Elon Musk Twitter'da Hisse Aldı, Şirketin %9,2'sine 3 Milyar Dolarlık Yatırım Yaptı

 Elon Musk, şirkette %9,2 pasif hisse aldıktan sonra Twitter'ın en büyük tek hissedarı olduğu bildiriliyor.

SpaceX ve Tesla'nın CEO'su Elon Musk, sosyal medya şirketi Twitter'da yüzde 9,2 pasif hisse satın aldı. ABD'de bugün erken saatlerde yapılan yasal düzenlemelere göre Musk, sosyal medya platformunun 73,5 milyon hissesini satın aldı ve bu da onu şu anda Twitter'ın en büyük tek hissedarı yaptığı bildiriliyor. Bununla birlikte, Musk'ın şu anda pasif bir hisse aldığına inanıldığından, şu anda şirketin genel stratejisinde veya politikasında bir rol oynaması beklenmiyor.Elon Musk ve Twitter Kullanımı

Elon Musk, Twitter'ın çok düzenli bir kullanıcısıydı ve geçen ay, takipçilerini platformda ifade özgürlüğü konusunda oy kullanmaya çağıran bir ankete ev sahipliği yaptı. Söz konusu anket sonunda, katılımcıların neredeyse yüzde 70'inin Twitter'ın ifade özgürlüğünü açıkça destekleyen bir platform olmadığını söylediğini gördü.

Aynı zamanda The Boring Company'nin kurucusu ve beyin teknolojisi girişimi Neuralink ve AI şirketi OpenAI'nin kurucu ortağı olan açık sözlü yönetici, daha önce kendi sosyal medya platformunu kurma ihtimalinin söz konusu olmadığını belirtmişti.

Raporlara göre, Musk'ın şirketteki pasif hissedarlığının, Twitter ile resmi ilişkisinin ilk adımı olması bekleniyor. ABD yayını ABC News tarafından konuyla ilgili bir raporda, Musk'ın Twitter'daki yüzde 9.2 hissesi, Twitter yönetimi ve yönetim kurulu ile daha yakın görüşmelere ev sahipliği yapması için ilk adım olabilir - bu da Musk'ın şirketin operasyonlarında daha aktif bir rol oynadığını görebilir. Wedbush Securities'den Dan Ives'e göre gelecekte strateji ve politika.

Raporlara göre, Twitter hisselerinin ABD'de piyasa öncesi işlem saatlerinde yüzde 25'in üzerinde arttığı bildirildi .

Elon Musk, Twitter'ın önde gelen şahsiyetleri arasında en aktif kullanıcıları arasında yer aldı ve medyadaki paylaşımları genellikle oldukça açık sözlü olarak kabul edildi. Musk ayrıca daha önce denetlenmeyen gönderileriyle düzenleyici sorunlarla karşılaşmıştı ve kripto para birimi alanında, platformunu belirsiz kripto para birimi tokenlerinin fiyatlarını gereksiz yere artırmak için kullandığı için sık sık eleştirildi .

Dogecoin ve Baby Doge gibi tokenlerin fiyatları, dünyanın dört bir yanındaki kripto analistleri ve uzmanların Musk adına sorumsuzca davranmaya çağırdığı Musk'ın gönderilerinden önemli artışlar gördü.

To Top