Bir Android veya iOS'un IMEI Tarafından Açılıp Açılmadığını veya Kilitlendiğini Nasıl Anlarsınız?

 Yapılan araştırmalara göre  , dünyanın herhangi bir yerinde her 10 dakikada bir bir veya daha fazla cep telefonu çalınıyor,  çünkü bunlar çok ticari ve herkes için hızlı bir şekilde para kazanma fırsatı sunuyor.

Çoğu kişinin bilmediği şey  , bu cep telefonlarından birini edinmenin  , hem onları satın alanlar hem de kendilerini satmaya adamışlar için yasalarca cezalandırılabilecek ciddi bir suç olduğudur.

Ancak telefonun her zaman  bloke olma olasılığı vardır, imei tarafından bloke  eden firmaları kullanmak mümkün olmayacaktır ve birçoğu kendi veri tabanlarını başkalarıyla paylaşmaktadır, bu telefonu hareketsiz bırakabilecek bir durumdur.


Kablosuz ağ ile ilgili olarak, arama yapmak,  metin mesajları göndermek ve hatta veri göndermek  için bu, bir cep telefonunun operatör tarafından engellenip engellenmediğini nasıl ve ne zaman öğreneceğiniz endişesini ortaya çıkarır.

Bu uygulama ile mobil cihazınızın IMEI'sini kontrol edebilirsiniz.

Her zaman olduğu gibi , cep telefonlarının durumunu kontrol etmenizi sağlayan bu harika uygulamayı indirebilmeniz için size bağlantıyı bırakıyoruz  .

Ve cep telefonunun bloke olup  olmadığını, telefon şirketleri ile yasal olup olmadığını doğrulayın  , satın alırken biraz daha şüpheli olan kullanıcılar için bir avans temsil eder ve iyi bir sebeple.

Bu uygulama en iyi alternatiflerden biridir, çünkü   mobil cihazınızın IMEI'si ile ilgili tüm şüphelerinizi gidermenize yardımcı olur , en iyi yanı, doğrudan Google Play Store'dan geçerli adla indirebilecek olmanızdır. IMEI .

Bu uygulama, söylemesi çok kolay, ancak elde edilmesi kolay olmayan ve aslında ne satın aldığınızı keşfetmenize izin veren etkileyici bir işlevi var, çünkü bunu daha  önce yapmanın önemini vurgulamak gerekiyor. herhangi bir cep telefonu satın almak  ve bunun daha iyi olduğunu unutmayın, sigorta satın alın, her zaman ne satın aldığınızı kontrol edin.

Bu şekilde IMEI kodunuzun raporlanıp raporlanmadığını öğrenebilirsiniz.

Dünyanın birçok yerinde, özellikle orijinal cep telefonlarının fiyatlarının çok yüksek olduğu ülkelerde   , çoğu zaman iyi niyetle hareket eden insanlar, kendilerini akıllı telefonları çalmaya ve daha sonra daha düşük bir fiyata satmaya adayanların tuzağına düşer.

Gerçek şu ki, bu durumlarda,   daha önce çalındığı varsayımı sunan bir cep telefonunun engellenip engellenmediğini öğrenmenin tek yolu , bu konuda var olan tüm detayları veya bilgileri özel olarak analiz etmektir.

Elbette, dürüst olmak gerekirse, neredeyse her zaman bunun eski tarafından yapılan bir şikayet olduğu gerçeğiyle ilgili olsa da, mobil cihazların kendileriyle ilgili olmayan bir sorun nedeniyle basitçe engellendiğini bulduğumuz vakaları da biliyoruz.   cihaz  sahibi.

Aklınızda bulundurmanız gereken şey, günlük olarak, farklı terminallerin  şu veya bu şekilde bloke edildiği durumlar olduğudur  ve bu nedenle, bir cep telefonunun bloke olup olmadığıyla ilgili ayrıntıları bilmek uygundur.

Genel olarak,  mobil kilitler hakkında konuştuğumuzda  , farklı kilit türleri olmasına rağmen, en sık rastlananlardan birinin IMEI kilitleri olduğunu ve aynı zamanda elinde terminali olanlar için en kötülerinden biri olduğunu görüyoruz. çünkü tamamen işe yaramaz.

Şimdiye kadar ortaya çıkanların ötesinde, aynı şekilde,   akıllı telefonumuzun IMEI tarafından kilitlenip kilitlenmediğini bilmek için bazı basit hileler olduğunu da göz önünde bulundurmalısınız.

Cihazımızın IMEI'sini bilmenin avantajlarından biri   , Samsung Galaxy cep telefonunun kilidini Samsung S Unlock ile IMEI koduyla nasıl açacağımızı bilmemizdir.

Cep telefonunuzun zaten boş mu yoksa hala engellenmiş mi olduğunu kontrol edebilirsiniz.

Daha önce de söylediğimiz gibi cep telefonunuzun veya cep telefonunuzun bloke olup olmadığını kontrol etmek istiyorsanız bunu yapmanın en iyi yolu  SIM kart ile test etmektir.

Sistemin  bize gösterdiği mesajın ne olduğunu doğrulamak ve bir sonuca varmak için çalıştığını bildiğimiz bir tane yerleştirmek yeterlidir.

Söylememiz gereken ilk şey, Servis Yok veya Sadece acil aramalar gibi bazı ifadelerin ortaya çıkması durumunda cihazın bloke olduğundan emin olabileceğimizdir  .

Şimdi,  bir SIM takma anında  , cep telefonundan arama yapmak veya SMS göndermek istediğimizde ve hiçbir mesaj görünmüyorsa, ancak her durumda harekete geçmemize izin vermiyorsa, o zaman mümkündür. bu durumlarda doğrudan operatörle ilgili bir sorunla ilgilenin.

Bu bağlamdaki herhangi bir durumda, bu durumlarda size tavsiye ettiğimizi   , aynı şirketten veya terminalin kilidi açıksa başka bir SIM karttan farklı bir SIM denemeyi göz önünde bulundurmalısınız.

İlk durumda,  engellemenin IMEI'den gelip gelmediğinden emin olmak istiyorsanız  , neyse ki dikkate alabileceğimiz bazı basit hileler olduğunu bilmelisiniz, örneğin akıllı telefonumuzun arama ekranını açıp * yazmak gibi. #06#.

Orada size akıllı mobil cihazınızın IMEI'sini gösterecek ve   bunun için geliştirilmiş herhangi bir web sitesi aracılığıyla engellenip engellenmediğini kontrol edebileceksiniz .

Cep telefonunuzun özelliklerini bilmeniz gerekiyorsa   , artık cep telefonunuzun IMEI numarasını bildiğiniz gerçeğinden yararlanarak, cep telefonunuzun özelliklerini ve özelliklerini nasıl öğreneceğinizi IMEI veya ayarlar ile takip etmeniz yeterli. .

To Top