Windows 11'de Kablosuz Fare Nasıl Bağlanır

Windows 11'de Kablosuz Fare Nasıl Bağlanır - Özellikle bir masaüstü bilgisayarımız olduğunda kabloların oldukça can sıkıcı olabileceğini inkar edemeyiz. 

Bu nedenle, onlardan kaçınabilirsek, o kadar iyi ki çok önemlidir. Kablosuz bir faremiz varsa, onu Windows 11'e bağlayabilir ve etrafta dolaşan bir kablo bile olsa kendimizi kurtarabiliriz. Nasıl alacağınızı bilmek ister misiniz? Düşündüğünden çok daha kolay.

Bir USB-RF fare bağlayın

Bir USB-RF fare, bir dongle aracılığıyla bilgisayarımıza bağlanır. Bu nedenle, Windows 11'de kablosuz bir fare bağlamak için kullanılabilir bir USB-A bağlantı noktasına sahip olmamız gerekecek. Hepsinden iyisi, Windows işin çoğunu bizim için yapıyor, kurulum işlemi otomatik.

Yapmamız gereken ilk şey fareyi açmak. Her fare farklıdır, ancak genellikle her birinin altında bir anahtar bulabilirsiniz. Daha sonra dongle'ı bilgisayarımızın USB-A portuna bağlayacağız.

Ekranın sağ alt köşesinde bir bildirim göreceğiz, bu mesaj Windows 11'in cihazı bizim için yapılandırdığını gösterecek.

Çok uzun sürmemeli, birkaç saniye sonra farenin kullanıma hazır olduğunu söyleyen başka bir mesaj göreceğiz.Fareyi Bluetooth ile bağlayın

Bluetooth üzerinden bir fare bağlamak istediğimizde, tek gereksinim bilgisayarımızın bir Bluetooth adaptörüne sahip olmasıdır. 

Bu bir dizüstü bilgisayarsa, bu kesin bir şeydir. Bunun yerine, masaüstü ise doğrulamamız gerekir; yoksa taşınabilir bir tane alabiliriz; Bluetooth'a bağlanan ve hareket eden küçük bir USB olacaktır.

İlk yapacağımız şey Windows 11'e bağlayacağımız kablosuz mouse'u açmak. Bundan sonra bilgisayarımızda Bluetooth'u aktif hale getirmemiz gerekecek bunun için Ayarlar > Bluetooth ve cihazlar kısmına gidiyoruz. Etkinleştirmek için anahtara tıklamamız gerekecek.

Bluetooth seçeneğinin hemen altında cihazı eklemek için bir düğme bulacağız. Basitçe, bu butona tıklayacağız.

Bir "Cihaz ekle" penceresi görünecektir. Burada seçenekler listesinde “Bluetooth” a tıklamamız gerekecek.

Windows 11, aygıtları taramaya başlayacaktır. Kısa bir süre sonra faremizin ekranda görüneceğini görebiliriz (açık olduğu sürece).

Faremize tıklıyoruz ve otomatik olarak bağlanacak. Hepsi bu kadar, bu andan itibaren fareyi normal şekilde kullanmaya başlayabiliriz.

To Top