Apple, Mac ve iOS için iWork Uygulamalarını Yeni Özelliklerle Güncelliyor

Apple bugün iWork uygulama paketini güncelleyerek hem iOS cihazlarında hem de Mac'te Pages, Numbers ve Keynote için yeni özellikler sunuyor. Bunlar ana sürüm 12 güncellemeleridir, ancak her uygulama aşağıda belirtildiği gibi yalnızca birkaç değişiklik aldı.açılış konuşması

iOS'ta Keynote artık slaytları maksimum yüzde 400 yakınlaştırma düzeyine büyütme seçeneği sunuyor ve ayrıca yazı tipi boyutunu iki ondalık basamakla daha hassas bir şekilde düzenlemek için yeni bir özellik var.

Mac'te Kısayollar uygulaması, sunu oluşturmak veya açmak, bir slayt gösterisinin provasını yapmak veya sunuma başlamak için kullanılabilir.

sayılar

iOS için Numbers'da kullanıcılar artık formüller, kategoriler veya gizli değerler olmadan tablo hücrelerinin anlık görüntüsünü kopyalayabilir ve ayrıca formüller ve hücreler VoiceOver kullanılarak otomatik doldurma ile doldurulabilir. Numbers, yazı tipi boyutunu iki ondalık basamağa kadar daha hassas bir şekilde düzenlemeyi de destekler.

Mac'te Kısayollar, elektronik tablolar oluşturmak veya açmak ve bir tabloya satır eklemek için kullanılabilir, ayrıca formüller oluşturmak ve hücreleri otomatik doldurmayı kullanarak doldurmak için VoiceOver kullanılabilir.

Sayfalar

iOS için Pages artık 2 GB'a kadar dosya boyutlarıyla doğrudan Apple Books'ta yayınlama seçeneğine sahiptir ve Ana ekranda Pages uygulaması simgesine dokunup basılı tutarak iPhone'da hızlı bir şekilde yeni bir belge yazmaya başlama seçeneği vardır. VoiceOver ile yorumlar okunabilir, değişiklikler izlenebilir ve yazı tipi boyutu daha hassas bir şekilde düzenlenebilir.

Mac'te Pages, aynı VoiceOver desteğine sahiptir ve ayrıca belge oluşturmak ve açmak için Kısayollar kullanılabilir.


To Top