WhatsApp, sohbet dışında oynatma, kaydı duraklatma/devam ettirme ile sesli mesajları iyileştiriyor

Bugün WhatsApp, sesli mesajları işleme biçiminde bazı büyük iyileştirmeler getirmeye çalıştığını duyurdu. 

Sesli mesajlara neden odaklanıldığını merak ediyorsanız, bunun kolay bir açıklaması var, çünkü şirket, WhatsApp'ta her gün akıllara durgunluk veren 7 milyar mesaj gönderildiğini açıkladı.

Bu nedenle, birçoğunun isteyeceğinden daha geç (ama hiç olmamasından daha iyi), bir sesli mesajın kaydını duraklatmak ve daha sonra hazır olduğunda devam ettirmek için destek ve ayrıca dinlemeye izin veren bir taslak önizleme işlevi alıyoruz. göndermeden önce mesaj atın.


En hoşa giden gelişme, muhtemelen, kutuda tam olarak ne yazdığına izin veren sohbet oynatma dışında olacaktır: parçası olduğu sohbetin dışında bir sesli mesajı dinleyebilirsiniz, böylece çoklu görev yapabilir veya diğer mesajları okuyabilir ve yanıtlayabilirsiniz. Bu, sesli mesajlarla ilgili açık ara en çok istenen özellik olmalı ve WhatsApp sonunda dinledi.

Ayrıca "oynatmayı hatırla" da geliyor ve bu da inanılmaz derecede faydalı görünüyor: bu temelde, dinlediğiniz bir sesli mesajı duraklattığınızda sohbete döndüğünüzde kaldığınız yerden devam etmenizi sağlar.Daha sonra, yönlendirilen mesajlar için hızlı oynatma vardır; bu, uzun süredir gecikmiş olan başka bir açıklayıcı özelliktir (çünkü 'normal' mesajlarda zaten 1,5x veya 2x'te oynatabilirsiniz, ancak yönlendirilen mesajlarda oynamazsınız).

Son olarak, WhatsApp ayrıca birkaç haftadır Android uygulamasında mevcut olan bir özelliği "açıkladı" ve bu, "kaydı takip etmeye yardımcı olmak için" sesli mesajdaki sesin görsel bir temsilini gösteren bir dalga formu görselleştirmesidir.

Bunun dışında, yukarıda bahsedilen diğer tüm özellikler "önümüzdeki haftalarda" kullanıma sunulacak.
To Top