Ultimate Gran Turismo 7 ayar kılavuzu: En sorunsuz sürüş için en iyi seçenekler

Ultimate Gran Turismo 7 ayar kılavuzu: En sorunsuz sürüş için en iyi seçenekler

Ultimate Gran Turismo 7 ayar kılavuzu: En sorunsuz sürüş için en iyi seçenekler

Gerçek sürüş simülatörü' olan Gran Turismo 7, oyunculara mükemmel sürüş deneyimini ince ayar yapmak için denemeleri için düzinelerce karmaşık ayar sunuyor. Oyun içi yardımdan görsel aslına kadar, sindirilmesi çok fazla şey olabilir, bu yüzden burada değiştirilecek en önemli ayarların tam bir dökümü var.  
Bazı atari tarzı yarış oyunlarının aksine, Gran Turismo serisi her zaman mümkün olan en özgün yarış deneyimi için çabalamıştır.

Sonuç olarak, direksiyona geçmeden önce bile ince ayar yapmanız gereken uzun bir ayar listeniz var. Arabanızı yönlendirmeye yardımcı olan isteğe bağlı asistanlardan genel oynanış ayarlamalarına kadar, kafanızı kurcalayacak çok şey var.

Özellikle franchise ile ilk kez çalışıyorsanız, başlamak çok zor olabilir. İşte Gran Turismo 7'deki en önemli ayarların derinlemesine bir dökümü ve bunları neden değiştirmeniz gerektiği.

Ultimate Gran Turismo 7 ayar kılavuzu: En sorunsuz sürüş için en iyi seçenekler

Genel Gran Turismo 7 ayarları

Daha karmaşık ayarlara dalmadan önce, genel Gran Turismo seçeneklerine göz atmaya değer. Bunlar, ana menünün sol üst köşesinde gezinerek bulunabilir.

İlk önce Grafik Ayarları var . Bu, akıcı oyun oynamaya öncelik veren bir performans modu veya görselleri iyileştiren bir Işın İzleme modu arasında seçim yapmanızı sağlar .

Gran Turismo 7'nin zaten inanılmaz derecede parlak olduğu düşünüldüğünde, Işın İzleme'ye burada öncelik vermenizi öneririz. Görsel olarak en zorlu durumlarda bile performansın hiçbir zaman bir endişe kaynağı olmadığını göz önünde bulundurarak bu başlıkla PS5'inizden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Sıradaki Yarış Zorluğu ayarı. Bu seçenek, Gran Turismo 7'yi ilk başlattığınızda görünür, ancak onu kaçırırsanız veya sadece bir değişiklik isterseniz, her zaman genel ayarlarda tekrar bulabilirsiniz.

Üç zorluk seçeneği mevcuttur ve her biri oyunun AI sürücülerini hedefler. En kolay ayarlarda, oldukça standart botlara karşı yarışacaksınız. Bununla birlikte, en zor ayarlarda, herhangi bir pistte bazı zorlu yarışçılar tarafından zorlanacaksınız.

Gran Turismo 7, franchise'ın ilk tadıysa, Kolay ayarını öneririz. Biraz tecrübeniz varsa, normal sağlam bir orta yoldur. Zor olsa da, yalnızca yarış simülasyonu türünün emektarıysanız seçilmelidir.

Para ödülü bu ayarlardan etkilenmez, bu nedenle daha düşük bir zorlukta oynamanın yolunuza bakmanın hiçbir sonucu yoktur.

Genel Gran Turismo 7 Assist ayarları

Artık yarışmaya hazır olduğunuza göre, Assist ayarlarınıza bakmanın zamanı geldi. Bunlar, belirli bir etkinliğe başlamadan önce menülerde bulunabilir, yani belirli bir parkura girmeden önce bunları her zaman değiştirebilirsiniz.

Buradaki önemli seçeneklere dalmadan önce, Yardım Ön Ayar Seçiminizi değiştirmeniz gerekir . Aşağıdaki daha küçük ayarlardan bazılarına erişmek için bunu özel olarak değiştirin.

Bu arada, ilk gerçek iş sıranız Otomatik Sürüş ayarını ele alıyor . Varsayılan olarak, Gran Turismo çeşitli anlarda aracınızın kontrolünü ele alır. Bir viraja çok hızlı yaklaşıyorsanız, molalarınız otomatik olarak devreye girebilir. Rotadan saparsanız, AI direksiyonu kapabilir ve sizi tekrar yola koyabilir.

Ancak Gran Turismo'da gerçekten ustalaşmak için bu ayarın mümkün olan en kısa sürede 'Kapalı' olmasını isteyeceksiniz. Bu size arabanızın tam kontrolünü verir ve oynamanın en iyi yoludur.

Ultimate Gran Turismo 7 ayar kılavuzu: En sorunsuz sürüş için en iyi seçenekler

Sonraki, Sürüş Hattı Yardımı ayarıdır. Çoğu yarış simülasyonuna aşina iseniz, bu özelliği hemen tanıyacaksınız. Zemin boyunca parlayan bir iz, herhangi bir parkurda en uygun yol boyunca size rehberlik etmeye yardımcı olacaktır.

Bu, virajlardaki zamanlamalar, uzun bir drifte nasıl yaklaşmanız gerektiği ve aradaki her küçük hareket konusunda yardımcı olur. Bir parçayı ilk birkaç ziyaretiniz için özellikle yararlıdır. Bu nedenle, 'Tümünü Ayarla' seçeneği ile bunu geçerli tutmanızı öneririz.

Belirli bir parçada ustalaştıktan ve her dönüşün gelmeden önce olduğunu öğrendikten sonra, bu seçeneği kapatarak kendinizi güvende hissedebilirsiniz.

Yalnızca bu kategoride seçebileceğiniz 11 ayar ile daha fazla deneyim kazandıkça özelleştirebileceğiniz çok şey var.

Gran Turismo 7'deki en akıcı sürüş için önerilen Assist ayarlarımızın tam listesi aşağıdadır:
 • Dişliler: Otomatik
 • Yardımcı Ön Ayar Seçimi – Özel
 • Çekiş Kontrolü – Varsayılan (5)
 • ABS – Varsayılan
 • Otomatik Sürüş – Kapalı
 • Sürüş Hattı Yardımı – Tümü
 • Fren Göstergesi – Açık
 • Frenleme Alanı – Açık
 • Pistten Çıktıktan Sonra Arabayı Değiştirin – Açık
 • Aktif Stabilite Yönetimi – Açık
 • Karşı Direksiyon Yardımı – Zayıf
Ultimate Gran Turismo 7 ayar kılavuzu: En sorunsuz sürüş için en iyi seçenekler

Yani bunlar Gran Turismo 7'de yolunuza çıkmanızı sağlayacak en iyi ayarlardır. Ne kadar çok oynarsanız, daha ince seçeneklerde o kadar çok ince ayar yaparsınız, ancak bu ideal bir başlangıç ​​noktasıdır.

Yapay zeka asistanlarından çok fazla tutmadan, kısa sürede pistlerde ustalaşacak ve rekor turlar ayarlayacaksınız.

Yorumlar

TechGameX Ailesi Olarak Sizleri Seviyoruz...

Daha yeni Daha eski