Samsung, Android 13 beta programını beklenenden daha erken açabilir

Şimdiye kadar sadece en iyi Android telefonlardan bazıları Android 12'ye güncellenmiş olsa da, bir sonraki sürüm olan Android 13 için hazırlıklar devam ediyor . Google şu ana kadar Android 13 için iki geliştirici önizlemesi yayınladı . Kararlı sürüm, geçen yıldan iki ay önce Ağustos 2022'de gelebilir. Buna göre Samsung, Android 13 beta programını beklenenden daha erken açabilir.

Bu ipucu SamMobile'dan geliyor . Çıkış, Samsung'un önümüzdeki üç ila dört ay içinde Android 13 ve One UI 5.0 beta testini başlatabileceğini bildiriyor. Bu, en erken beta testinin Temmuz ayında başlayacağı ve kararlı sürümün 2022'nin 4. çeyreğinin sonunda kullanıma sunulacağı anlamına geliyor. Beta muhtemelen ilk olarak Güney Koreli kullanıcılar için sunulacak ve bundan sonra diğer bölgelere yayılacak. Geçen yıl, beta programı gecikmelere maruz kaldı ve Eylül 2021'de başladı.
Yeni One UI 5.0 güncellemesi, orta seviye telefonlara ve daha eski premium cihazlara geçmeden önce muhtemelen Galaxy S22 serisi ve söylentilere göre Galaxy Z Fold 4 ve Flip 3 gibi amiral gemisi cihazlara ulaşacak.


Android 12, yıllardır işletim sistemine yapılan en büyük güncellemeydi, bu nedenle Android 13 çok fazla güzellik getirmese de, daha fazla Material You tema seçeneği, güncellenmiş Now Playing widget'ını dahil etmeyi dört gözle beklemek için birçok iyileştirme ve yeni yardımcı program var. alternatif kilit ekranı saat ayarı, yerel Bluetooth LE Ses desteği, yeniden markalı Rahatsız Etmeyin modu, bildirimleri bölünmüş ekranda açma ve tek bir eSIM'de iki satır desteği .


To Top