Redmi Note 11S İncelemesi: İşi Yapan Ortalama Kameralı Bütçe Akıllı Telefon

Redmi Note 11S, taşıdığı fiyat etiketi için çok şey vaat ediyor. 16.499 Rs'den başlayarak, telefon 108 megapiksel birincil kamera, 33W hızlı şarj desteği ve 90Hz ekranlı oldukça büyük 6.43 inç AMOLED ekran alıyor.

Tabii ki, bir bütçe cihazı olarak, telefon bazı fedakarlıklar yapıyor - ancak genel olarak, özelliklerle dolu ve yapı kalitesi iyi. Ancak, özellikle popüler Note serisinden bir Redmi akıllı telefon satın almak kafa karıştırıcı olabilir. Örneğin, Redmi Note 11 serisi şu anda Redmi Note 11, Redmi Note 11S, Redmi Note 11T 5G, Redmi Note 11 Pro ve Redmi Note 11 Pro+ 5G'yi içeriyor.

Redmi Note 11S, 108 megapiksel birincil kameraya sahip tek Pro olmayan sürümdür. Bu ilginizi çekiyorsa, hatırlamanız gerekenler burada.

Redmi Note 11S Tasarım ve Ekran

Tüm Redmi Note 11 serisi akıllı telefonlar aşağı yukarı aynı görünüyor ve şirket 'EVOL' tasarımını uyarlamaya devam ediyor. Esas olarak arka kamera modülünün tasarımı ve kamera sensörlerinin yerleşimi için geçerlidir. İlginç bir şekilde, 'EVOL' tersten yazılmış 'AŞK'tır.


Ekrandan bahsetmişken, bu akıllı telefonun bu serideki en iyi parçalarından biri. Renkler canlıdır ve ekran doğrudan ışık altında yeterince parlaktır. Yenileme hızı, bu aralık için hala iyi olan 90Hz'de maksimuma çıkıyor. MIUI 13, bir avuç özelleştirilebilir ekran seçeneği içerir; bununla birlikte, otomatik parlaklık ayarlama özelliği yetersiz.

Redmi Note 11S Performans ve Pil

Redmi Note 11S, Redmi Note 11 Pro'ya da güç sağlayan MediaTek Helio G96 yonga seti ile birlikte gelir. Giriş seviyesi orta sınıf akıllı telefonlar için tasarlanan yonga seti, 5G bağlantısı dışında çok şey sunuyor. Geekbench testinde, telefon tek çekirdekli ve çok çekirdekli testlerde sırasıyla 541 ve 1889 puan aldı - bu aralıktaki telefonlar için oldukça standart. 3DMark Vahşi Yaşam Performansı testinde, Redmi Note 11S, yüzde 98 kararlılık ve düşük fps ile 1084 puan aldı, bir bütçe akıllı telefondan bekleneceği gibi.


Rakamları bir kenara bırakırsak, Redmi Note 11S çoğu görevi herhangi bir takılma olmadan gerçekleştirebildi. Birden çok uygulama arasında geçiş yapmak sorunsuzdu ve Asphalt 9 ve BGMI gibi oyunlarda küçük takılmalar oluyordu. Pokemon Unite ve Call of Duty ile çok fazla bir şey beklemeyin. Ancak telefon bloatware yüklü olarak geliyor ve kilit ekranında reklamlar var. MIUI 13, Android 11'i temel alıyor ve kullanıcı arayüzünün hala iyileştirmelere ihtiyacı var.

Görünüşe göre Redmi Note 11S için Instagram uygulaması, uygulama içi kamerayla kaydedilen videolarda garip bir takılma olduğu için optimize edilmemiş. Bunu geçen yıl Redmi Note 11T 5G'de fark ettim.

Son olarak, pil yedeklemesi mükemmel - 5.000 mAh'lik bir üniteden beklediğiniz gibi. Telefonun birlikte verilen 33W şarj cihazıyla tam şarj olması yaklaşık 1,2 saat sürdü. 12 saatlik Full HD video döngü testimiz sırasında pil seviyesi 100'den yaklaşık 60'a düştü, bu oldukça etkileyici.

Redmi Not 11S Kameralar

Redmi Note 11S'deki arka kamera kurulumu, 108 megapiksel Samsung HM2 sensörü, 8 megapiksel ultra geniş atıcı, 2 megapiksel makro atıcı ve 2 megapiksel derinlik sensörü içeriyor. Beklendiği gibi, 108 megapiksel kamera çok dikkat çekecekti, ancak büyük bir yakalama var. Birincil kamera, gündüzleri güvenilir performans sunar, ancak geceleri hareketsiz görüntüler sadece ortalamadır.

Geceleri fotoğraflar düz görünüyor ve gürültü filtrelemesi pastel renk benzeri bir görünüm bırakıyor. Benzer şekilde, 108MP modlu hareketsiz görüntülerdeki ayrıntılar temeldir - muhtemelen bu aralıktaki rakip telefonlardan aldığınızdan daha iyidir, ancak kesinlikle dünya dışı değildir. Ana kamera ile çekilen videolar yeterliydi ancak titreme önleme özelliğinin iyileştirilmesi gerekiyor.
Öte yandan, ultra geniş sensör şaşırtıcı derecede iyi ve fotoğraflar ayrıntılara büyük özen gösterilerek düzgün görünüyor. Redmi Note 11S'nin arkasındaki diğer iki sensör pratikte işe yaramaz. Selfie kamerası çoğunlukla bazı kullanıcıları etkileyebilecek güçlendirilmiş fotoğraflar sunar.

Redmi Not 11S Kararı

Redmi Note 11S, şüphesiz teknik özelliklere dayalı olarak göz alıcı bir cihazdır, ancak çoğunlukla bu aralıkta gösterişsiz bir akıllı telefon. Ekran, hoparlörler ve pil yedeklemesi hayal kırıklığına uğratmayacak olsa da, kameralar en iyi ihtimalle ortalama. Redmi, Redmi Note 10 serisinde geçen yılın başından beri aynı özellikleri kullandığından çoğu kişi tasarımdan memnun olmayabilir. Ancak, herhangi bir ölçümle fena görünmüyor ve telefon taşıması oldukça şık.

To Top