Minik Tina'nın Harikalar Diyarı - Sınıf Rehberi ve Özellikler

 Minik Tina'nın Harikalar Diyarı'ndaki altı sınıf, "silahını ateşle ve düşmanını öldür" ana temasına benzersiz bir bakış sunuyor. Ancak, silahların hacmi ve mevcut yapı seçeneklerinin miktarı nedeniyle hiçbir iki sınıf veya sınıf kombinasyonu aynı şekilde oynamaz.

Minik Tina'nın Harikalar Diyarı - Sınıf Rehberi ve Özellikler

Bazı yapılar diğerlerinden daha iyidir ve herkesin kendi oyun tarzı tercihleri ​​​​vardır, ancak bu kılavuz her sınıfın temel bileşenlerini anlamanıza yardımcı olacaktır.Tiny Tina'nın Harikalar Diyarında her sınıf nasıl çalışır?

Tiny Tina's Wonderlands'in son oyununa gelene kadar,  ana oyun döngünüz "ateşli silah -> büyü yap -> düşmanı öldür"den oluşacaktır. Sınıflarınızın çeşitli becerileri bu temel üçlüyü tamamlar. Altı sınıf arasındaki temel fark, silahların, büyülerin ve aktif becerilerin her karşılaşmanın gidişatını nasıl değiştirdiğidir.

Kılavuz içeriği:

charostrel

mezarın çocuğu

sporovik

pençe şövalye

Brr-Zerk

Ножемант

İşte sınıfların her birinin dökümü, yetenekleri ve onları oynamak için bazı temel ipuçları.

Spellshooter sınıfı

Arcane Shooter sınıfı, büyü yapmaya ve silah ateşlemeye adanmıştır. Spellweave  becerisi, büyü hasarını yığın başına %10 artıran en fazla beş yığın (Beceri ile birlikte sekiz) ekler .

Mevcut ilk becerilerden biri, kritik bir büyü şansını artırır ve bitirme becerisi, her kritik atış için tüm büyü bekleme sürelerini sıfırlamak için sabit bir %15 şans sunar.

Diğer büyücülük becerilerinin çoğu, büyüler ve silah hasarı arasındaki etkileşimi şu ya da bu şekilde değiştirir, genellikle ya bekleme sürelerini azaltma, birbirlerine hasar ekleme ya da satılacak sabit bonuslar ya da büyücü yığını başına silah hasarı ekleme etrafında döner.

Spellcaster sınıfının yalnızca bir aktif yeteneği vardır: Polymorph , patron olmayan herhangi bir düşmanı bir Skip'e (şişkin gözleri olan havada uçan bir koyun) dönüştürür ve söz konusu düşman işe yaramaz bir şekilde yüzerken, Spellcaster istifler kazanır ve her zaman ücretsiz bir büyü yapma şansına sahiptir. silah hasarı verirler.

Düşman Polymorph'tan etkilenemiyorsa, yani her boss ve belirli mini-boss düşmanları, yetenek aktif olmaya devam edecek, ancak düşmanı dönüştürmek yerine hemen bir serbest büyü tetiklenecek. Ayrıca, herhangi bir şeyi Atlamaya dönüşmezse, yeteneği kullandıktan hemen sonra iki yığın alırlar.

Düşmanları zar zor hissedebilen çiftlik hayvanlarına dönüştürmekten hoşlanan oyuncular için, büyü, patron olmayan güçlü tehditleri sekiz saniye boyunca oyundan geçici olarak kaldırabileceği veya en sevdiğiniz büyüyü ücretsiz olarak yapabileceği için Polymorph gitmenin yoludur.

Spellbolt'un diğer yeteneği aktif bir beceri değildir. Bunun yerine, İki Elli Tılsım aktif beceri tetikleyicisini tamamen kaldırır ve ikinci bir büyü ile değiştirir . İkinci büyünüzü yapmak, kullanım süresi boyunca silahınızı kaldırır ve Eylem Becerileri gerektiren herhangi bir büyünün etkinleştirilmesini engeller.

Two-Handed Enchantment, büyü hasarını artıran ve büyü bekleme sürelerini en aza indiren bir yapı içindir.

mezar çocuğu sınıfı

Mezarın Çocuğu sınıf setinin özü, gölge büyüsünü ve gölge hasarını kullanma ve yükseltme etrafında döner . Her gölge hasarı vuruşu kullananı iyileştirir ve artan gölge hasarı yalnızca sağlanan iyileştirmeyi artırır.

Gravechild sınıfı ayrıca, her büyü yaptığınızda gölge menzilli saldırılar kullanan yarı lich bir evcil hayvanla birlikte gelir . Sahada ne kadar çok olursanız, hasarınızı da artırabilecek başka geçici karanlık hidra yoldaşları oluşturabilirsiniz.

