Elden Ring - Selene nasıl serbest bırakılır ve görevleri nasıl tamamlanır

Enchantress Selene, Elden Ring'de size büyücülük öğreten ilk NPC'lerden biridir. Büyük olasılıkla, onunla Limgrave ile tanışmanızın en başında tanıştınız. Envanteri başlangıçta kıyamet büyüsü ile dolu olmasa da, stokuna önceden birkaç rün harcamak, büyü odaklı yapıları çok daha verimli hale getirebilir.

Elden Ring - Selene nasıl serbest bırakılır ve görevi nasıl tamamlanır

Elden Ring'deki birçok NPC gibi , Selene'in görev serisi de sizi Interearths'e götürecek, ancak Alexander  veya Korin ve Golden Mask görevleri kadar fazla yatırım gerektirmeyecek . Bununla birlikte, oyundaki en iyi dua ve sihir eşyalarından bazılarını alacağınız için ödüller çabaya değecek kadar fazla  .

Not : Malzemenin en altında Selenna'nın tüm görevlerini tamamlamak için Rusça bir video kılavuzu var. Doğrudan videoya gitmek için bu bağlantıya tıklayın .Elden Ring'de görev serisi nasıl tamamlanır ve büyücü Selene nasıl serbest bırakılır

Selene'in görev zincirinin sonuna gelemeyeceksiniz, ancak sonraki adımlardan bazıları özellikle daha düşük seviyelerde zor veya can sıkıcıdır. Ayrıca isteğe bağlı birkaç patronla da savaşacaksınız, ancak Godskin Duo, Morgott veya başka bir seviyede değil.

Aşama 1: Selena'nın öğrencisi olun

West Limgrave'in güneydoğu kesimindeki Yerleşim kalıntılarına gidin ve Pumpkinhead Madness patronunu alt edin. Arenanın arkasındaki kapıyı aç ve Selena ile konuş. Onun çırağı olmak isteyip istemediğinizi soracak ve sonra size tekrar Paradise Lukaria'dan sürgüne katılmayı kabul edip etmediğinizi soracaktır. Her iki seferde de evet deyin.

Aşama 2: Gelmir Dağı'ndaki Comet Azur'u alın ve Selene'ye dönün

Gelmir Dağı'na ulaşana kadar oyunu oynayın, ardından Azur'un Kuyruklu Yıldızını almak için rehberimizi takip edin . Büyüyü aldığınızda Selena'ya dönün ve menüsünden "Azur'un Büyüsünü Göster"i seçin.

Aşama 3: Selena'yı dinleyin, yolculuğuna katılın ve hizmeti kullanın

Selena'nın Azur'u tartıştığını duyduktan sonra menüsünden "Bana hikayeni anlat"ı seç. Kendisi ve hedefleri hakkında konuşacak ve ardından Lukaria Cenneti'ndeki yerini geri almak için bir yolculuğa çıkmanızı isteyecek.

Sonunda senden bir iyilik isteyecek ve bu konuşmanın sonunda Cellian Mühür Kırıcı anahtar eşyasını verecek. Yani senin görevin Calid'in doğusundaki Sellia'da bir yerde büyücü Lusat'ı bulmak.

Aşama 4: Sellia'nın Sığınağı zindanına gidin

O zaman Sihir Şehri Sellia'dan geçmeniz ve kuzey kesimindeki mührü açmanız gerekecek. Millicent'in görev zincirini başlatmak istiyorsanız da bunu yapmanız gerekecek . Veba Kilisesi'nden kuzeydoğuya ve doğrudan dev kafatasına gidin. Kendinizi görünüşte çorak bir kayanın üzerinde bulacaksınız. Kayalıkların güney ucuna yakın bir yerde hayali bir duvar var. 

Başlangıçta sahte duvarı bulamadıysanız, güneye doğru ilerlerken kayaya vurmaya devam edin. Büyük olasılıkla, yerde duvarın yerini belirten bir mesaj göreceksiniz. 

Aşama 5: Büyücü Lusat'ı bulmak için mühürlü mağarayı açın

Sellia'nın Kutsal Alanı'nın altında, Rai Lukaria'nın Akademisine giden yolu kapatanlara benzer bir mühür göreceksiniz.

Yazdırmaya gidin. Envanterinizde bir Cellian Mühür Kırıcı varsa, bu mührü kaldırabileceksiniz. Arkasında, onunla etkileşime girdiğinizde size Harabe Döküm Yıldızları veren Büyücü Lusat'ın bulunduğu küçük bir mağara var.

Adım 6: Selene'e dönün ve ona Lusat'ın yerini söyleyin

Waypoint Harabelerine dönün ve Selena ile konuşun. Menüsünden "Lusat Lokasyonu"nu seçin. Vücudu hakkında söyleyeceklerini dinleyin ve Selene sizi Limgrave'nin güneyinde Ağlayan Yarımada'nın batı kesimindeki Witchscourge kalıntılarına yönlendirecektir.

7. Adım: Ruins of the Witchbane'de Selene'in gerçek bedeniyle konuşun

Witchscourge Harabelerinde patron yok, ancak AoE saldırılarına spam gönderen büyük bir maskeli büyücü küresi var. Merdivenleri koruyorlar.

