Tunic Kütüphaneci patron rehberi

 Tunic Kütüphaneci patron rehberi

Tunic Kütüphaneci patron rehberi

Tunic'te Kütüphaneciyi nasıl yeneceğinizi bilmek ister misiniz? Kütüphaneci, Tunic'te inanılmaz derecede sert bir patrondur. Garden Knight ve Siege Engine ile zaten karşılaştıysanız , bu inanılmaz bir meydan okuma olduğunu kanıtlayacak büyük bir adımdır. Neyse ki, yardım etmek için buradayız.

Bu kılavuzda, yeşil anahtarı alabilmeniz ve Harap Mercan Adası'nı tamamlayabilmeniz için Tunic'te Kütüphaneciyi nasıl yeneceğinizi anlatacağız.

Tunic'te Kütüphaneci nasıl yenilir

Kütüphaneci çoğunlukla arenanın kenarlarında gezinir ve aşağıda listelenen 5 saldırıyı kullanma eğilimindedir:
  • Enerji dalgası: Kütüphaneci, oyuncuya doğru kesmeden önce kılıcını havaya kaldırır. Bu, yönünüze bir enerji dalgası gönderir, bu yüzden hasar almamak için yana doğru koşmaya çalışın. Bu aynı zamanda hasar veren bir karanlık enerji izi bırakabilir, bu nedenle bu saldırıya doğru yuvarlanmak ölümcül olabilir.
  • Enerji ışını: Kütüphaneci, kılıcını oyuncuya doğrultur ve çatlak turuncu bir enerji ışını yayar. Bu şarj bittiğinde, kılıçtan bir karanlık enerji ışını patlayacak ve çarptığı her şeye zarar verecek. Neyse ki, Kütüphaneci ateş ederken hareket etme eğiliminde değildir, bu nedenle bu saldırıdan kolayca kaçınmak için yana kaçabilirsiniz.
  • Hedef Küreler: Kütüphaneci elini kaldırır ve arenada büyülü küreler çağırır. Bu küreler oyuncuya doğru hareket edecek ve hareketlerinizi takip edecek, bu yüzden onları hızla geçmek için yaklaştıkça yuvarlanmaya çalışın. Bunları Kütüphaneciye doğru yönlendirmek için kalkanınızı da kullanabilirsiniz.
  • Yıldırım çarpması: Kütüphaneci, kılıcını gökyüzüne doğru tutar ve bir yıldırım ışını çağırır. Ardından, arenanın merkezine girmeden önce kısa bir süreliğine ortadan kaybolacaklar. Yeniden ortaya çıktıklarında, yakındaki her şeye yıldırım hasarı verir. Arenanın kenarlarına yapışmaya çalışın ve ardından bu saldırıdan kurtulurken Kütüphaneciye arkadan saldırın.
  • Lunge tokatlamak: Kütüphaneci, kılıcıyla size doğru hamle yapmadan önce kılıcını geri çekecek ve kısa bir süre için titreyecektir. Bunu kalkanla engellemek kolaydır, ancak onlar yaklaştıkça yuvarlanabilir ve ardından hızlı bir kılıç saldırısı kombinasyonunu serbest bırakabilirsiniz
Tunic Kütüphaneci patron rehberi

Kütüphaneci ayrıca patron dövüşü boyunca çeşitli düşmanlar üretecek. Rastgele aralıklarla Rudelings, Phrends veya Fairies grupları oluşturacaklar. Dikkatinizi tekrar Kütüphaneciye çevirebilmeniz için bu düşman gruplarını hızlı bir şekilde öldürmek için bomba kullanmayı düşünün. Bu minyonları öldürmek ayrıca mana puanlarınızın bir kısmını yeniler ve bu da hasar verirken faydalı olur.

Kütüphaneci nadiren yakın muharebe saldırısı yapmaya yaklaştığından, aslında hasar vermek zor olur. Bu dövüş kesinlikle diğerlerinden çok daha yavaş, ancak çok sayıda isabet almak için kolay bir yolumuz var.

Kütüphaneci etrafta gezinirken, sihirli oklar atmak için asayı kullanmanızı öneririz . Bu mesafeli atışlar, sağlıklarını yavaş yavaş yok edecek ve yolunuza çıkan herhangi bir saldırıdan kaçınmanız için size bolca alan sağlayacaktır. Sihirli küreyi , Kütüphaneciyi yakın dövüş menziline girmek için yararlı olan arenanın kenarına çekmek için de kullanabilirsiniz.

Herhangi bir saldırıdan kaçınırken hasar vermek için bu sihirli silahları kullanmaya odaklanmanızı öneririz. Ardından, Kütüphaneci Yıldırım çözgü saldırısını kullandığında, onların arkasına geçin ve hasarın üzerine yığmak için bir kılıç darbesi kombinasyonunu serbest bırakın. Bu, dövüş boyunca yakın dövüş saldırıları için en iyi fırsatın. Bu kalıbı takip edin ve Kütüphanecinin çok yakında öldüğünü görmelisiniz.
Teknoloji ve Oyun Sever!

Editör

To Top