iPhone 11 Sorunları: Bilmeniz Gereken 5 Şey

Yeni yıla girerken iPhone 11 , iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max sorunlarıyla ilgili şikayetleri görmeye devam ediyoruz .

Apple'ın iPhone 11 serisi sahiplerinden çok sayıda geri bildirim almaya devam ediyoruz. Geri bildirimlerin çoğu iyidir . Bunlar, olağanüstü kameralara sahip güçlü cihazlardır ve yeni bir akıllı telefon pazarındaysanız kesinlikle bir göz atmaya değerdir .Bunlar sağlam telefonlar, ancak mükemmel değiller. Ayrıca, hüsrana uğramış kullanıcıların çeşitli donanım ve yazılım sorunlarından şikayet ettiğini görüyoruz.

Herhangi bir yeni yaygın sorun hakkında bir şey duymadık, ancak çeşitli hatalar, performans sorunları ve tasarımla ilgili sorunlar hakkında şikayetler gördük.

Tüm bunları göz önünde bulundurarak, şu anda iPhone 11 , iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max sorunları hakkında bilmeniz gereken en önemli şeyleri size aktarmak istiyoruz.

Bu kılavuz, sizi bu sorunların mevcut durumu, sorunlara yönelik olası düzeltmeler, sorunlar hakkında geri bildirim bulabileceğiniz yerler ve cihazlar için iOS güncellemeleri açısından sırada ne olduğu konusunda size yol göstereceğiz.

iPhone 11 Sorunları

Yeni iPhone 11 modelinizi etkinleştirirken sorun yaşıyorsanız Apple'ın Sistem Durumu sayfasına bakın . Yeşil görünmüyorsa, yeşil olana kadar beklemek ve ardından telefonu tekrar etkinleştirmeyi denemek isteyeceksiniz.

Yeşilse ve hala çalışmıyorsa, iPhone'unuza takılı bir SIM kartınız olduğundan emin olun. “Sim Yok” veya “Geçersiz SIM” hatası alıyorsanız , yardım için bu kılavuza gitmek isteyeceksiniz .

Bazı iPhone 11 kullanıcıları iCloud Geri Yükleme sorunlarından şikayet ediyor. Bu, yeni iPhone'larda başka bir yaygın sorundur. iCloud'dan geri yükleme sorunları yaşarsanız,  bazı olası düzeltmeler için buraya gidin .

Ayrıca Face ID sorunları, birinci ve üçüncü taraf uygulamalarla ilgili sorunlar, RAM yönetimi sorunları, Exchange sorunları, iCloud sorunları, görsel sesli posta sorunları, Bluetooth sorunları, Wi-Fi sorunları, ses sorunları ve bu sorunlarla ilgili epeyce şikayetler duyuyoruz. anormal pil tüketimi.

Bir dizi iPhone 11 kullanıcısı da ekranların çizilmesinden şikayet ediyor ve bu şikayetler hakkında daha fazla bilgiyi raporumuzda okuyabilirsiniz .

2022 ve sonrasında daha fazla insan bu cihazları benimsedikçe iPhone 11 sorunlarının listesinin büyümesini bekliyoruz.Geri Bildirim Nerede Bulunur?

Bir iPhone 11, iPhone 11 Pro veya iPhone Pro Max satın almayı düşünüyorsanız veya zaten sahipseniz, bu telefonların sahiplerinden gelen geri bildirimleri izlemek isteyeceksiniz. Bu geri bildirim, donanım ve yazılımla ilgili olası sorunlar konusunda sizi uyaracaktır.

Bu cihazlarla ilgili sürekli geri bildirim için YouTube , Apple'ın tartışma forumları , Twitter gibi sosyal medya siteleri ve MacRumors forumlarına göz atmanızı öneririz.

iOS 15'in en son sürümünü yüklemek ve yüklememek için en iyi nedenlerin bir listesini hazırladık . iOS 15'in şu anki sürümü iOS 15.4.1'dir .

iPhone 11 Sorunları Nasıl Onarılır

Yeni iPhone'unuzda bir sorunla karşılaşırsanız paniğe kapılmanıza gerek yok. Yardım için bir Apple Store'a veya yerel operatör mağazanıza götürmekten kaçınmanız için iyi bir şans var.

İlk olarak, en yaygın iOS sorunlarına yönelik düzeltmeler listemize bir göz atın  . Bozuk Bluetooth ve bozuk Wi-Fi gibi yaygın sorunlar için düzeltmeler yapmanızı sağlar.

Ayrıca , performansı artırmanıza yardımcı olacak bazı  ipuçları ve  anormal bir pil boşalması fark ederseniz pil ömrünü artırmanıza yardımcı olabilecek bir kılavuz da yayınladık.

Kılavuzlarımızda sorununuz için bir çözüm bulamazsanız,  sorunlarınızla ilgili olası düzeltmeler için Apple'ın tartışma forumlarını kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Orada hiçbir şey bulamazsanız, Apple ile iletişime geçme zamanı geldi ve bunu şirketin  Twitter'daki destek hesabı üzerinden yapabilirsiniz . Ayrıca şirketin web sitesi aracılığıyla Apple Destek ile iletişime geçebilirsiniz .

Sorununuzu şahsen açıklamayı tercih ediyorsanız, yeni telefonunuzu yerel Apple Store'a götürmeli ve sorununuzu teşhis edip edemediklerini görmelisiniz. Bölgenizde bir Apple Store varsa ve açıksa, bir Genius Bar randevusu planlamak isteyeceksiniz .

İPhone'unuz şu anda garanti kapsamında olduğundan, sorun yeterince ciddiyse size yenisini önerebilirler.

Nasıl Düşürülür

iPhone 11, iPhone 11 Pro veya iPhone 11 Pro Max'inizde sorun yaşıyorsanız, seçenek mevcutsa eski yazılıma geri dönmeyi deneyebilirsiniz. Şu anda öyle.

Apple şu anda iOS 15.4'ü imzalıyor; bu, telefonunuzun performansını iyileştirmek için iOS 15'in önceki sürümüne geri dönebileceğiniz anlamına geliyor.

Ne yazık ki şirket, iOS 15.3.1, iOS 15.3, iOS 15.2.1, iOS 15.2, iOS 15.1.1, iOS 15.1, iOS 15.0.2, iOS 15.0.1 ve iOS 15.0'da imzalamayı durdurdu, bu da hiçbir şekilde mümkün olmadığı anlamına geliyor. iOS 15'in bu sürümlerine geri dönün.

Apple ayrıca önceki işletim sistemi iOS 14'te oturum açmayı durdurdu, bu nedenle Apple'ın önceki işletim sistemine geri dönmenin bir yolu yok.

Sürüm düşürme sürecine aşina değilseniz, kılavuzumuz bilmeniz gereken her şeyde size yol gösterecektir.

Sıradaki ne

iPhone 11, iPhone 11 Pro veya iPhone 11 Pro Max'iniz iOS 15.4.1'de veya iOS 15'in başka bir sürümünde zorlanıyorsa, bir süreliğine kendi başınıza kalacaksınız.

To Top