Kürenin yanındaki harabelere in ve Selena'nın gerçek bedeniyle konuş. Yeni bir beden bulmak için Primal Glimmer'ını almanızı isteyecek.

8. Adım: Three Sisters bölgesine ulaşana ve Seluvis'in gizli mahzenini keşfedene kadar devam edin

Caria Malikanesi'ne gidin, Loretta'yı yenin ve Renna's Rise'ın güneyinde ve Ranny's Rise'ın doğusundaki harabelere gidin. Bu kalıntıların en batısında hayali bir zemin vardır. İllüzyonu ortadan kaldırmak için ona saldırın veya yuvarlayın, ardından aşağı inin.

Adım 9: Selene'in Kaynak Taşını Selene'in kuklasına yerleştirin

Seluvis'in Gizli Mahzeninin arkasında "Seluvis'in kuklası" yazan bir mesaj göreceksiniz. Dokunma". Başka bir hayali duvarın önünde oturuyor.

İllüzyonun yanından geçin ve Selene'in kuklasının gizli odanın arkasında durduğunu göreceksiniz. İstendiğinde, Selena'yı canlandırmak için Selene'nin Kaynak Taşını vücuduna sokun.

Seçenek görünmüyorsa ve envanterinizde Selena'nın Kaynak Taşı varsa, ana menüye gidin ve alanı yeniden yükleyin .

Adım 10: General Radan'ı yenin ve Gerren ile konuşun

Calydus'a dönün ve Radan 's Starscourge'u alt edin , ardından Redmane Kalesi'ne dönün ve merdivenlerden yukarı çıkın. Ardından sizi Radan'ın arenasına götürecek asansöre gidin. Radan festivalinden sorumlu kale muhafızı Jerren, şapelin önündeki bir sandalyeye oturacak. Onunla konuşun ve diyalogunu tüketin . Kısa süre sonra ortadan kaybolacak.

Adım 11: Witchbane Harabelerine dönün ve Jerren ile tekrar konuşun

Cadı Belası Harabeleri'ne dönün ve Selene'in kanla kaplı cesedini ve Jerren'in güvenle üzerinde durduğunu bulun. Selena'nın geçmişi hakkında açıklamak istemediği bir şey öğrenmek için onunla konuş. Jerren'in diyaloğunu tamamen tüketin.

Not:  Jerren'in bu aşamada bulunmadığı ancak görevin devam edeceği bir hatayla karşılaştık . İzlenecek yoldaki Radan'ı zaten tamamladık, bu yüzden Giant's Peaks'e veya ötesine ulaştıysanız, görevinizin ilerleyip ilerlemediğini görmek için 12. adıma atlamalısınız.

Aşama 12: Rennala'yı yen; Büyük Kütüphanenin girişine gidin ve kırmızı veya sarı çağrı işaretini alın

Lucaria'nın Cennet Akademisi'ni tamamlayın ve  Rennala of the Dolunay'ı alt edin , ardından Büyük Kütüphane'nin girişine gidin. Orada iki çağrı işareti göreceksiniz: biri kırmızı, diğeri sarı . Red Challenge İşareti, Jerren'in Selena'yı yenmesine yardım etmenizi sağlayacak ve Sarı Challenge İşareti, Jerren'e karşı mücadelede Selene'e yardım etmenizi sağlayacak.

Selena'yı öldürürsen ne olur?

Selene'e meydan okursanız, eğitmenler listesinden çıkarılacak ve ondan henüz satın almadığınız tüm büyülere erişimi engelleyecektir . Ama Jerren'den maskesini, asasını ve antik ejderha dövme taşını alacaksın, başka bir şey değil.

Selena'ya yardım edersen ne olacak?

Selene'e Jerren'e karşı savaşta yardım ettiğin için, onun zırh setini (eksantrik set), bir teşekkür olarak Selene'den Chris'in parlak taş hançerini , Shiny Witch Crown'u ve Selene'in envanterindeki Shard Spiral büyüsüne erişimini alacaksın.

Aşama 13 (Selene'e yardım ettiyseniz): Rennala'nın yeniden ortaya çıkması ve Selene'i dönüştürmesi için alanı yeniden başlatın

Selena'ya yardım ettikten sonra özellikleri değiştirme yeteneğini kaybedeceğinden endişeleniyorsan, endişelenme. Sadece Great Grace Kütüphanesinde dinlenin ve Rennala işe geri dönecek. Selenyum da olacak ama sizin beklediğiniz biçimde değil.

Rennala'nın arkasında ve sağında başka bir küre veya büyücü başları olacak: Selene'i aramanın getirdiği tek şey bu. Yarı deli bir küreye veya büyücünün ruhuna dönüşmüş halde, size hala büyü öğretebilir ve miğferi, Pırıltılı Cadıtaşı Tacı, tam önünde duracaktır.

Selena'nın Elden Ring görev serisinin  bu sonu, iyi arkadaşımız Selena için iyi bitmiyor. Hangi NPC arayışı mutlu sonla biter? Hiçbiri, hepsinin korkunç bir sonu var. 

To Top