Google çoklu arama, metin ve görselleri aynı anda kullanarak arama yapmanızı sağlar

 Google, kullanıcılara zorlu web aramalarında yardımcı olmayı amaçlayan yeni bir çoklu arama özelliğinin kullanıma sunulduğunu duyurdu. Farklı bir renkte bir şey ya da şu anda evinizde sahip olduğunuzla eşleşen yeni bir mobilya parçası aramak normalde basit bir prosedür olsa da, durum her zaman böyle değildir. Google, AI kullanarak çoklu arama ile bu aramaları kolaylaştırmaya çalışıyor.

Şu an için Google , alışveriş sonuçlarının çoklu arama için ideal kullanım durumu olduğunu iddia ediyor. Perşembe günü, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Android ve iOS kullanıcıları için Google uygulaması bu özelliğin beta sürümünü almaya başlayacak. Galerinizden bir fotoğraf açın veya mikrofon simgesinin yanındaki kamera simgesine tıklayın, aramak istediğiniz şeyi seçin ve sonuçlarınızı yukarı kaydırarak biraz daha fazla bilgi girebileceğiniz bir "aramaya ekle" düğmesini görüntüleyin.

Çoklu arama özelliğinden bahseden Arama Ürün Müdürü Belinda Zeng şunları söyledi:

Tüm bunlar, etrafınızdaki dünyayı daha doğal ve sezgisel yollarla anlamayı kolaylaştıran yapay zekadaki en son gelişmelerimizle mümkün oluyor. Ayrıca, sormayı hayal edebileceğiniz tüm soruların sonuçlarını iyileştirmek için Arama'daki en son AI modelimiz olan MUM tarafından bu özelliğin geliştirilebileceği yolları araştırıyoruz. Bu, alışveriş aramaları için en iyi sonuçları veren, ABD'de İngilizce olarak bir beta özelliği olarak sunulmaktadır. Bugün Google uygulamasında çoklu aramayı deneyin; kameranız, sesiniz ve şimdi de metin ve resimlerle aynı anda arama yapmanın en iyi yolu.

Kaynak

To Top