WWE 2K22'de “Denetleyici Çalışmıyor” Sorunu Nasıl Düzeltilir

WWE 2K22'de “Denetleyici Çalışmıyor” Sorunu Nasıl Düzeltilir

WWE 2K22'de “Denetleyici Çalışmıyor” Sorunu Nasıl Düzeltilir

WWE 2K22 gibi oyunlar, bir PC'de bile bir kumanda kullanmanızın beklendiği türden oyunlardır, bu oyunlar genellikle bir kumanda kullanımı etrafında tasarlandığından, kumandanın çalışmayı reddetmesi birçok oyuncu için büyük bir engel olabilir. şu veya bu sebepten dolayı.

Bu tür bir sorunla karşılaşan talihsiz oyunculardan biriyseniz, endişelenmeyin, çünkü bir düzeltme listemiz var, bu sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz. PlayStation, Xbox veya üçüncü taraf denetleyicileri kullanıyor olsanız da, bu sorun her an ortaya çıkabilir. Bu sorun, oyun kumandanız oyun tarafından algılanmadığında ortaya çıkar. Tıpkı bu aksaklık gibi, WWE 2K22'de de oyuncuların karşılaştığı bilinen bir dizi başka sorun ve hata var.

WWE 2K22: PC'de "Denetleyici Çalışmıyor" Sorununu Düzeltin

WWE 2K22'de denetleyiciniz çalışmıyorsa deneyebileceğiniz birkaç çözüm vardır. Bir çözüm sizin için işe yaramazsa, diğerlerini de denediğinizden emin olun. Ayrıca, aşağıda belirtilmeyen bir çözüm bulursanız, aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Bunu söyledikten sonra başlayalım.

Denetleyici Sürücülerinizi Güncelleyin:

WWE 2K22'de “Denetleyici Çalışmıyor” Sorunu Nasıl DüzeltilirWWE 2K22'de denetleyicilerinizle ilgili sorunlar yaşıyorsanız, sorun denetleyici sürücülerinizin sonunda olabilir. Bunlar pencereler tarafından otomatik olarak güncellenirken, bazen çalışmıyor. Bu durumda, sahip olduğunuz denetleyicinin resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz. Sürücülerinizi güncellemek, eldeki sorunu çözebilir.

Üçüncü Taraf Denetleyici Desteği:

Çoğu oyunun genellikle bir nedenden dolayı okumayı reddettiği belirli denetleyiciler vardır, bu sorunlar çoğunlukla PC'nizde belirli PC oyunlarının tanımadığı bir DualShock 4 denetleyici kullanıyorsanız ortaya çıkma eğilimindedir. Bu durumda, bu sorunu hafifletebilecek DS4Windows gibi bir yazılım indirebilirsiniz. Aşağıda bağladığımız başka seçenekler de var:
  • yeniden WASD
  • tuş çubuğu
  • Xpadder
  • Pinnacle Oyun Profilcisi
Bunlardan herhangi birini kullanmak, hemen hemen her oyunda denetleyici desteğiyle ilgili çoğu sorunu çözebilir.

WWE 2K22'yi yeniden başlatın:

WWE 2K22'de “Denetleyici Çalışmıyor” Sorunu Nasıl Düzeltilir

Bazen oyun çalışırken bir cihazı bağladığınızda, siz kapatıp yeniden başlatana kadar oyun okuyamaz. Bunu denemek, WWE 2K22'deki denetleyicilerle ilgili sorunları da çözebilir.

Denetleyicinizi Yeniden Bağlayın:

WWE 2K22'de “Denetleyici Çalışmıyor” Sorunu Nasıl DüzeltilirBu sorun, denetleyicinizin kablosunun çok fazla gerilmesinden veya çekilmesinden kaynaklanabilir ve bu da çoğu oyunda sorunlara neden olabilir. Bu durumda, denetleyiciyi PC'nizden çıkarmak ve yeniden takmak sorunu genellikle WWE 2K22 gibi çoğu oyunda çözecektir.

Bilgisayarınızı Yeniden Başlatın

Her şey başarısız olursa, bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir. Yeniden başlatmak, karşılaştığınız denetleyici sorunlarını potansiyel olarak çözecektir. Ancak, bu çözüm hiç işe yaramayabilir ama denemeye değer. PC'nizi yeniden başlatmanın yanı sıra, emin olmak için kontrol cihazını da yeniden bağlamanızı öneririz.

2K Müşteri Desteği ile iletişime geçin:

WWE 2K22'de “Denetleyici Çalışmıyor” Sorunu Nasıl Düzeltilir


Her şeyi denedikten sonra sorun devam ederse, resmi 2K müşteri desteği ile iletişime geçebilir ve oradan bir talep gönderebilirsiniz.

Alternatif olarak, kontrolör seçeneklerini Steam içinden etkinleştirdiğinizden emin olun – eğer bu zaten varsayılan olarak etkinleştirilmişse.

Yorumlar

TechGameX.Net Ailesi Olarak Sizleri Seviyoruz...

Daha yeni Daha eski