğümüzde, iPhone 15'in nasıl olabileceğinin bir resmini çizmek anlamlı olmaya başlar.

iPhone 15 Ne Zaman Çıkacak?

Apple oldukça sıkı bir programa bağlı kalıyor. 2021 iPhone 13 lansmanından sonra muhtemel zaman çizelgesi şu şekilde:
  • 2023'te iPhone 15

iPhone 15 Fiyat Söylentileri

Bu telefonun gelecekteki selefinin fiyatını henüz onaylamadığımız için bu kadar erken bir fiyat tahmini doğru olmayacaktır. Ancak 1.000 $ veya daha fazla harcamayı bekleyin.

Referans olarak, iPhone 13 Pro Max 1.099 dolardan başlıyor ve bazıları iPhone 14 eşdeğerinin 1.000 doların altında olmasını bekliyor.

Ön Sipariş Bilgileri

iPhone 15'i doğrudan Apple'ın web sitesinden, muhtemelen duyurulduğu gün ön sipariş verebileceksiniz. Kesin detayları o yıl Apple etkinliğinde alacağız

iPhone 15 Özellikleri

iPhone işletim sisteminin yeni sürümleri, iPhone gibi yıldan yıla benzer bir program izlemektedir. Dolayısıyla, iOS 15 ile şu anda bulunduğumuz yerden sayarsak , iOS 17'nin (adı bu olsa bile) iPhone 15 piyasaya sürüldüğünde burada olacağını izler. Sayı sıralaması oldukça basit olsa da, bu işletim sisteminin getireceği gerçek özellikler bu noktada hala tamamen bilinmiyor.

Şu andan itibaren 2023'e kadar daha çok zaman var, bu yüzden piyasaya sürülmeye yaklaştıkça daha fazla ayrıntının önünü açmasını bekleyin. Bu sayfayı bu söylentiler ve sızıntılar doğrultusunda güncel tutacağız.

iPhone 15 Özellikleri ve Donanımı

Bu telefonun piyasaya sürülmesinden aylar sonra olmasına rağmen, sızıntı yapanlardan ve analistlerden gelen birkaç ayrıntı, iPhone 15 teknik özellikleri açısından muhtemelen göreceğimiz şeye işaret ediyor.

Apple, 2017'den itibaren Touch ID'den Face ID'ye geçerek geçiş yaptı. Ancak bu iPhone 15 ile değişebilir. Apple ile ilgili sızıntıları takip ederseniz muhtemelen aşina olduğunuz bir isim Ming-Chi Kuo. Analist , 2023 iPhone'un ekran içi bir Dokunmatik Kimlik alacağını söylüyor . Bu çıkış yılı iPhone 15'e karşılık geldiğinden, bunun doğru olup olmadığını söylemek güvenli, Touch ID iPhone 15'e dönecek ve ekranın altında yerleşik olacak.

Görebildiğimiz bir diğer önemli değişiklik, tamamen kablosuz bir iPhone. 2021'in sonlarında Avrupa Komisyonu, akıllı telefonlar için bağlantı noktası olarak USB-C'yi önerdi . AB'nin önerdiği zaman çizelgesi, 2023 yılına kadar Apple'ın iPhone'larda standart olan Lightning konektörünü ortadan kaldırması gerektiği anlamına geliyor. Mac'lerde ve çoğu iPad'de bunlara sahip olduğu düşünüldüğünde bu değişiklik çığır açıcı olmazdı, ancak Apple'ı iPhone'u tamamen kablosuz hale getirmeye iten şey bu olabilir (veya belki de USB-C'ye yapışırlar ). Bunun nasıl sonuçlanacağını sadece zaman gösterecek.

Ekran altı teknolojisiyle ilgili duyduğumuz başka bir şey de öne bakan bir kamera. Muhtemelen bu, Apple ekran altı Face ID'yi (iPhone 14'te görebildiğimiz) mükemmelleştirene kadar gelmeyecek, ancak belki de aynı yıl her ikisini de vuracaklar: ekran kamerası ve Face ID.

iPhone 15: Haberler, Fiyat, Çıkış Tarihi, Özellikler ve Söylentiler

İşte ekrandaki Face ID ve Touch ID gibi bu fikirlerden bazılarını kullanan iPhone 15 Pro'nun zarif bir konsepti. Ayrıca, arkaya bakan kamera muhafazasının üzerinde, bir bakışta bilgi ve müzik ve aramalar için kontroller sağlayan Apple Watch benzeri bir ekran var.

iPhone 15: Haberler, Fiyat, Çıkış Tarihi, Özellikler ve Söylentiler
Teknoloji ve Oyun Sever!

Editör

To Top