iPhone Abonelik Modeli Apple'a Daha Fazla Para Kazandıracak mı? İşte Bu Raporun Tahminleri

 Apple'ın son zamanlarda ürünleri için bir abonelik modeli üzerinde çalıştığı söylentileri vardı. Cupertino merkezli devin, iPhone'ları ve diğer Apple ürünlerini, kullanıcıların her yıl en yeni iPhone modelini almak için aylık bir ücret ödemesine izin verecek bir aylık abonelik modeliyle sunduğu söyleniyor. Bir rapor, yeni modeller satın alan kullanıcılara kıyasla Apple'ın abonelik hizmetiyle ne kadar para kazanabileceğini tahmin ediyor. Bloomberg'den Mark Gurman, en son Power On bülteninde Apple'ın bir müşteri tarafından üç yıllık bir süre içinde ödenen bir iPhone'un peşin fiyatından birkaç yüz dolar daha fazla kazanabileceğini söyleyerek tahminleri paylaştı. Apple'ın da söylentilere dayalı abonelik modeliyle iPhone'un ortalama satış fiyatının üzerinde kazanç elde edeceği tahmin ediliyor.

Apple'ın iPhone aboneliği sayesinde müşteriler akıllı telefonlarını yükseltirken büyük bir ön ödeme yapmak zorunda kalmayacak. Gurman'dan gelen rapor, Apple'ın bir iPhone için ortalama satış fiyatından 1.260 $ (kabaca 95.100 Rs) ile ayda 35 $ (yaklaşık 2.600 Rs) iPhone 13 için 799 $ (kabaca Rs) olarak fiyatlandırılabileceğini tahmin ediyor. 60,300). Raporda, bu tutarın, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki bir kullanıcının telefonunu yükseltmek için harcadığı ortalama süre olan üç yıllık bir süre için hesaplandığı belirtildi.

Raporda ayrıca Apple'ın iPhone'daki yüzde 40'ın üzerindeki marjlara rağmen, şirket onları yenileyip tekrar satabileceği için kullanıcıların iade edeceği iPhone'lardan da yararlanacağı belirtiliyor. Gurman'ın raporuna göre, 10 yıl boyunca abonelik modelinde kalan bir müşteri, en düşük iPhone katmanında 4.000 $ (kabaca 3.02.000 Rs) gelir elde edebilir.

To Top