Yoldaş sınıflarıyla (Claw Knight veya Spore) eşleştirildiğinde çok eğlencelidir, ancak Gravechild kendi başına Shadow hasarı verir.

Sınıf Eylem Becerileri, sağlık kaybı ve sağlık kazanımı arasında bir ilişki ekler.

Ghastly Sacrifice , mevcut toplam sağlığınızın %40'ını gölge hasarı vermek ve yakındaki düşmanlara bir gölge durumu koşulu uygulamak için harcarsınız.

Çevrenizdeki tüm çeteleri tek vuruşta yok etmek istiyorsanız bu iyi bir seçenektir. Becerinin herhangi bir aktif etkisi yoktur, ancak hızlı bir bekleme süresi vardır. Doğru kurulumla, Ghastly Sacrifice'ı her on saniyede bir veya daha kısa bir sürede kullanabilir ve kendinizi yeniden kullanılabilir bir Kara Büyü Bombasına dönüştürebilirsiniz. Eğlenceli ama patron dövüşleri için en etkilisi değil.

Bone Reaper  , size artan DoT hasarı verir ve yetenek etkinken tüm Shadow hasarınızı ve Lich'in etkinliğini artırır. Tesadüfen, yetenek sağlık çubuğu kadar sürer. Ve Dark Magic sizi iyileştirdiğinden, Bone Reaper'ı oyundaki diğer aktif becerilerden çok daha uzun süre ayakta tutabilirsiniz.

Eylem becerinizin aktif olmasını gerektiren birçok farklı büyü vardır, bu nedenle Bonereaper, Enchantment ve Mezarın Çocuğu yetenek ağacından gelen ek kara büyü bonusundan artan hasarı eklediğinizde potansiyel hasar müstehcendir. Bone Reaper kullanırken canınız bittiğinde bile, maksimum değerinizin %20'sini kazanırsınız ve 3 saniyeliğine dokunulmaz olursunuz.

Child of the Grave sınıf ağacındaki çeşitli beceriler, büyü hasarınızı etkiler, böylece karakterinizin etkinliğini artırmak için istediğiniz sayıda kara büyü büyüsü ekleyebilirsiniz. Keystone özelliği, bir büyü yaparken karakterinizin tüm öldürme becerilerini etkinleştirir;  bu, tek bir büyü kullanımı maliyetine öldürme becerilerinden üç veya dört ek bonus ekleyebilmektedir.

Büyü ve aksiyon becerisi bekleme sürelerinizi azaltmanın yolları varsa, suikast becerilerinizi süresiz olarak etkinleştirebilirsiniz ve Bonereaper her an hazır olacaktır.

Sınıf Sporovik

Sporovik sınıfı için iki ana alan vardır:  refakatçi veya ateşli silah hasarı . Sporebeak'in becerilerinin çoğu silahınızı bir şekilde değiştirdiğinden, bunlardan silah hasarı muhtemelen en tutarlı olanıdır. Silah hasarınızı evrensel silah hasarı büyüleri veya büyüleriyle eşleştirmek, diğer sınıflarla karşılaştırıldığında bile başarısız bir yapıya neden olabilir.

Knifemancer veya Brr-Zerk sınıfıyla birleştiğinde, saldırılardan kaçınırken ve eşit ama tanrısız oranlarda hasar verirken dakikada bir mil gitmenizi sağlayacak bir hareket hızı öldürme becerisi bile var.

Sporovik'in eylem becerileri, her türlü hasarı artırmak için çok kullanışlıdır.

Bir ok yağmuru  yedi kırık oklu ruhsal bir yayı çağırır. Yetenek bekleme süresine girmeden önce okları üç kez ateşleyebilirsiniz. 

 Blizzard, yakındaki düşmanları arayan üç buz siklonu oluşturduğundan Cryomancer yapıları için harikadır. Büyüler ve silahlarla soğuk hasarını artırma yöntemleriniz varsa, Blizzard biraz ekstra enerji ve bölge kontrolü ekleyen iyi bir başlangıç ​​olabilir.

Spor Ağacı'nın neredeyse yarısını kaplayan silah hasarı becerilerinin yanı sıra, sınıf ayrıca yoldaş ve yetenek hasarı meraklılarına da sahiptir. Sporot mantar yoldaşı zehir hasarı verdiğinden, en az iki unsura odaklanan bir yapı için onu diğer yoldaş sınıflarından herhangi biriyle eşleştirebilirsiniz. Yoldaşların olduğu çoğu sınıf, evcil hayvanlarınızla birlikte karakterinizin hasarını da güçlendirir .

