Elon Musk, Twitter'ı 43 milyar dolara satın almayı teklif etti

 Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk, Twitter'ın yönetim kuruluna katılmamaya karar verdikten sonra , Twitter'ın tamamını 43 milyar dolar değerindeki hisse başına 54.20 dolara satın almayı teklif etti. Bu, SEC'e gönderilen mektuba göre. Bu, ayın başlarında şirketin %9,2'sini satın almasından ve Twitter'ın yönetim kuruluna katılması teklif edildikten sonra geldi.

Haberin ardından Twitter'ın hisseleri Perşembe günü %12'nin üzerinde yükseldi. Twitter, Musk'ın geçen hafta yaptığı yatırımın duyurulmasının ardından 2013'teki halka arzından bu yana en büyük gününü yaşadı ve %27'den fazla arttı.

Elon Must'in Twitter Yönetim Kurulu Başkanı Bret Taylor'a SEC'e sunduğu mektuba göre şunları söyledi:Twitter'ın dünya çapında ifade özgürlüğü platformu olma potansiyeline inandığım için yatırım yaptım ve ifade özgürlüğünün işleyen bir demokrasi için toplumsal bir zorunluluk olduğuna inanıyorum.

Ancak, yatırımımı yaptığımdan beri, şirketin mevcut haliyle bu toplumsal zorunluluğa ne gelişeceğini ne de hizmet edeceğini şimdi anlıyorum. Twitter'ın özel bir şirket olarak dönüştürülmesi gerekiyor.

Sonuç olarak, Twitter'ın %100'ünü hisse başına 54,20$'a nakit olarak, Twitter'a yatırım yapmaya başlamadan önceki gün için %54 prim ve yatırımım kamuya açıklanmadan önceki gün için %38 prim karşılığında satın almayı teklif ediyorum. Teklifim en iyi ve son teklifim ve kabul edilmezse hissedar olarak konumumu yeniden gözden geçirmem gerekecek.

Twitter'ın olağanüstü bir potansiyeli var. kilidini açacağım.

"Anlaşma işe yaramazsa, yönetime güvenmediğim ve kamu piyasasında gerekli değişikliği yapabileceğime inanmadığım için, hissedar olarak konumumu yeniden gözden geçirmem gerekecek" dedi.

Kaynak

To Top