iOS 15.4: Apple'ın iPhone Güncellemesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

IOS 15.4 Güncellemesinde yeni emojiden daha fazlası var.

Apple'ın iOS 15.4'ü, iPhone'unuz için bir dizi yeni özelliğe sahiptir. Buna yeni emoji , uzun zamandır beklenen Evrensel Kontrol , güçlendirilmiş gizlilik önlemleri ve maske takarken çalışan Yüz Kimliği dahildir . (Bütün bu özellikler iPad için iPadOS 15.4 üzerinden de mevcuttur.) Apple o zamandan beri pil tüketen bir hatayı ve güvenlik sorunlarını gidermek için küçük bir iPhone güncellemesi olan  iOS 15.4.1'i yayınladı.

Adından da anlaşılacağı gibi, iOS 15.4,   Eylül ayında iPhone 13 ile piyasaya sürülen  iOS 15'in dördüncü büyük güncellemesidir. Aralık ayı iOS 15.1 sürümü ile başlayan bu güncellemeler,  Apple'ın iPhone işletim sistemine daha fazla özellik ekledi ve mevcut olanları iyileştirdi. iOS 15.4 , iPhone ve iPad'lerde bir güvenlik açığını düzeltmek için geçen ay piyasaya sürülen iOS 15.3.1'i takip ediyor  . 

Çıkış tarihi: iOS 15.4 şimdi çıktı mı?


Evet, hem iOS 15.4 hem de iPadOS 15.4 14 Mart'ta piyasaya sürüldü. Apple'a göre yeni yeşil iPhone 13, alpin yeşili iPhone 13 Pro ve yeni iPhone SE  , iOS 15.4 önceden yüklenmiş olarak geliyor.

iOS 15.4'ü nasıl indiririm?


Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme > İndir ve Yükle seçeneğine giderek iOS 15.4'ü indirebilirsiniz  . 15.4 güncellemesi bir gigabayttan daha fazlasıdır, bu nedenle aylık veri payınızı çiğnemekten kaçınmak için Wi-Fi'ye bağlı olduğunuzdan emin olun. 

Evrensel Kontrol Nedir?


Evrensel Kontrol, diğer Apple cihazlarını ikinci ekranlar olarak kullanmanıza olanak tanır ve içeriği yalnızca tek bir cihaz kullanarak bunlar arasında sorunsuzca hareket ettirir. Bu hevesle beklenen özellik başlangıçta  MacOS Monterey'in bir parçası olarak duyurulmuştu, ancak sonbaharda ertelendi  ve yeni bir zaman çizelgesi "bu baharı" işaret etti. Universal Control, iOS 15.4 beta sürümünün bir parçasıydı ve Monterey OS 12.3 ve iPadOS 15.4 güncellemeleriyle genel beta olarak piyasaya sürüldü.

Universal Control hala beta sürümünde olduğundan, ara sıra bazı sorunlarla karşılaşmayı bekleyin. Ve özelliğin her cihazda çalışmadığını unutmayın. Apple, Evrensel kontrolün şurada mevcut olduğunu söylüyor: 

MacBook Pro (2016 ve sonrası)
MacBook (2016 ve sonrası)
MacBook Air (2018 ve sonrası)
iMac (2017 ve sonrası)
iMac (5K Retina 27 inç, 2015 sonu)
iMac Pro
Mac Mini (2018 ve sonrası)
Mac Pro (2019)
iPad Pro
iPad Air (üçüncü nesil ve sonrası)
iPad (altıncı nesil ve sonrası)
iPad Mini (beşinci nesil ve sonrası)
Apple  , Universal Control'ü kullanmak için "İki faktörlü kimlik doğrulama kullanılarak iCloud'da aynı Apple kimliğiyle oturum açılmalıdır. Kablosuz olarak kullanmak için her iki cihazda da Bluetooth, Wi-Fi ve Handoff'un açık olması ve 10 içinde olması gerekir. metre (30 fit) uzaklıkta. iPad ve Mac, hücresel ve internet bağlantısını paylaşmıyor olmalıdır. USB üzerinden kullanmak için iPad'deki Mac'inize güvenmelisiniz."


