iOS ve Android'de metin mesajları nasıl engellenir

 İster sürekli bir spam ileti akışı olsun, ister "hayır"ı yanıt olarak kabul etmeyen o kalıcı eski sevgili olsun, mesajları engellemek, nasıl yapacağınızı öğrenmeniz gereken bir şeydir. İster iOS ister Android kullanın, süreç muhtemelen sandığınızdan daha hızlı ve daha acısızdır. Ne tür bir telefonunuz olursa olsun, kısa mesajları ve hatta istenmeyen telefon aramalarını nasıl engelleyeceğinizi merak ediyorsanız, bu kolaydır ve size nasıl olduğunu göstereceğiz.

iOS'ta Mesajlar uygulamasından gelen metinleri engelle

iOS'ta metinleri engellemek kolaydır. iPhone 13 , iPhone 13 Pro veya daha eski iPhone'unuzda bir mesajı engellemenin en kolay yolu Mesajlar uygulamasındandır.

Adım 1: Engellemek istediğiniz kişiden gelen mesajı seçin.

Adım 2: Mesajın üst kısmından adını veya profil fotoğrafını seçin .


Adım 3: Bilgi'yi seçin .

Adım 4: Bu arayanı engelle'yi seçin .

iOS'ta bilinen kişilerden gelen metinler nasıl engellenir

Bilinen kişilerden gelen mesajları engellemenin başka bir yolu da onları Engellenenler listenize eklemektir . Bu yöntemi veya yukarıda belirtilen yöntemi kullanarak, yalnızca mesajları değil, aynı zamanda telefon aramalarını ve FaceTime aramalarını da engellersiniz. Bu , aynı kişiyi engellemek için Telefon ve FaceTime uygulamalarına gitme zorunluluğundan sizi kurtarır .

Adım 1: Ayarlar uygulamasını açın ve aşağı kaydırın ve Mesajlar öğesini seçin .

Adım 2: Engellenen kişiler 'i seçin .

Adım 3: Yeni Ekle... öğesini seçin Engellemek istediğiniz kişiyi seçin. Kişiler birer birer eklenebilir. Bir kişiyi kaldırmak için sağ üst köşedeki Düzenle'yi seçin ve çıkarmak istediğiniz kişinin adının yanındaki eksi işaretini seçin.

Bilinmeyen veya gizli görünen numaralardan gelen metinleri engelleyin

Ne yazık ki, bilinmeyen ve özel numaraları, bilinen kişileri engellediğiniz şekilde doğrudan engelleyemezsiniz. Ancak, onları tanıdığınız kişilerden filtreleyebilir ve ayırabilirsiniz. Bu, Mesajlar uygulamanızda Bilinmeyen Gönderenler adlı yeni bir sekme oluşturacak ve bunlar için bildirim almayacaksınız. İdeal olmayabilir, ancak makul bir uzlaşmadır.

Adım 1: Ayarlar uygulamanıza gidin , aşağı kaydırın ve Mesajlar'ı seçin .

Adım 2: Bilinmeyen Gönderenler Filtresini Aç / Kapat

İstenmeyen iMessage'ları bildirin

Yapabileceğiniz başka bir şey de istenmeyen e-postaları ve önemsiz iMessage'ları bildirmektir. Tanımadığınız birinden iMessage aldığınızda, bir İstenmeyen Bildir bağlantısı olacaktır. Gönderenin bilgilerini ve mesajını Apple'a iletmek için bağlantıyı seçin. Şirket, kişiyle ilgilenmeli ve sonunda kişiyi veya botu size tekrar mesaj gönderemez hale getirmelidir.

Apple'a imessage.spam@apple.com adresinden de e-posta gönderebilirsiniz . Mesajın ekran görüntüsünün yanı sıra iMessage'ı gönderen e-posta adresi veya telefon numarası ile mesajı aldığınız tarih ve saate ihtiyacınız olacağını unutmayın.

Apple, SMS ve MMS mesajlarıyla ilgilenmez, ancak bunları her zaman operatörünüze bildirebilirsiniz. Örneğin AT&T, istenmeyen iletinin 7726'ya (SPAM) gönderilmesini önerir. Daha sonra, taşıyıcı mesaja bakacaktır.

Mesajlar Uygulamasından bir Google Pixel veya herhangi bir Android telefondaki metinleri engelleme

Pixel 6 veya Pixel 6 Pro gibi bir Google telefonunda mesajları engellemenin iki yolu vardır . Her ikisi de Mesajlar uygulamasında gerçekleşir . İlki, Mesajlar uygulamasını açmak, ardından kişilerinizden biriyle bir görüşme açmak veya başlatmaktır. Üç dikey noktayla temsil edilen Diğer'i seçin - Ayrıntılar'ı ve ardından İstenmeyen Postaları Engelle ve Bildir'i seçin .

Adım 1: Mesajları açın .

Adım 2: Engellemek istediğiniz birinden gelen mesajı seçip basılı tutun .

Adım 3: Görüntülenen içerik menüsünde sağdaki üç noktayı seçin.

Adım 4: Engelle'ye dokunun .

Adım 5: Alternatif olarak, açılacak mesajı seçerseniz, sağ üst köşedeki üç noktayı seçebilirsiniz.

Adım 6: Ayrıntılar'ı seçin .

7. Adım: Engelle ve İstenmeyen Postaları Bildir'i seçin .

Bir Samsung telefondaki metinleri bir konuşmadan nasıl engelleyebilirim?

Bir Google telefonuna benzer şekilde, Samsung Galaxy S21 FE , Galaxy S22 Plus veya Galaxy S22 Ultra gibi Samsung telefonlarında mesajları engellemenin iki yolu vardır. İlki, Mesajlar uygulamasındaki bir konuşmanın içinden gerçekleşir.

Adım 1: Mesajlar uygulamasını açın ve engellemek istediğiniz konuşmayı seçin.

Adım 2: Kişi kayıtlı bir kişi değilse, gönderenin numarasını seçin ve Numarayı engelle öğesini seçin . Engellemek istediğiniz kişi bilinen bir kişiyse işlem biraz farklıdır ve 4. adıma atlamanız gerekir.

Adım 3: Açılan iletişim kutusunda , konuşmayı listenizden kaldırmak için Sohbeti sil'i de seçebilirsiniz .

Adım 4: Engellemek istediğiniz konuşma bilinen bir kişiden geliyorsa, o konuşmayı açın ve kişinin adını ve ardından "i" turunu seçin .

Adım 5: Bu sizi kişinin kartına götürür. Üç noktayı ve ardından Kişiyi engelle öğesini seçin .

Diğer Android telefonlarda (çoğu) metinler nasıl engellenir

Android, tüm şekil, boyut ve tatlarda gelen harika bir işletim sistemidir. Bu nedenle, Android'in her sürümünde metinleri ve kişileri engellemenin çeşitli yolları vardır. Çoğunlukla, Mesajlar uygulamanıza gitmek isteyeceksiniz. Oradan genellikle üç noktalı bir menü bulacaksınız ve orada Ayarlar 'ı bulacaksınız . Ayrıca bir mesaj seçebilir ve orada engelleme seçeneği arayabilirsiniz. Android'deki her şeyde olduğu gibi, sonuçlarınız değişebilir, ancak bu, nereye bakacağınız konusunda iyi bir fikir.

Operatörünüzü kullanarak metinleri nasıl engelleyebilirsiniz?

Birçok mobil operatör, müşterilerinin tele pazarlamacılar gibi belirli numaralardan gelen mesajları engellemesine yardımcı olacak hizmetler ve ek ayarlar sağlar. To Top