Apple, iOS 16'yı cihazlarda test etmeye başladı

 Apple, iOS 16  güncellemesini Haziran ayında açıklanacak olan WWDC 2022 etkinliğinin başlangıcında test etmeye başladı  , ancak bir nedenden dolayı, onu çalıştıran cihazlardan yapılan ziyaretlerin ilk referansları, önceki iOS sürümlerinden bahsetmeden, iOS 15'tekilerden çok daha sonra ortaya çıktı. .

O dönemde henüz yayınlanmamış olan cihazlarla ilk web sitesi ziyaretleri LetemSvetemApplem tarafından Mart sonunda kaydedilirken, ilk iOS 16 ziyaretleri Nisan başında geliyor. iOS 15'ten önce, Apple'ın Haziran ayında WWDC'de açıklanan yıllık iOS güncellemesini çalıştıran cihazlar aynı yılın Ocak ayında ortaya çıkıyordu.


Apple, çentiksiz, ancak bir delik ve Face ID bileşenlerini ve selfie kamerayı barındıracak hap şeklinde bir oyukla gelmesi beklenen iPhone 14 Pro modellerini hesaba katmak için iOS 16 arayüzünü biraz yeniden düzenlemek zorunda kalacak. . 

Ayrıca, iPhone 14 ürününde artan ekran alanını hesaba katan bir dizi yeni arayüz görselinin yanı sıra yeni ekran çözünürlükleri de olabilir, bu nedenle Apple, tüm bu bileşen değişikliklerine uyması ve iyi performans göstermesi için iOS 16'yı geliştirmek için tatlı zamanını alıyor olabilir. onlardan da fayda var.

To Top