iPhone 13'ün Sinema Moduna Nasıl Sahip Olunur?

iPhone 13'ün Sinema Moduna Nasıl Sahip Olunur – Sinema Modu, Apple'ın bu yıl iPhone 13'e yaptığı en büyük katkılardan biriydi. 

Ancak bundan önceki tüm cihazlar en ilginç özelliklerden biri olmadan kaldı. Sinema Modunu nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız, burada size ne olduğunu ve bu mod ile iPhone 13'te nasıl video çekeceğinizi anlatıyoruz. Ancak bugün, kahramanlar eski iPhone modelleridir ve bu, size  iPhone 13'ten önce Sinema Modu'nu iPhone'unuza getirmenin bir yolunu getirmemizdir  . 

Elbette sonuçlar iPhone 13'ün yerel Sinema Modundaki kadar iyi olmayabilir, ancak ağlarınıza yüklemek için yeterince güzel bir sonuca sahip olacaksınız. Tabii ki   işleme devam etmek için çift veya üçlü kameralı bir iPhone'a ihtiyacınız olacak .

iPhone 12, iPhone 11, iPhone XS'de Sinema Moduna nasıl sahip olunur

Başlamak  için App Store'a gitmeniz ve iPhone'unuza Focus Live uygulamasını indirmeniz gerekecek . 

Doğru şekilde indirip yükledikten sonra, Ev Sineması Modunuzla video çekmek için aşağıdaki adımları izleyin.

 1.  iPhone'unuzda Focus Live'ı açın  .
 2. Video Al  seçeneğine dokunun  .
 3. Kaydet düğmesinin hemen üzerinde, kaydı yapılandırmak için bazı seçenekler göreceksiniz   .
 • Portre efektli ön kamera ile videolar kaydedin.
 •  .5: Bu seçenek ile ultra geniş açılı lens üzerinde bokeh efektini kullanarak videolar kaydedebileceksiniz .
 • 1x: Geniş açılı lensi kullanarak bokeh efektli video kaydetmek için kullanın   .
 • 3x: Telefoto lens kullanarak bokeh efektli video kaydetmek için kullanılır   . Tabii ki ikincisi yalnızca üçlü kameralı iPhone'larda satışa sunulacak.

Size en uygun seçeneği seçin ve  Focus Live uygulaması sayesinde Ev Sineması Modunuzu kullanarak video kaydetmeye başlayabilirsiniz  .

Focus Live ile videolarınızı da düzenleyebilirsiniz

Focus Live ile çektiğiniz videolarınızı düzenlemek ve  arka plan, görsel efektler gibi detayları değiştirmek veya kayıt üzerine ses eklemek  istiyorsanız uygulama sorunsuz bir şekilde bunu yapmanıza olanak sağlıyor. Bunu gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

 1.  iPhone'unuzda Focus Live uygulamasını açın  .
 2. Videoyu Düzenle  seçeneğine dokunun  .
 3. Şimdi,   ekranın sağ alt köşesindeki Sinematik sekmesine dokunun.
 4. Burada uygulama ile çekilen tüm videoları görmelisiniz. Değiştirmek istediğinize dokunun ve   sağ üst köşedeki Düzenle düğmesine dokunun .
 5. Bu yeni ekranda, deneyebileceğiniz bir dizi farklı düzenleme yolu göreceksiniz. Ancak, bu efektlerden bazılarına erişmek  için  Focus Live'ın premium sürümüne abone olmanız gerekir .
 6. Videoyu düzenledikten sonra, dışa aktarmak için sağ üst köşedeki oka dokunun   . Açılır menü açıldığında, Fotoğraflar'a kaydet'e dokunun.
Ve işte öğretici. Artık  iPhone 12, iPhone 11, iPhone XS'inizde Sinema Modu ile nasıl video kaydedeceğinizi  değil, aynı uygulamayı kullanarak nasıl düzenleyeceğinizi de biliyorsunuz. Eğlenmek!
To Top