iOS 15 Sorunları: Bilmeniz Gereken 5 Şey

 Apple'ın iOS 15.4.1 güncellemesi bazı göze çarpan sorunları ortadan kaldırıyor, ancak sorunlar Apple'ın iPhone için en son iOS 15 sürümüne kaymış durumda .

Apple, yazılım güncellemeleriyle iOS 15'i iyileştirmeye devam ediyor ve en son sürüm olan iOS 15.4.1 , iPhone kullanıcılarına yeni hata düzeltmeleri ve önemli bir güvenlik düzeltme eki getiriyor.

Bazı iPhone kullanıcıları, cihazlarını iOS 15'in eski sürümlerinden yükselttikten sonra zaten büyük bir fark görüyorlar. Bir sürü olumlu geri bildirim aldık.Diğer taraftan, bazı iPhone kullanıcıları zaten çeşitli hatalar ve performans sorunlarıyla karşılaşmış durumda. Bu sorunlardan bazıları iOS 15.4 ve iOS 15'in daha eski sürümlerinden geçmiştir ve bazıları yepyenidir.

Bu iOS 15 sorunları kılavuzunda, sizi bu sorunların mevcut durumuna götüreceğiz. En yaygın iOS 15 sorunları için olası düzeltmeleri nerede bulabileceğinizi göstereceğiz ve sorun yaşamanız durumunda size yardımcı olacak bazı kaynaklar sağlayacağız.

Ayrıca iOS sürüm düşürmenin durumuna da değineceğiz ve ileride Apple ve iOS 15'ten neler bekleyebileceğinizi ana hatlarıyla belirteceğiz.

iOS 15.4.1 Sorunları

iPhone kullanıcıları yeni yazılımı indirirken ve kurarken sorun yaşıyor. iOS 15.4.1 kurulumunuz takılırsa, telefonunuzu sert bir şekilde sıfırlamayı deneyin . Bu genellikle sorunu çözer.

Ayrıca anormal pil tüketimi, UI gecikmesi, AirPlay sorunları, Touch ID ve Face ID sorunları, birinci ve üçüncü taraf uygulamalarla ilgili sorunlar, iMessage sorunları, Wi-Fi sorunları, Siri ile ilgili çeşitli sorunlar, devam eden gürültü engelleme sorunları hakkında şikayetler görüyoruz. , Bluetooth sorunları, özellikle arabalardaki eller serbest sistemleri, CarPlay sorunları, kilitlenmeler, donmalar ve çökmeler.

iOS 15.4.1'e geçen iPhone kullanıcıları, ekranın kaydırma ve hareketlere yanıt vermediği dokunma sorunlarından da şikayet ediyor.

Daha fazla kişi iOS 14'ten iOS 15.4.1'e ve eski iOS 15 yazılımından en son sürüme geçtikçe iOS 15.4.1 sorunlarının listesinin büyümesini bekliyoruz.

Henüz iOS 15'in en son sürümünü indirmediyseniz, iPhone'unuzu indirmeye hazırlamanızı öneririz. Önceden bazı hazırlık çalışmaları, büyük baş ağrılarından kaçınmanıza yardımcı olabilir.

Adım adım kurulum öncesi süreci bir araya  getirdik ve bu, sizi taşınmaya hazırlanmanın en iyi yolunu gösterecek.

iOS 15.4.1 İncelemeleri Nerede Bulunur?

Şu anda iOS 15.4.1 kullanıyorsanız veya yükseltme yapmayı planlıyorsanız, ilk benimseyenlerden gelen geri bildirimleri gözden geçirmek isteyeceksiniz. Bu geri bildirim, başkalarının aynı iPhone modelinde yaşadığı olası sorunlar ve performans sorunları konusunda sizi uyaracaktır.

En son iOS 15 güncellemesini yüklemek ve yüklememek için nedenler listemizi yayınladık ve bu, eski iOS 15 yazılımından en son sürüme geçiş yapmayı düşünenler için iyi bir başlangıç ​​noktası.

