Netflix Hesabınızı Kimin Kullandığını Nasıl Öğrenirsiniz?

Netflix en çok kullanılan uygulamalardan biridir ve bu nedenle kullanıcılar olası şifre hırsızlığına maruz kalmaktadır, bu da diğer kullanıcıların hesabımızı kullanabileceği anlamına gelmektedir. Netflix bununla mücadele ediyor, ancak bu önlemler düzelirken, birisinin hesabımızı izinsiz kullanmasını önlemek için çok şey yapabiliriz,  birinin Netflix hesabımıza girip girmediğini  öğrenebilir ve onu sonsuza kadar kovabiliriz.

Netflix hesabımı kim kullanıyor?

Netflix web sitesinden, hesabınıza en son hangi cihazların eriştiğini görebileceğimiz bir bölüme erişebiliriz, böylece  Netflix hesabımıza erişen biri olup olmadığını,  cihazı ve erişildiği tarihi hızlı bir şekilde öğrenebiliriz. yapıldı. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

 1. Bilgisayarınızı açın ve  Netflix web sitesine gidin  .
 2. Hesabınızla oturum açın.
 3. Şimdi sağ üstteki profil simgenizi seçin ve Hesap üzerine dokunun.
 4. Şimdi Ayarlar'a gidin ve “Cihazın Son Akış Etkinliği” üzerine dokunun.
 5. Burada Netflix hesabınıza yakın zamanda bağlanan cihazların bir listesini göreceksiniz. Cihazın konumunu, IP adresini ve cihazın hesabınıza eriştiği tarih ve saati görebilirsiniz.
 6. Kullandığınız cihazlarla ve genellikle Netflix izlediğiniz konumlarla eşleştiğinden emin olmak için her cihazı dikkatlice inceleyin. Sahip olmadığınız olağandışı herhangi bir konum veya cihaz, Netflix hesabınızı izinsiz kullanan biri olabilir.

Netflix hesabına erişim nasıl engellenir

Hesabınıza yetkisiz olarak erişen birini tespit ettiyseniz, onu engellemek için adımlar atabilirsiniz. Netflix buna doğrudan izin vermez  , ancak tüm cihazlarda oturumunuzu kapatabilir ve ardından   izinsiz hiç kimsenin tekrar girememesi için hesap şifrenizi değiştirebiliriz . Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

 • Her şeyden önce, daha önce olduğu gibi Netflix hesap ayarlarınıza erişmeniz gerekiyor.
 • “Tüm cihazlardan çıkış yap” seçeneğini arayın.
 • Hesabınızdaki tüm cihazlardan çıkış yapmak için "Tüm cihazlardan çıkış yap"ı tıklayın.
 • Bu yapıldıktan sonra, şifrenizi değiştirmeye devam etmelisiniz.
 • Hesap Ayarlarınızda, yukarıdaki "Şifreyi Değiştir"e dokunun.
 • Artık cihazlarınızda yeni şifre ile oturum açmanız gerekecek.

Bu ipuçlarıyla Netflix hesabınızı güvende tutabilirsiniz. Hiç kimse hesabınıza erişemeyecek  ve böylece büyük problemler olmadan keyfini çıkarabilirsiniz. 

Ayrıca, bir daha başınıza gelmesini önlemek için iyi bir benzersiz şifre seçmeyi unutmayın.


To Top