Milyonlarca Android kullanıcısı, Bu 11 uygulamayı hemen silmeli

 Sadece son birkaç ayda , banka hesabınızdan şifrelerinize , her türlü finansal hizmetlere ve para transfer platformlarına kadar her şeye yönelik çeşitli korkutucu tehditlere karşı bu yazarın bir elinin parmaklarına güvenebileceğinden daha fazla kez sizi uyardık . .

Ancak bu son derece tehlikeli truva atlarından bazıları, orta derecede popüler uygulamaların veya şüphelenmeyen bir gözle yasal görünmek için yapılan yarım yamalak uygulamaların içine dikkatlice gizlenmiş olsa da, AppCensus adlı bir şirkette bir grup güvenlik analisti tarafından ortaya çıkarılan kesinlikle büyük veri toplama operasyonu "özel" . ve şaşırtıcı (bizim için bile) birkaç nedenden dolayı.

Her şeyden önce, olası kurbanların sayısı şaşırtıcı, 60 milyon... ve artmaya devam ediyor. Bu doğru, The Wall Street Journal'a göre "en az" 60 milyon kişinin aşağıda listelenen kötü amaçlı uygulamaları yüklediği tahmin ediliyor :

Hız Kamerası Radarı

Al-Moazin Lite (Namaz Vakitleri)

Wi-Fi Fare (uzaktan kumandalı bilgisayar)

QR ve Barkod Tarayıcı (AppSource Hub tarafından geliştirilmiştir)

Kıble Pusulası - Ramazan 2022

Basit hava durumu ve saat widget'ı (Difer tarafından geliştirilmiştir)

Handcent Next SMS-MMS ile Metin

Akıllı Kit 360

Al Kuran MP3 - 50 Okuyucu ve Çeviri Ses

Tam Kuran MP3 - 50+ Dil ve Çeviri Ses

Audiosdroid Ses Stüdyosu DAW

Bu rakamın vücudunuzdaki tüm tüyleri tam bir terörle kaldırmaması durumunda, diğer adsız uygulamaların da yukarıdakilerle aynı potansiyel olarak yaramaz yazılımı taşımaktan suçlu bulunduğunu belirtmekte fayda var. Bu diğer uygulamaların neden isimsiz olduğu belli olmasa da, Google Ekim 2021'de "sorun" hakkında bilgilendirildikten sonra görünüşe göre doğru olanı yaptı.

To Top