Apple geliştiricileri uyarıyor: Güncelliğini yitiren uygulamalar App Store'dan kaldırılacak

Modası geçmiş modalarla dolu bir mağazada kıyafet alışverişine gitmezsin, değil mi? Çan diplerinin veya Neru ceketlerinin ilk işaretinde, o mağazadan film yapım şirketlerinin Will Smith'i imzaladığı gelecekteki projelerden çıkarmasından daha hızlı çıkarsınız. Peki, App Store için neden işler farklı olsun ki? Sonuçta, size dijital mal ve hizmetler satan bir mağaza.

Protopop Games'ten oyun geliştiricisi Robert Kamwe, geçen gün Twitter hesabına Apple'dan ücretsiz Motivoto oyununun iki yıldan eski olduğu için App Store'dan kaldırıldığını bildiren bir mektup aldığını söyledi. Kamwe, uyarının Apple'ın Uygulama geliştirme sisteminin bir parçası olduğunu yazdı ve "Bu hiç hoş değil. 2000'deki konsol oyunları hala satışta. Bu, bağımsız geliştiriciler için haksız bir engel."App Store'daki güncel olmayan uygulamaların güncellenmesi için 30 günü olacak, aksi takdirde kaldırılacaklar


App Store ve Apple'ın vokal eleştirmeni olan FlickType'ın kurucusu Kosta Eleftheriou , iki kuruşunu attı ve "Bu arada, Apple'ın kendi uygulamalarından bazıları bundan daha uzun süredir güncellenmedi. Kurallar senin için, ama benim için değil. !"Eleftheriou'nun Apple'ın daha küçük geliştiricileri sömürmesi dediği şey nedeniyle Apple'a karşı bir davanın ortasında olduğunu hatırlayabilirsiniz . FlickType, Apple Watch için olağanüstü bir QWERTY uygulamasıdır. Ancak Eleftheriou, rakip uygulamaların Apple'ın sıralamasını değiştirmek için sahte reklamlar ve sahte yorumlar kullandığını söyledi. Geliştirici, Apple'ın işi etkilenmeden önce sahte yorumları ve derecelendirmeleri kaldıracak kadar hızlı hareket etmediğini iddia ediyor.


Geliştirici, Apple'ın Flick Type'ı Apple Watch için yerel QWERTY yapmak için kendisine yaklaştığını ve Eleftheriou'nun şirketi geri çevirdiğini açıkladı. Bu noktada, Apple'ın uygulamasını App Store'dan kaldırdığını ve iOS uygulama mağazası için FlickType'ın diğer sürümlerini reddettiğini iddia ediyor.

Apple'ın geliştiricilere "Uygulama Geliştirme Bildirimi" başlıklı mesajında, "önemli bir süre içinde güncellenmemiş" uygulamaların kaldırılacağı ve Apple'ın geliştiricilere bunları güncellemeleri için yalnızca 30 gün süre tanıyacağı belirtiliyor. Apple, "30 gün içinde inceleme için bir güncelleme göndererek bu uygulamayı yeni kullanıcıların keşfetmesi ve App Store'dan indirmesi için hazır tutabilirsiniz" diye yazıyor Apple, "30 gün içinde herhangi bir güncelleme gönderilmezse uygulama kaldırılacak. satıştan."

Açıldığında çöken eski uygulamalar hemen kaldırılacak


Eski uygulamalar App Store'dan kaldırılacak olsa da, iPhone ve iPad kullanıcılarının telefonlarından kaldırılmayacak. Eleftheriou, bir zamanlar popüler olan Cep Tanrısı uygulaması 2015'ten beri güncellenmemiş olmasına rağmen kaldırılmadığından Apple'ın bu tasfiye konusunda açıkça adil olmadığını söylüyor.

Apple'ın "App Store İyileştirmeleri" başlıklı bir sayfası var , "Müşterilerin ihtiyaçlarına uyan harika uygulamaları bulmasını kolaylaştırmak için, App Store'da bulunan uygulamaların işlevsel ve güncel olduğundan emin olmak istiyoruz. uygulamaları değerlendirmeye, artık amaçlandığı gibi çalışmayan uygulamaları kaldırmaya, mevcut inceleme yönergelerine uymamaya veya güncelliğini yitirmiş uygulamalara yönelik devam eden bir süreç uyguluyorlar."

Geliştiriciler için yazılan sayfada, uygulamanız kaldırılırsa başka bir geliştiricinin aşağı inip uygulamanın adını kullanmasına izin verilmeyeceği açıklanır. Apple ayrıca geliştiricilerin, uygulamalarının kaldırılmasını önlemek için "her türlü işlevsellik sorununu ele almalarını ve hataları düzeltmek, yeni içerik sunmak, ek hizmetler sağlamak veya başka iyileştirmeler yapmak için uygulamanızı düzenli olarak güncellemelerini" önerir. Artık uygulamanızı güncellemiyorsanız, App Store'dan kaldırmayı düşünün."

Apple, uygulamanızla ilgili bir sorun tespit ederse sizinle iletişime geçecek ve uygulamanın App Store'da kalması için gerekli değişiklikleri yapmanızı isteyecektir. Öte yandan, uygulamanız başlatıldığında çökerse, hemen App Store'dan kaldırılır.
To Top