Spore yapınıza ek yoldaş becerileri eklerseniz,  en iyi seçeneğiniz hepsini almaktır . Kendinizi tamamen silah ve yoldaş özelleştirmesine kaptırmak için yeterli beceri puanı yok, ancak küçük arkadaşlarınızı güçlendirebilecek çok sayıda sihir ve teçhizat öğesi var.

Şifalı Mantar becerisi ile yoldaşınız düşerseniz sizi diriltmeye çalışabilir, bu durumda daha fazla hasar alırlar. Beceri, özellikle zorlu patron dövüşlerinde veya sınırlı sayıda çete ile faydalı olabilir.

Talon Şövalye sınıfı

Bu sınıf, aynı şekilde, ateş ve yıldırım hasarı vermeye veya wyvern yoldaşını güçlendirmeye odaklanır  . Talon Knight, temel bir yapı oluşturmak için en iyi sınıftır . Diğer sınıfların bir öğede uzmanlaştığı yerlerde, burada iki öğeye erişiminiz vardır. Böylece çoklu sınıflama, yapınızın üç temel hasar türüyle etkili olmasını sağlar.

Talon Knight sınıfı becerilerin çoğu, Wyvern hasarını artırdıklarında , genellikle silah veya temel hasarda bir artış olarak karakterinizin hasarını da artırır. Ağacın sondan bir önceki dalında sadece bir yetenek vardır - "Huşu", kritik hasarı veya şansı arttırır. Talon Knight'ın yetenekleri eleştiriye bağlı değildir, bu nedenle Knifemancer gibi kritik hasarı tam olarak kullanan ikincil bir sınıf seçmediğiniz sürece Awe gerekli değildir.

Talon Knight seviye atlamanın başında yapmanız gereken en önemli seçim, hangi ek hasarın (ateş veya yıldırım) ve ayrıca yakın dövüş veya mesafeli dövüşün seçileceğini seçmektir, çünkü sunulan aksiyon becerileri birini veya diğerini tercih eder.

Cleansing Flame , büyük bir çekiçle vurarak büyük bir yangın hasarı oluşturur. Bu, yakın dövüş hasarınız, başlangıç ​​büyüsünün aktif beceri yeteneğidir. Bu becerinin diğer aktif beceriye göre biraz daha uzun bir bekleme süresi vardır, ancak bir patlama hasarının peşindeyseniz, o zaman Temizleme Alevi gitmeniz gereken yoldur.

Storm Drake's Judgment,  yakın dövüş hasarı veren ve sürekli yıldırım hasarı veren bir küre oluşturan düşmanlara büyük bir çekiç fırlatırsınız. Ayrıca becerinin bekleme süresini azaltmak için çekici elinize geri verebilirsiniz.

Bu yetenek ve Temizleyici Alev arasındaki karşılaştırma, birincisinin daha genel bir faydası vardır. Bununla birlikte, genel olarak yıldırım hasarı, örneğin yangın veya don kadar yararlı değildir, bu nedenle en iyi kullanımlarından biri, büyüleyici aksiyon becerileri için bir katalizördür. Birkaç aksiyon becerisi bekleme süresi meraklısı biriktirin ve kısa sürede işinize geri döneceksiniz.

Talon Knight'dan bir anahtar yetenek ekleyin  ve aktif yeteneğinizi her kullandığınızda yakındaki düşmanlara ateş ve yıldırım hasarı verin. Tiny Tina'nın Harikalar Diyarında element hasarı kraldır ve Talon Knight ham element hasarının kralı olabilir. Brr-Zerk veya Sporovik sınıfları gibi uzmanlaşmaz, ancak birçok ek seçenek sunar.

Brr-Zerk sınıfı

İlk bakışta, Brr-Zerk, Frost inşa sınıfları arasında harika bir seçim gibi görünüyor (ve öyle), ancak yetenek ağacında neredeyse her kurulum için işe yarayan pek çok güzellik var. Her şeyden biraz sunar : hareket hızı, sağlık yenilenmesi, doğrudan hasar ve direnç bonusları.

Ancak yetenek listesi, bu sınıfın sağlayabileceği güçlü donma hasarı güçlendirmeleri hakkında hiçbir şey söylemiyor. Tiny Tina'nın Harikalar Diyarı'ndaki tüm güçlü don hasarı büyüleri, silahları ve yetenekleriyle, başka bir sınıfla yaptığınız herhangi bir yapıya küçük bir Brr-Zerk ekleme konusunda tartışmak zor.

Bir uyarı,  Brr-Zerk sınıfının düşmanınızla mümkün olduğunca sık yüz yüze olacak şekilde tasarlanmış olmasıdır . Menzilli dövüş, bu sınıfın güçlü bir noktası değil, çünkü her iki Aksiyon Becerisi de sizi olayların tam ortasına sokuyor.

