Bilgisayar Diskinde Yer Açmanın 5 Etkili Yolu

 Bilgisayar Diskinde Yer Açmanın Etkili Yolları – Depolama alanı, birçok kullanıcının uğraştığı bir sorundur. Bu rehberde depolama alanı boşaltma, alan boşaltma, windows diskini temizleme, c diskte yer açma konularından bahsedeceğiz  .

Disk Alanında Yer Açmanın 5 Etkili Yolu!

Sabit diskler büyüyor, ancak bir şekilde her zaman dolular. Bu, geleneksel mekanik sabit sürücülerden çok daha az sabit disk alanı sunan bir katı hal sürücüsü (SSD) kullanıyorsanız daha doğrudur. Sabit disk alanınız yeterli değilse, bu makale önemli dosyalarınız ve programlarınız için yer açmanıza yardımcı olacaktır.  Aşağıdaki maddeleri takip ederek bilgisayarda yer açmak için  Windows 10 işlemini etkinleştirebilirsiniz .


1-) Disk Temizlemeyi Çalıştırın

Windows, geçici dosyaları ve diğer önemli verileri silen yerleşik bir araç içerir. 

Erişmek için Bilgisayar penceresindeki sabit sürücülerden birine sağ tıklayın ve Özellikler'i seçin. (Alternatif olarak, Başlat Menüsü'nde Disk Temizleme'yi arayabilirsiniz.) Disk özellikleri penceresinde, Disk Temizleme düğmesini tıklayın.

Silmek istediğiniz dosya türlerini seçin ve Tamam'a tıklayın. Buna geçici dosyalar, günlük dosyaları, geri dönüşüm kutunuzdaki dosyalar ve diğer gereksiz dosyalar dahildir.

To Top