Face ID'yi maskelerle kullanabilir miyim?


Apple, Face ID özelliğini iPhone 12 ve daha yeni modellerde maske takarken bile kullanılabilecek şekilde güncelledi. Bu özellik, kimliğinizi doğrulamak için yüzünüzün daha küçük bir bölümünü kullandığından, Face ID'yi kullanırken telefonunuzu tuttuğunuz açı konusunda daha kesin olmanız gerekir. Telefonunuz, ekrana daha doğrudan bakmanız gerekirse bile size soracaktır. Güncellenen özellik, gözlük takan kişiler için çalışmalıdır, ancak güneş gözlükleriyle çalışmayacaktır.

Devamını oku :  iOS 15.4 Sonunda iPhone'unuzun Kilidini Maske Açıkken Açmanıza İzin Veriyor. İşte Nasıl

Hangi yeni emojiler dahil?


Yaratıcı ve eğlenceli emoji kullanımıyla övünen biriyseniz, iOS 15.4'ü seveceksiniz. Güncellemede hamileler için yeni seçenekler, kalp şekli oluşturan eller, bir selam ve - benim kişisel favorim - dudak ısırtan bir emoji de dahil olmak üzere 37  yeni emoji var. Bunlar geçen sonbaharda ortaya çıktı ve ayrıca eriyen bir yüz, gözyaşlarını tutan bir yüz, bir kuş yuvası, mercan, nilüfer, düşük pil ve barbunya içerir.

Diğer iOS 15.4 özellikleri


İşletim sistemi güncellemesi , cihazların insanları takip etmek için kullanıldığına dair raporlardan sonra mercek altına alınan  AirTag'lere güvenlik odaklı yeni güncellemeler de getiriyor .

15.4 güncellemesi ayrıca, "beş basışla ara" acil arama kısayolunu varsayılan bir ayardan bir seçeneğe değiştirir; bu, siz izin vermeyi seçmediğiniz sürece özelliğin etkinleştirilemeyeceği anlamına gelir. Yan ve ses düğmeleri için basılı tutma seçeneği varsayılan olarak etkin kalır. 

SharePlay de bazı güncellemeler aldı ve sizin bir SharePlay araması başlatmanız ve ardından uygulamayı açmanız yerine bazı uygulamaların uygulamadan SharePlay aramaları başlatmasına izin verdi. Geliştiricilerin uygulamalarını buna göre güncellemeleri gerekecek, bu nedenle bu seçeneğin zaman içinde kullanıma sunulmasını bekleyin.

Güncellemeye dahil edilen bir diğer özellik de Notes veya Reminders uygulamalarında kamerayı kullanarak nesnelerden metin kopyalama yeteneğidir. ZDNet tarafından tespit edildiği gibi iOS 15.4 , Siri etkileşimlerinin kayıtlarıyla ilgili bir hatayı da düzeltiyor .

Daha fazla Apple haberi için,  bir ödeme terminali olarak iPhone'unuz  ve  bu sonbaharda Apple'ın olası geniş ürün yelpazesi hakkında bilgi edinin. Ayrıca, 2022 iPhone SE'nin 2020 sürümüyle karşılaştırması ve  şimdi daha eski bir iPhone SE satın almanız gerekip gerekmediği aşağıda açıklanmıştır .

AYRICA BAKINIZ

Mac Studio, iPhone SE ve Daha Fazlası: Apple'ın Duyurduğu Her Şey
iPhone SE 2022: Apple'ın 429 Dolarlık Telefonu 5G, A15 Bionic Çip Alıyor
Mac Studio, Studio Display: Apple'ın Yaratıcılar için Yeni Masaüstü Bilgisayarı
İlk olarak 27 Ocak 2022'de 11:42 PT'de yayınlandı.

iPhone Güncellemesi elma etkinliği iPad Güncellemesi İşletim sistemleri İşletim sistemleri telefonlar iOS 15 Emoji Suriye elma

To Top