Ayrıca iOS 15'in en son sürümü hakkında ek geri bildirim için YouTube'a,  Apple'ın tartışma forumlarına , Twitter ve Facebook gibi sosyal medya sitelerine ve  MacRumors  forumlarına göz atmanızı öneririz.

iOS 15.4.1 Sorunları Nasıl Onarılır

Bazı iOS 15.4.1 sorunları Apple'dan bir düzeltme gerektirebilir, ancak diğerlerini kendi başınıza düzeltebilirsiniz.

Apple desteğiyle iletişime geçmeden önce , en yaygın iOS sorunlarına yönelik düzeltmeler listemize bir göz atın . Sizin için çalışan bir düzeltme olabilir.


Ayrıca  , cihazınızın performansını artırmanıza yardımcı olabilecek bazı ipuçları ve iOS pil ömrü sorunlarını nasıl çözeceğinizi gösteren  bir kılavuz  da yayınladık . iOS 15.4.1'de ciddi pil tüketimi sorunları yaşıyorsanız, bunlara bir göz atın.

Kılavuzlarımızda aradığınızı bulamıyorsanız,  Apple'ın tartışma forumlarına gitmelisiniz . Size yardımcı olamazlarsa,  Twitter aracılığıyla Apple Destek ile veya Apple'ın web sitesi aracılığıyla müşteri desteği ile iletişime geçmek isteyebilirsiniz .

Sorunlarınızı hâlâ çözemiyorsanız,  yerel Apple Store'unuzda bir Genius görmek için bir randevu ayarlamak isteyebilirsiniz . Sorununuzu teşhis edebilmeleri gerekir.

iOS 15 Düşürme Durumu

iOS 15'te hatalarla veya performans sorunlarıyla karşılaşırsanız, performansını artırmak için iPhone'unuzun yazılımını düşürmeyi deneyebilirsiniz. Yani, seçenek mevcutsa. Şu anda öyle.

Apple, iOS 15.4'e imza atıyor; bu, iOS 15.4.1 cihazınızda sorunlara neden olmaya başlarsa, iPhone'unuzu önceki iOS 15 sürümüne taşıyabileceğiniz anlamına gelir.

Ne yazık ki şirket iOS 15.3.1, iOS 15.3, iOS 15.2.1, iOS 15.2, iOS 15.1.1, iOS 15.1, iOS 15.0.2, iOS 15.0.1, iOS 15.0, iOS 14.8, iOS için imza atmıyor. 14.7.1, iOS 14.7 veya iOS'un daha eski sürümleri. Bu, bu güncellemelerin hiçbirine geri dönemeyeceğiniz anlamına gelir.

Başlangıçta Apple, kullanıcıların iOS 14'te kalmasına ve güvenlik güncellemelerini ve belki de devam eden sorunlar için hata düzeltmelerini almaya devam etmesine izin verecek gibi görünüyordu, ancak görünüşe göre bu değişti.

Apple, iOS 14.8.1'in Ekim ayında yayınlanmasından bu yana iOS 14'ün yeni bir sürümünü yayınlamadı ve bu güncelleme artık yok. iOS 14.8 ve daha düşük sürümlerde çalışan cihazlar yalnızca iOS 15'in en son sürümüne geçebilir.

Bu önemlidir, çünkü ileride iOS 15'ten iOS 14'e düşürmenin bir yolu olmayacağı anlamına gelir. Bunun olmasının tek yolu, Apple'ın iOS 14'ün yeni bir sürümünü yayınlamasıdır.

Eski sürüme geçme sürecinin nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi için adım adım adımlarımıza göz atın .

Sıradaki ne

Apple, iOS 15'in yeni bir sürümünü onayladı.

iOS 15.5 şu anda genel kullanıma sunulmadan önce beta testinde. Şirket, iOS 15.5 çıkış tarihini onaylamadı ve birkaç hafta daha beta sürümünde kalmasını bekliyoruz.

Sorunlarınız gerçekten kötüyse veya yalnızca yeni bir yazılım denemek istiyorsanız, iOS 15.5 beta sürümünü hemen iPhone'unuza indirmeyi deneyebilirsiniz.

iOS 15.5 ve beta hakkında daha fazla bilgi için adım adım adımlarımıza bir göz atın . Yaklaşan iOS 15.5 çıkış tarihi hakkında daha fazla bilgi için kılavuzumuza göz atın .

To Top