iPhone 12 Sorunları: Bilmeniz Gereken 5 Şey

Yılı daha da derinleştirirken iPhone 12 mini , iPhone 12 , iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max sahiplerini yeni sorunlar rahatsız ediyor .

Apple'ın iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modelleri mükemmel incelemeler almış olsa da, hala satın alabileceğiniz en iyi telefonlar arasında yer alıyorlar, mükemmel değiller.iPhone 12 kullanıcıları, küçük hatalardan ciddi performans sorunlarına kadar çok çeşitli sorunlardan şikayet ediyor. Apple'ın iPhone 12 modellerinin hala oldukça yeni olduğunu unutmayın.

Bu sorunlardan bazıları muhtemelen Apple ve ortakları tarafından çözülecek olsa da, insanlar cihazlarında daha fazla aşınma ve yıpranma meydana geldikçe muhtemelen daha fazla sorunun ortaya çıkacağını göreceğiz.

iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max, birçok parçayı paylaştıklarından, aynı anda piyasaya çıktıklarından ve 5G bağlantısı ile piyasaya sürülen ilk iPhone'lar olduklarından benzer sorunlarla karşı karşıya.

Aşağıdaki kılavuzda, iPhone 12 sorunlarının mevcut durumu, bu sorunlar için olası düzeltmeler, geri bildirim bulunabilecek yerler ve bu cihazlar için iOS yazılım güncellemeleri açısından sırada ne olduğu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

iPhone 12 Sorunları

Aktivasyon sorunları her zaman iPhone'ları rahatsız eder, bu nedenle bazı yeni iPhone 12 sahiplerinin bunlarla uğraştığını öğrenmek şaşırtıcı değildir.

Telefonunuzu etkinleştirirken sorun yaşıyorsanız Apple'ın Sistem Durumu sayfasını kontrol edin . iOS Cihaz Aktivasyonunun yanında yeşil bir sembol görmüyorsanız, yeşil olana kadar bekleyip telefonu tekrar etkinleştirmeyi deneyin.Yeşilse ve işlem hala çalışmıyorsa, iPhone'unuza bir SIM kartın takılı olduğundan emin olun. “Sim Yok” veya “Geçersiz SIM” hatası alıyorsanız , yardım için bu kılavuza gitmek isteyeceksiniz .

Ayrıca Face ID sorunları, birinci ve üçüncü taraf uygulamalarla ilgili sorunlar, Exchange sorunları, iCloud sorunları, görsel sesli mesaj sorunları, SIM kart sorunları, Bluetooth sorunları, ekranla ilgili sorunlar, şarj sorunları, Wi-Fi sorunları, ses hakkında da haberler alıyoruz. sorunlar ve aşırı pil tüketimi .

Her ikisi de alüminyum kenarlı bir tasarım kullanan iPhone 12 mini ve iPhone 12 sahiplerinin kasada renk değişikliği gördüğü bildiriliyor. Svetapple'dan bir rapor  , rengin kenarların bazı kısımlarında solduğunu belirtiyor.

Bunun da ötesinde, iPhone 12 kullanıcıları 5G/LTE sorunlarından şikayet ediyor. Bazı kullanıcılar, hareket halindeyken hücresel hizmetin beklenmedik bir şekilde düştüğünü söylüyor. Diğerleri, bekledikleri 5G hızlarını görmediklerinden şikayet ediyorlar.

5G'nin nispeten yeni bir teknoloji olduğunu ve kapsama alanının tutarsız olabileceğini belirtmek önemlidir. Yavaş 5G performansıyla ilgili bazı hayal kırıklıkları, Verizon, AT&T ve T-Mobile gibi taşıyıcılar 5G ağlarını kurdukça zamanla çözülecektir.

iPhone 12 Performansı Hakkında Geri Bildirim Nerede Bulunur?

Bir iPhone 12 mini , iPhone 12 , iPhone 12 Pro veya bir iPhone 12 Pro Max satın almayı düşünüyorsanız veya zaten sahipseniz, bu cihazları benimsemiş olanlardan gelen geri bildirimleri izlemek isteyeceksiniz. Bu geri bildirim, donanım ve yazılımla ilgili olası sorunlar konusunda sizi uyaracaktır.

Ayrıca , iOS 15'in en son sürümünü yüklemek ve yüklememek için en iyi nedenleri içeren listeleri bir araya getirdik ve Apple'ın en yeni yazılımını indirme konusunda kararsızsanız bir göz atmaya değer.

iPhone 12 Sorunları Nasıl Onarılır

Bir sorunla karşılaşırsanız paniğe kapılmanıza gerek yok. Yeni cihazınızı yardım almak için bir Apple Store'a veya yerel operatör mağazanıza götürmekten kaçınmanız için iyi bir şans var.

İlk olarak, en yaygın iPhone 12 sorunlarına yönelik düzeltmeler listemize bir göz atın  . Bozuk Bluetooth ve bozuk Wi-Fi gibi yaygın sorunlar için düzeltmeler yapmanızı sağlar.

Ayrıca , performansı artırmanıza yardımcı olacak bazı  ipuçları  ve   anormal bir pil boşalması fark ederseniz pil ömrünü artırmanıza yardımcı olabilecek bir kılavuz da yayınladık.

Kılavuzlarımızda sorun(lar)ınız için bir çözüm bulamazsanız, Apple'ın tartışma forumlarını kontrol etmek ve sorun(lar)ınız için birinin bir çözümü olup olmadığını görmek isteyeceksiniz.

Orada hiçbir şey bulamazsanız, Apple ile iletişime geçme zamanı. Bunu, şirketin Twitter'daki destek hesabı aracılığıyla yapabilirsiniz . Ayrıca  şirketin web sitesi aracılığıyla Apple Destek ile iletişime geçebilirsiniz .

Sorununuzu şahsen açıklamayı tercih ediyorsanız, telefonunuzu yerel Apple Store'a götürmeli ve sorununuzu teşhis edip edemediklerini görmelisiniz. Bölgenizde bir Apple Store varsa, bir Genius Bar randevusu planlamak isteyeceksiniz .

İPhone 12'niz hala garanti kapsamında olabilir, bu nedenle sorun yeterince ciddiyse size değiştirme teklif edebilirler.

iPhone 12'nizin Yazılımını Nasıl Düşürebilirsiniz?

iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro veya iPhone 12 Pro Max'inizde yazılım sorunları yaşıyorsanız, seçenek varsa iOS'un önceki sürümüne geçmeyi deneyebilirsiniz. Şu anda değil.

Eski sürüme geçme sürecine aşina değilseniz,  iOS sürüm düşürme kılavuzumuz  , harekete geçmeden önce bilmeniz gereken her şeyde size yol gösterecektir.

iPhone 12 için Sırada Ne Var?

Cihazınız iOS 15.4.1'de veya iOS'un daha eski bir sürümünde zorlanıyorsa, bir süre yalnız kalabilirsiniz.

Apple, iOS 15 ve iOS 15.5'in yeni bir sürümünü onayladı, şu anda genel kullanıma sunulmadan önce beta testinde. Şirket, bir iOS 15.5 çıkış tarihini onaylamadı ve birkaç hafta boyunca beta sürümünde kalmasını bekliyoruz.

Sorunlarınız gerçekten kötüyse veya yalnızca yeni bir yazılım denemek istiyorsanız, hemen şimdi iOS 15.5 beta sürümünü iPhone 12 modelinize indirmeyi deneyebilirsiniz.


To Top