Korku rüzgarı. Yakın dövüş silahını çılgınca bir daire içinde sallayarak altı saniye dönüyorsun. Yeteneği ve Yakın Dövüş hasarını artıran herhangi bir donanım, bu aktif beceriyi son derece ölümcül yapabilir ve sınıf beceri ağacındaki tüm buff'lardan yararlanmak için bir buz yakın dövüş silahı kullandığınızdan emin olun. Hasar potansiyeli, sadece altı saniye için bile inanılmaz.

Vahşi atlama. Bir düşmana doğru atlarsınız ve yakın dövüş silahınızla saldırırsınız, hemen etrafınıza Frost hasarı verirsiniz.

Bir vuruşla öldürülen patron olmayan herhangi bir düşman, tüm bekleme sürelerini anında sıfırlar ve öldürülecek düşmanlar varsa tekrar tekrar vurmanıza izin verir. Bu yetenek, herhangi bir aktif beceri ile büyü veya patlama hasarı ve yetenek spam'ına dayalı yapılar başlatırken harika çalışır.

Bir Aksiyon Becerisini Brr-Zerk olarak kullanmak ayrıca bir öfke durumuna girmenize, Frost hasarınızı daha da artırmanıza ve belirli becerilerin etkilerini ikiye katlamanıza neden olur.

Aktif Becerilerinizin bekleme süresini neredeyse sürekli aktif olacak şekilde azaltabilirseniz, hasarı, hareket hızını ve sağlık yenilenmesini süresiz olarak artıran Öfke'yi sürdürebilirsiniz. Sonsuza kadar öfkeli kalamayacak olsanız bile, tüm bu istatistiklerin pasif güçlendirmeleri, Brr-Zerk sınıfını önermek için fazlasıyla yeterli.

bıçakçı sınıfı

Knifemancer'ın sınıf başarısı hakkında özel bir şey yok. Etkisi basittir:  kritik vuruş şansını %30 arttırır . Ardından kara büyü, can yenileme ve temel hasar dışında oyunda yapabileceğiniz hemen hemen her şeyi güçlendirir. Silah hasarı, hareket hızı, yakın dövüş hasarı, durum hasarı, kritik hasar, hepsi orada.

Sağlık yenileme eksikliği, ikinci sınıfınızda da yoksa önemli bir dezavantaj olabilir, ancak ideal olarak, bir sorun haline gelmeden herkesi öldürürsünüz. Her iki aktif beceri de bu özel sorunun çözülmesine yardımcı olur.

Hayalet Bıçak.  Yerinde dönen hayaletimsi bir bıçak çağırır ve içinde olabilecek kadar şanslı olan tüm düşmanlara yakın dövüş hasarı verir. Hedefiniz çok fazla hareket ederse, kılıcı yeniden konumlandırmak için aktif beceri süresinin yüzde beşini kullanabilirsiniz.

Yakın dövüş hasarı yapıları, daha uzun süreli aktif bir beceriye ihtiyaç duyan herkes gibi bu yeteneğe bayılacak. Wraith Blade'in toplam süresi 16 saniyedir, bu nedenle herhangi bir Aktif Beceri büyüsü burada da çalışır.

Wraithblade kadar iyi, Shadow Strike neredeyse her yönden ondan daha iyi performans gösterebilir . Beceriyi etkinleştirdiğinizde, karakterinizi 8 saniye boyunca gizli moda sokar ve verdiğiniz her hasarı kritik bir vuruşa dönüştürürsünüz.

Kritik hasarınızın %25'ini kaybedersiniz, ancak Knifemancer ağacındaki birkaç büyü ve diğer bazı becerilerle hepsini ve daha fazlasını hızla geri alabilirsiniz. Muhtemelen hasarda biraz kayıp hissedeceksiniz, ancak ateşli silahlar, yakın dövüş ve temel hasardan kaynaklanan hasarı artırma yollarının sayısıyla karşılaştırıldığında, %25 hiçbir şey değil.

Knifemancer'ın sınıf ağacındaki diğer önemli becerilerden biri, koşarken ateş etmenizi sağlayan Elusive'dir. Hızlı hareket ettikçe hasarınızı artıran Hızlı Ölüm ile birlikte Elusive'i kullanın ve diğer herhangi bir Brr-Zerk hareket hızı güçlendirmesi yapı verimliliğinizi daha da artırabilir.

Knifemancer'ın durum hasarını artırdığını unutmayın, bu nedenle temel silahlarınızdan biri DoT hasarı vermeye başladığında, uygun bir Knifemancer yapısının DPS potansiyelini görene kadar anlamak zordur.

Tiny Tina'nın Harikalar Diyarı'ndaki tüm sınıflar için binlerce farklı nüans vardır, ancak bu kılavuz, oyunun ortasında ikinci bir sınıfa başlarken veya eklerken her sınıfın yalnızca bazı temel özelliklerini kapsar.

To Top