İşte iPhone'daki Apple Fotoğraflar Uygulamasından En İyi Şekilde Nasıl Yararlanacağınız

İPhone'daki Fotoğraflar uygulamasını sevebilir veya ondan nefret edebilirsiniz, ancak yine de tüm fotoğraflarınızın sonu burasıdır. iCloud özellikleriyle , Apple ekosisteminizdeki görüntülerinizi takip etmenin kolay bir yolu. iPhone kamerası adından söz ettirmeye devam ederken, profesyonel ve amatör fotoğrafçılar anılarını yakalamak için Apple'a dönmeye devam ediyor.

İşte iPhone'unuzdaki Fotoğraflar uygulamasını daha iyi anlamanıza yardımcı olacak bir kılavuz.

Bütün bunlar "Kütüphanenizde"

Kitaplığınızdayken resimleri yıla, aya veya güne göre görüntüleyebilirsiniz. Kitaplığınızdaki her şeyi görüntülemek istiyorsanız Tüm Fotoğraflar'ı seçebilirsiniz. Çok fazla fotoğraf tutmayan biri olarak tüm fotoğraflarımı bu şekilde görmem daha kolay oluyor.

Uygulamanın, deneyiminizi optimize etmek için sayısız yolu vardır. Bir resim seçin ve sol alt köşedeki Paylaş düğmesine gidin. Aşağı kaydırın ve uzun bir etkinlik listesi bulacaksınız. Burada görüntüyü gizleyebilir, bir slayt gösterisi oluşturabilir, AirPlay'i başka bir cihaza aktarabilir, bir saat yüzü oluşturabilir ve hatta yazdırabilirsiniz. Resmin tarihini, saatini veya konumunu ayarlamak veya onu kişilerinizden birine atamak gibi yapabileceğiniz daha da özel işlemler vardır. Uygulamada çok fazla olduğu için diğer fotoğraf uygulamalarını kullanmaya gerek yoktur.Profesyonel ipucu: iPhone'unuzda fotoğrafları kesmek, kopyalamak veya yapıştırmak için üç parmak yöntemini biliyor musunuz ?

"Sizin İçin" Altında Geçmiş Anıları Yeniden Yaşayın

Sizin İçin sekmesinde seçilen anıları ve yılınızın bir özetini görün. Anılarınızı farklı şekilde adlandırarak veya belirli bir kişiden bahsetmeden bile özelleştirebilirsiniz. Aşağıda, diğer iOS kullanıcıları tarafından sizinle paylaşılan fotoğrafları bulacaksınız. Şuna benzer: "[kişi adını girin]'den".

Albümlerle Organize Et

Albümler, resimlerinizi temaya, resim türüne ve daha fazlasına göre düzenlemenin kolay bir yoludur. Albüm oluşturmak için ekranın sol üst köşesindeki artı simgesini seçin. Yeni bir albüm oluşturabilir, yeni bir klasör oluşturabilir veya diğer iPhone kullanıcılarıyla paylaşmak üzere bir albüm oluşturabilirsiniz. Bir albümü silmek için alttaki "Albümler" sekmesine gidin ve ekranın sağ üst köşesindeki "Düzenle"yi seçin. Her albümün köşesinde kırmızı bir eksi işareti görünecektir. Silmek istediğiniz albümün yanındaki eksi işaretine dokunun.insanlar ve yerler

Uygulama, fotoğraflarınızda kimin olduğunu takip etmek için yüz tanıma özelliğini kullanır. Harika olan şey, birinin resmine tıklayıp tüm fotoğraflarını tek bir yerde görebilmenizdir. Profilini bir kişiye atayabilir veya onlara özel bir ad verebilirsiniz.

Yerler özelliği, fotoğraflarınızın (telefonunuzla çekilmiş) coğrafi konumunu düzeltir. Belirli görüntülerin nerede çekildiğini görmek için kaydırabileceğiniz bir harita bile var.

Medya türleri

Medya Türleri, görüntü kitaplığınızı kategorilere ayırır. Örneğin, sekiz videom, 24 özçekimim, 11 gerçek zamanlı fotoğrafım, dört portre fotoğrafım ve 12 ekran resmim olduğunu görüyorum. Bu, özellikle belirli görüntü türlerini arayan büyük kitaplıkları olanlar için yararlı olacaktır. Bu, özellikle tam olarak ne aradığınızı hatırlayamıyorsanız, çok sayıda fotoğraf arasında gezinme zahmetinden kurtarır.


Araçlar

Yardımcı Programlar bölümünde, İçe Aktar bölümünde AirDropd tarafından size aktarılan görüntüleri bulacaksınız. Ayrıca gizli fotoğrafları ve yakın zamanda silinenleri de bulabilirsiniz. Son Silinenler bölümündeki fotoğraflar ve videolar, 40 gün boyunca Fotoğraflar'dan kalıcı olarak kaldırılır.

Koleksiyonunuzda "Ara"

Arama, belirli konumlara, kişilere, kategorilere vb. sahip fotoğrafları aramak için veri girebileceğiniz uygulamadaki Google'ınıza benzer. Ayrıca, tüm resimlerinizi orada bulmak için arama çubuğunun altında bir konuma dokunmanız yeterlidir. Daha önce aradığınız fotoğrafları unutmak istemiyorsanız, "Son Aradığınız" arama geçmişinizi takip edecektir.

iPhone 13 ile daha iyi fotoğraflar çekin

Tüm fotoğraflarınız için depolama alanınız mı bitiyor? iPhone, iPad veya Mac için bu flash sürücüye bir göz atın:

Fotoğraflar uygulamasını nasıl kullanırsınız?

iPhone'daki Fotoğraflar uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Başka bir uygulama mı kullanıyorsunuz? Paylaşmak için başka ipucu var mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.
To Top