Kayıp AirPod'lar Nasıl Bulunur?

AirPods, AirPods 2 , AirPods 3 , AirPods Pro veya AirPods Max cihazınızı kaybettiyseniz , bu kılavuz bunları nasıl bulacağınızı gösterecektir.

Kayıp bir AirPod çiftinin izini sürmek zor olabilir. Apple'ın Find My uygulaması, aramanızda çok önemli olacaktır, çünkü belirli koşulların karşılandığını varsayarak konumlarını size bir harita üzerinde gösterebilir veya bir ses çalarak yerlerini bulmanıza yardımcı olabilir.Tam konumlarını görmek için Bluetooth aracılığıyla bir iOS, iPadOS veya macOS cihazına bağlı olmaları gerekir. Bununla birlikte, iPhone veya iPad'inizin kapsama alanı dışındalarsa, uygulama size avınıza başlarken yararlı olabilecek son konumlarını sağlamaya devam edecektir.

AirPods kasanızı kaybederseniz Find My'ın onu bulamayacağını unutmayın. Yalnızca AirPods tomurcuklarınızı veya AirPods Max söz konusu olduğunda kulaklığınızı yanlış yerleştirirseniz kullanışlıdır.

Kayıp AirPod'lar Nasıl Bulunur?

AirPods, AirPods 2, AirPods 3, AirPods Pro veya AirPods Max ile kullandığınız cihazda (iPhone, iPad vb.) Apple'ın Bul uygulamasını kurduysanız, uygulamayı kullanarak kayıp kulaklığınızı takip edebilirsiniz.

Ne yazık ki, AirPod'larınızı kaybetmeden önce Find My'ı kurmadıysanız, aramanıza yardımcı olması için uygulamayı kullanamazsınız.

Find My uygulamasına aşina değilseniz, AirPod'lar da dahil olmak üzere Apple Kimliğinizi kullanan cihazların konumunu gösterir. Yine, AirPod'larınızın yalnızca bir cihaza bağlı olmaları durumunda geçerli konumlarını gösterir. Bağlı değillerse, harita size bilinen son konumlarını gösterir.

iPhone, iPad, iPod Touch veya Mac kullanıyorsanız Find My'daki haritada kaybolan AirPod'ları nasıl bulacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Cihazınızda Bul uygulamasını açın.

Şimdi Cihazlar sekmesini seçin.

Eksik AirPod'larınızı seçin.

Windows bilgisayar kullanıyorsanız, kaybolan AirPod'larınızı şu şekilde takip edebilirsiniz:Tarayıcınızı açın.

iCloud.com/find adresine gidin  .

Apple Kimliğinizle giriş yapın.

Tüm Cihazlar'ı tıklayın.

AirPod'larınızı tıklayın.

AirPod'larınız başka bir cihaza bağlıysa artık mevcut konumlarını göreceksiniz. Değillerse, bilinen son konumlarını görürsünüz.

Onları bir süredir kullanmadıysanız, bir konum alamazsınız. Ayrıca AirPod'larınız veya AirPods Pro'nuz kasanın içindeyse konumlarını görmezsiniz. Ancak AirPods Max'i Find My'da Smart Case'lerinin içinde 18 saate kadar görebilirsiniz.

Kayıp Bir AirPod Nasıl Bulunur?

AirPods, AirPods 2, AirPods 3 veya AirPods Pro'nuzda bir tomurcuk eksikse haritada aynı anda yalnızca bir konum görebileceğinizi unutmayın.

Kayıp tomurcuğu bulmak için elinizdeki tomurcuğu AirPods kasasının içine koymanız gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra, diğerini bulabilmek için Find My uygulamasındaki haritayı yenileyin.

Yakındaki Kayıp AirPod'ları Nasıl Bulunur?

AirPod'larınızın yakında olduğunu biliyor ancak yine de bulamıyorsanız, onları bulmanıza yardımcı olması için Find My uygulamasından veya iCloud hesabınızdan yüksek bir ses çalabilirsiniz. Bunun çalışması için Bluetooth aracılığıyla başka bir cihaza bağlı olmaları gerekir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

İlk olarak, cihazınızda Find My uygulamasını açın.

Cihazlar sekmesini seçin.

Listeden AirPod'larınızı seçin.

Ses Çal'a dokunun.

Buna dokunduğunuzda, AirPod'larınız birkaç dakika içinde veya siz onları bulup sesi kendiniz durdurana kadar daha yüksek bir ses çıkaracaktır.

AirPods'unuzun kasasının içindeyse ses çıkarmayacağına dikkat etmek önemlidir. Yine, bu yöntemleri kullanarak kaybolan bir AirPods vakasını takip edemezsiniz.

Kayıp AirPod'lar Nasıl Değiştirilir?

Kayıp AirPod'larınızı ve/veya şarj kutusunu bulamıyorsanız, yenisini almak için Apple ile iletişime geçebilirsiniz . Bir tane almak için seri numarasına ve biraz paraya ihtiyacınız olacak.

To Top