iPhone 14 Pro'nun renderları neden iPhone 13 Pro'dan daha yuvarlak köşeler gösteriyor?

Tasarımcı Ian Zelbo tarafından üretilen işlemelere dayanarak, iPhone 14 Pro, iPhone 13 Pro'dan daha yuvarlak köşelere sahip olabilir.

Bu tasarım değişikliği, el cihazında ortaya çıkması beklenen daha büyük arka kamera sistemine uyum sağlamak için gerçekleşecek. Zelbo, ödevini CAD işlemelerini ve boyutlarını analiz ederek ve aksesuarlar için üretim kalıplarının resimlerini inceleyerek yaptı.

Zelbo tarafından oluşturulan "ölçeğe göre" iPhone 14 Pro oluşturma, iPhone 13 Pro ile aynı yarıçapa sahip görünüyor. Yuvarlak iPhone 14 Pro köşesi, iPhone 14 Pro birimlerindeki geniş lensi destekleyen yeni 48MP kamera sensörüyle ilgili olabilir. Sensör, mevcut iPhone 13 Pro modellerinde kullanılandan %57 daha büyük.MacRumors'a göre , iPhone 14 Pro'daki daha yuvarlak köşelerin bir başka olası nedeni, telefonun ekranında Gerçek Derinlik Kamerasının yerini alan bir değişiklik olabilir. Modeldeki çentiğin, bir delgeç ile birleştirilmiş ortalanmış, hap şeklinde öne bakan bir oyuk ile değiştirilmesi bekleniyor. Bu kuruluma geçmek, Apple'ın çerçeve boyutunu %20 oranında küçültmesine olanak tanır.

Çerçevelerin boyutlarındaki küçülmeye, geçtiğimiz yıllarda Apple hayranlarının onay kükremesi eşlik etmiş olabilir. Ancak bu yıl böyle bir değişiklik Apple'ı iPhone 14 Pro'nun köşelerini yuvarlamaya zorlamış olabilir. Bu arada, iPhone 14 aynı yuvarlak köşelere sahip değil, bu da farklı köşelerin iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modelleri arasında başka bir fark yaratabileceğini gösteriyor.


Bu yıl iPhone mini serisinin kaldırılmasıyla birlikte 6.1 inç iPhone 14, 6.7 inç iPhone Max, 6.1 inç iPhone Pro ve 6.7 inç iPhone Pro Max görmeyi bekliyoruz. Pro olmayan ve Pro olmayan modellerin ekran boyutları aynı olacağından (örneğin, iPhone 14 Max ve iPhone 14 Pro Max'in her ikisi de 6,7 inç ekrana sahip olacak) Apple, tüketicilere farklı bir boyut kazandırmak için diğer farklılıklara güvenmek zorunda kalacak. Pro modele ek parayı harcamaya teşvik ve tasarımdaki farklılıklar bu teşviklerden biri olabilir.

Zelbo tarafından oluşturulan daha ayrıntılı görüntülerin, yakında belirli bir bahşişçiden gelecek bir YouTube bölümünde piyasaya sürüleceği bildiriliyor. Apple, iPhone 14 serisinin, Canalys'in ABD'deki tüm Q1 iPhone satışlarının %71'ini oluşturduğunu söylediği iPhone 13 serisi kadar popüler olmasını istiyorsa, bunun için çalışmalarını kesecek.


To Top