Apple, iPhone ve iPad İçin Çift Bağlantı Noktalı Hızlı Şarj Cihazı Üzerinde Çalışabilir

Apple, birden fazla cihazı hızlı bir şekilde şarj etmek için çift bağlantı noktasına sahip USB C şarj cihazını sızdırdı ve yeni bir rapora göre yakında piyasaya sürülebilir.


Apple kullanıcıları nihayet çok yakında şirketten hızlı bir şarj çözümü alabilirler. Yeni bir rapora göre şirket, yakında seri üretime girecek olan çift bağlantı noktalı USB Type C şarj cihazını yanlışlıkla sızdırdı. Ürünle ilgili güncelleme, ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo'dan geliyor.

Kuo, şarj cihazıyla ilgili sızıntıya değindi ve ürünün bu yıl içinde piyasada gerçek olabileceğinden bahsetti. Apple, iPhone 13 serisi ile geçen yıldan beri kutuda şarj cihazı vermeyi durdurdu.

Bu nedenle, 35W'a kadar şarj hızına sahip çift bağlantı noktalı bir USB C duvar şarj cihazı sunmak, doktorun şirketten tam olarak sipariş ettiği şey olabilir. Ve Apple şarj cihazlarının fiyatlarına baktığımızda, tüketiciler için pazara geldiğinde bu ürün için yüksek bir fiyat etiketi bekliyoruz.

USB C şu anda iPad ve MacBook'lar tarafından kullanılıyor ve iPhone'lar tescilli yıldırım bağlantı noktalarına yapışıyor. Ancak 35W çift bağlantı noktalı USB C şarj cihazı sunmak diğer akıllı telefon kullanıcıları için işe yarayabilir.

Kuo, 2022'de 3 milyar adede ulaşması muhtemel olan bu söylentili şarj cihazının sevkiyat seviyelerinden de bahsediyor.

Bu şarj cihazıyla ilgili geliştirme, Apple'ın GaN şarj cihazı üzerinde çalıştığı zemine karşı geliyor, bu nedenle söz konusu USB C şarj cihazının gerçekten aynı olup olmadığı görülmeye devam ediyor. GaN şarj cihazlarının boyutu daha küçüktür ve daha iyi güç verimliliği sunar. Önümüzdeki aylarda bu şarj cihazı hakkında daha fazla şey duyabiliriz.

Ancak Apple'ın GaN arenasına girme düşüncesi umut verici, özellikle de Apple gerçeğe dalma yaparsa, yakın gelecekte diğer üreticilerden daha fazla ivme kazanacak teknoloji ile.

To Top