Windows 11'de Misafir Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Windows 11'de Konuk Hesabı Nasıl Oluşturulur - Çoğu durumda, arkadaşlar veya akrabalar eve gelir ve bazı görevleri yerine getirmeleri için bilgisayarı onlara ödünç vermemiz gerekir. 

Ancak bunu bizim kullanıcı hesabımızla yapmaları iyi bir fikir değil, özel ve benzersiz bir şekilde organize edilmiş birçok şeyimiz var; İstediğimiz son şey birinin gelip dokunmaması gereken şeylere dokunması.

Ayarlarımızı ve dosyalarımızı etkilemeden bilgisayarımızı nasıl "ödünç verebiliriz"? Basitçe, Windows 11'de bir misafir hesabı oluşturmamız gerekiyor.

misafir hesabı nedir

Windows'taki misafir hesabı özelliği, son birkaç yılda biraz değişti. Windows 7 ve Windows 9'da özel bir misafir hesabı oluşturmak son derece kolaydı. 

Bu hesapların bilgisayara sınırlı erişimi vardır. Örneğin, yazılım yükleyemez veya herhangi bir sistem ayarını değiştiremezler.

Windows 10'da Microsoft, özelliği "gizleme" kararı aldı. Kesin olarak ifade edilse de, kullanıcılar önceki işletim sistemlerinde olduğu gibi aynı türde bir hesap oluşturamayacak olsa da, konuk hesabı için "Misafir" adı hala korunur.

Windows 11, 10 ile aynıdır. “Gerçek” misafir hesabı özelliğine kolayca erişilemez. 

Bunun yerine, parola gerektirmeyen bir yerel hesap oluşturacağız. Bu hesap, kullanıcılara önceki sürümlerin sınırlamaları olmadan sistemle etkileşim kurma imkanı verecek olsa da. 

Yeni konuk kullanıcılar, ana profili etkilemese de yazılım yükleyebilir ve sistem ayarlarını yapabilir.

Windows 11'de misafir hesabı nasıl oluşturulur


Yapmamız gereken ilk şey Ayarlar'ı açmak, bunun için “Windows + X” tuşlarına basmamız gerekecek ve Hesaplar> Aile ve diğer kullanıcılar'a gideceğiz.

 


To Top