iPhone Uyku Modu nasıl kullanılır

iPhone Uyku Modu nasıl kullanılır – Hiç uykuya  daldınız mı ve  bir iPhone bildirimi ile uyandınız mı? Öyleyse,   telefonunuzun Uyku Modunda ustalaşmak için aşağıdaki öğreticiyi izlemelisiniz.Elbette  uyanmanızı  bekleyebilecek önemsiz bildirimlerden bahsediyoruz. Sizin için önemli olanlar dilerseniz sizi aynı şekilde uyandırabilir.

iPhone'daki uyku modu, Sağlık uygulamasında ayarladığınız saatlere göre otomatik olarak açılacak şekilde tasarlanmıştır   . Yapılandırıldıktan sonra, isterseniz haftanın her günü için farklı bir uyku süresi seçme seçeneğine sahip olacaksınız.


Ayrıca   , Denetim Merkezi'nden veya  Apple Watch'ınızdan beklenenden daha erken yatarsanız manuel olarak da açabilirsiniz  .

iPhone'umu Uyku Moduna nasıl geçiririm?

İşte iPhone'unuzda Dinlenme Modu'nu kurma adımları:

 1.  iPhone'unuzda Sağlık uygulamasını açın  .
 2.  Sağ alt köşedeki Keşfet'e tıklayın . 
 3. Uyku  yazan  bir yatak bulana kadar menüyü aşağı kaydırın   ve bu seçeneğe tıklayın.
 4. Tekrar aşağı kaydırın ve  Başlayın 'ı tıklayın  .
 5. Ardından, Dinlenme Modunun ne anlama geldiğine dair kısa bir açıklama alacaksınız. Dikkatlice okuyun ve  İleri'ye basın  .
 6. Uyku hedefinizi belirlemek için +  veya   öğesine dokunun   ve ayarladığınızda  İleri öğesine dokunun  .
 7. Şimdi  haftanın  kullanmak istediğiniz  günlerini ve istediğiniz süreyi seçmelisiniz  . Yani 8 saat uyumak istiyorsanız ne zaman yatıp ne zaman uyanmak istediğinizi söylemelisiniz, örneğin 22:00 ile 06:00 arası.
 8.  Aşağıda sizi uyandıracak alarmın ayarlarını da seçebilirsiniz  . Her şeyi yapılandırdığınızda,   sağ üstteki Ekle'ye basın.
 9. Şimdi yapılandırdığınız programın kısa bir özetini içeren bir menü alacaksınız. Burada   farklı bir program  ekleme veya oluşturduğunuz planı düzenleme seçeneğine  sahip olacaksınız. İleri'yi tıklayın   .

Dinlenme Modunda görmeniz gereken ilk ayarlar

 1. Artık uyku ekranınıza ne olacağına dair bir açıklama göreceksiniz   , bu da dikkatinizin dağılmasına yardımcı olacak ve kilitli ekranınızı basitleştirecek. Uyku ekranını etkinleştirebilir  veya  Bu adımı atlayabilirsiniz   .
 2.  Uyku vaktinden birkaç dakika önce Uyku ekranının görünmesini sağlayarak yavaşlama seçeneğini de ekleyebilirsiniz  . Artık  Rahatlama modunu etkinleştirebilir  veya  bu işlemi atlayabilirsiniz  .
 3. Uyumadan önce ekran sürenizi kısaltmak iyi bir fikir olduğundan,  dikkatinizin dağılmasını önlemek için Rahatlama modunda kısayolları  kilit ekranınızda görünecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Kısayolları  yapılandır  veya   Bu işlemi atla'ya basın .
 4. Bir  Apple Watch'ınız  varsa, bileğinizdeki titreşimli alarmla ne kadar uyuduğunuzu ve uyandığınızı kontrol edebilirsiniz. Etkinleştir  veya   Bu işlemi atla'yı tıklayın  .
 5.  Sonunda tüm konfigürasyonun bir özetini göreceğiniz son adıma ulaştınız  .  Her şey doğruysa Tamam'a basın  .

İPhone'da Uyku Modu manuel olarak nasıl etkinleştirilir?

Önceki yapılandırmada, Dinlenme Modu, ayarladığınız anda etkinleştirilecektir   . Bazen saatlerimiz ayarladığınız saat ile örtüşmeyebilir. iPhone'unuzu manuel olarak Dinlenme Moduna geçirmek isterseniz   , aşağıdaki adımları izleyerek bunu yapabilirsiniz:

 1.  iPhone'unuzda Denetim Merkezi'ni açın  .
 2. Focus  yazan yerde Ay düğmesini  basılı tutun  .
 3. Görünen yeni menüde  Rest'e tıklayın  ve aktif hale gelecektir.
 4. Dinlenme ” … ” yanındaki üç noktaya tıklarsanız   doğrudan dinlenme ayarlarına  gidebilirsiniz  .

Apple Watch'tan bir iPhone Uyku Moduna nasıl alınır?

Apple Watch'taki adımlar benzer, sadece şunu yapın:

 1. Saatteki kontrol merkezini açın   .
 2. ay ver 
 3. Dinlen düğmesine basın   , iPhone'unuz Dinlenme Modunda etkinleştirilecektir.

Rahatsız Etmeyin Modu ve Uyku Modunun  aynı göründüğünü ancak olmadığını açıklamamız gerekiyor  . Birincisi daha çok çalışma saatlerine odaklanırken, ikincisi gördüğümüz gibi uyku saatlerine yöneliktir.

Daha iyi uyumaya başlamak istiyorsanız   , ne kadar iyi çalıştığını görmek için Uyku Modunu bir veya iki hafta kullanmanızı öneririz.

To Top