Notoriously hard Elden Ring gets its world-first no-damage playthrough

 Elden Ring'in dağlık zorluğu fethedildi

Bir Elden Ring yayıncısı, oyunun ilk kez hasarsız oynanışını yayınladı ve tüm oyunu tek bir darbe almadan geçti. Oyunun muazzam kapsamı ve – tabii ki – ezici derecede yüksek zorluk seviyesi düşünüldüğünde, bu muazzam derecede etkileyici bir başarı.Twitch yayıncısı Seki , Twitter'da Elden Ring hasarsız çalışmasının tamamlandığını duyurdu . Tweet o zamandan beri Elden Ring topluluğu boyunca viral hale geldi ve yazı yazarken 26.000'den fazla beğeni topladı. Aşağıdaki tweet'i görüntüleyebilirsiniz, ancak kötü şöhretli oyunu kendiniz için henüz tamamlamadıysanız, spoiler konusunda dikkatli olun.

Seki, Elden Ring'in Kotaku'ya hasarsız koşusu için bağlam sağladı ve şunları söyledi: "İsabet Yok/Hasar Yok, oyuncu düşme hasarı/zehir vb. [herhangi bir] çevresel hasar alamayacağından, normal vuruşsuz bir koşudan daha zordur. Bu, Red-Feathered Branchsword gibi, sağlığım düşükse hasar verimimi artırabilecek güçlendirmelere erişimim olmadığı için koşuyu zorlaştırıyor.

Elden King

Elden Ring'i herhangi bir hasar almadan üç saatin altında tamamlamanın son derece etkileyici olduğunu söylemeye gerek yok, özellikle de önemli sayıda oyuncunun oyunun ilk büyük patron dövüşüyle ​​mücadele ettiğini düşünürsek .

Ayrıca, Dark Souls 3 gibi stüdyonun diğer oyunlarının göreceli öngörülebilirliğinden yoksun olduğundan, Elden Ring'in hasarsız bir şekilde oynanmasını diğer FromSoftware oyunlarından çok daha zor olduğu iddia edilebilir Elden Ring'de, Lands Between'in açık dünya haritası tehlikelerle dolu. Ani düşman çeteleri veya kapıyı kıran bir patron, bir koşuyu raylarında kolayca durdurabilir.

Elden Ring ayrıca oyunun sonraki bölümlerinde kötü şöhretli bir zorluk artışına ve birçoğu From Software'in şimdiye kadar tasarladığı en zor olanlardan biri olan patron dövüşlerine sahiptir. Malenia, Blade of Miquella, the Fire Giant gibi patronlar ve hatta Crucible Knights gibi tekrar eden düşmanlar, benzer bir koşuyu deneyen herkes için önemli barikatlar oluşturacağından emin olabilirsiniz.

FromSoftware'in arka kataloğunun yayıncıları ve hız koşucuları, her oyun için "tüm patron" hasarsız koşuları zaten tamamladılar, yani Demon's Souls'tan Sekiro'ya kadar her patronu bir vuruş almadan yenmeyi başardılar. Oyunun tüm haritadaki zindanlarda yüzlerce patron dövüşünü gizlediği düşünüldüğünde, Elden Ring'de böyle bir koşu oldukça zor olabilir.

Ancak Seki, Kotaku'ya bir sonraki "tüm Rememberances" hasarsız koşuyu planladığını söyler - bu, ölüm üzerine bir Rememberance öğesi düşüren hikayeyle ilgili her patron dövüşünde savaşmak anlamına gelir.

To Top