Lost Ark Pay Kazanmak İçin mi?

 Son birkaç ayda, Kayıp Ark topluluğunda önemli bir soru giderek daha fazla ortaya çıktı. Lost Ark kazanmak için öder mi?

Oyun bir süredir çıkıyor ve oyuncular doğal olarak kendilerini filtrelemeye başlayınca çekirdek hayran kitlesi ciddi sorular sormaya başladı. Geçtiğimiz birkaç ay içinde topluluk tarafından birçok sorun dile getirildi ve çoğu şu ya da bu şekilde ele alındı...Son haftalarda giderek daha fazla ilgi çeken bir soru, Lost Ark'ın "kazanmak için öde" olup olmadığıdır. Asmongold gibi popüler yayıncılar bile devreye girdi ve geliştiricileri çağırdı.

Bildiğimiz gibi Lost Ark bir Kore MMO'su. Kore MMO'ları genellikle, orada kaşlarını çatmayan mikro dönüşümler yoluyla oyun içi ilerlemeyi içerir. Ancak geliştiriciler, bunun batılı izleyicilerini ne kadar kızdıracağını hafife aldı.

Yeni PvP sezonu tüm hızıyla devam ediyor. Diğer modların aksine, mikro dönüşümler onu hiç etkilemez. Şimdi savaşa katılın. Her sınıfın ayrıntılı açıklaması için en son katman listemize göz atın . Sıralamalarda yükselmeyi başarırsanız, özel eşyalar satın almak ve malzemeleri yükseltmek için cesaret paralarınızı kullanabilirsiniz .


Lost Ark'ı “Kazanmak İçin Öde” Yapan Nedir?

Çalıların etrafında dövmeyelim. Lost Ark'ta gerçek para ile altın satın alabileceğinizi hepimiz biliyoruz. Bu altın, karakterinizi yükseltmek için pek çok şekilde kullanılabilir. Mari's Shop'tan yükseltme eşyaları satın almaktan müzayede evi eşyaları satın almaya kadar, altın, oyundaki nihai para birimidir.

Durum böyle olsa da, altın hala oyun içi etkinlikler, taşlama, eşya satışı vb. yoluyla ekilebilir. Bununla birlikte, birçok batılı oyuncu bu açıdan hala öfkeli görünüyor. Bu epeydir devam ediyor.

Popüler içerik yaratıcıları da görüşlerini paylaştı. Asmongold ve CohhCarnage gibi yayıncılar da oyunun ağır bir şekilde "kazanmak için öde" olduğuna inanıyor.

Bu fikir, oyunun botlar ve bilgisayar korsanları ile yaşadığı geçmişteki sorunlardan da beslenir . Birçoğu hızla altın toplar, ürün satın alır ve ardından yükseltme öğeleri gibi nesnelerin fiyatlarını büyük ölçüde şişirir. Bu sorun son zamanlarda akıllı bir düzeltme ile ele alınıp çözülmüş olsa da, ilk etapta ortaya çıkmasına izin veren mekanizma hala var.

Mikroişlemler Kayıp Ark'ı Nasıl Etkiler?

Kayıp Ark alt dizininde hemen hemen her gün mikro dönüşümlerle ilgili çok sayıda gönderi bulunabilir. Birçok oyuncu "altın alıcılarına yasak" çağrısında bulunuyor. Sadece altın satın almanın sunucu ekonomisinin oynaklığında büyük bir rol oynadığı için değil, aynı zamanda bir bütün olarak endüstrinin son yıllarda mikro işlemlerle ilgili oldukça büyük bir sorunu olduğu için anlaşılır bir şekilde kızgınlar.

Birçok oyuncu, para harcamak istemedikleri için oyunun kendisine kötü davrandığını düşünüyor. Lost Ark'ta taşlama oldukça uzun zaman alıyor ve birçok oyuncu bunu yapmaktan memnun. Ne de olsa bu bir MMORPG; taşlama neredeyse beklenen bir "özellik"tir. Ama son olarak, lonca arkadaşınız kredi kartını kullanarak 5 dakika içinde yaptığında, eşya seviyenizi yükseltmek için yeterli altın elde etmek çok daha az ödüllendirici geliyor.

Birçok Lost Ark oyuncusu, mikro dönüşüm ve "kazanmak için öde" mekanikleri nedeniyle "gözden düşmüş" MMO'lar oynamıştır. Tera veya WoW gibi endüstri öncülerinden ve şimdi yeni popüler MMO olan Lost Ark'a kadar, bu tartışmalı konu son zamanlarda giderek daha fazla ortaya çıkıyor.

Geliştiriciler Ne Diyor?

Geliştiriciler resmi olarak bu konu hakkında hiçbir şey söylemediler. Ancak, sömürüyü önlemek için temel deneyimde birkaç değişiklik yapıldı, ancak bu minimum ölçüde. Ayrıca, bu düzeltme çoğunlukla botlu hesapları hedef aldı.

En azından oyunun başlangıcında, geliştiriciler, kaç oyuncunun oyun sonu teçhizatına sahip olacağını ve bazı baskınlardan yanlışlıkla oyunculara kapılacağını yanlış değerlendirmiş gibi görünse de, doğru yönde adımlar atıyorlar. Oyunculara ilerlemek için ihtiyaç duydukları ana şeye erişim sağlayan yeni etkinlikler sundular - materyalleri yükseltme - ve herkesi hızlandırmak için öngörülebilir gelecekte sabit bir miktar enjekte edeceklerini duyurdular.

Oyunun Kore'de bir başarı öyküsü olması ve uygulamanın hoş karşılanmaması nedeniyle, batılı topluluklarından bu kadar şiddetli bir tepki beklemedikleri oldukça açık.


Lost Ark Gerçekten Kazanmak İçin Öde mi?


Bu durumda, eşya veya teçhizat satın alarak “kazanmazsınız” ve yine de zindanlardan ve baskınlardan geçmeniz ve bunları tamamlamanız gerekirken, sistem yine de para harcayan oyuncuları büyük ölçüde ödüllendirir.

Lost Ark, pek çok oyuncu için “ödemek için öde” deneyimi gibi görünüyor ve “ödeme” kısmı tutarlı bir şekilde yapılabilir. Sadece bir genişleme paketi satın alıp bonusları bir kez almıyorsunuz. Cüzdanınız izin verdiği sürece altın satın alabilirsiniz. Oyuncuları en çok üzen de bu.

Bu kadar para harcamaya hazırsanız, çok fazla çaba harcamadan sunucudaki en iyi akıncı olabilirsiniz.

Lost Ark Hala Harika Bir Oyun


Umut veren bazı parlak noktalar da var. Örneğin, PvP mikro dönüşümlerden tamamen etkilenmez. Ve oyunun bu kadar popüler olmasının sebeplerinden biri de bu. Lost Ark'taki PvP mükemmel ve şu anda birçok oyuncu için oyunun ana odak noktası.

Günün sonunda, ilerlemek için para harcayabilirsiniz, ancak bu gerekli değildir. Bazı insanlar bunu her zaman yapacaktır; oyunlarda böyledir. Lost Ark, TONLARCA içerik, sürekli güncellemeler ve çok sağlıklı bir oyuncu tabanı ile hala harika bir oyundur.


Bu şu anda büyük bir sorun gibi görünse de, oyun piyasadaki diğer çevrimiçi deneyimlere kıyasla hala çok sağlıklı.

Amazon Prime üyesiyseniz, Mart ayı ganimet düşüşünü talep etmek için hala biraz zamanınız var . Bu senin son şansın olabilir.
To Top