Samsung Galaxy A53 incelemeye alındı


Samsung, birkaç hafta önce Galaxy A53'ü tanıttı ve bugün telefon satışa çıktığında inceleme için bir birim almayı başardık. 

2021 öncüllerinin DNA'sının çoğunu koruyor, ancak telefonu inceleme ekibimize teslim etmeden önce gözden geçireceğimiz birkaç büyük yükseltme ile birlikte geliyor.

Şirket, dörtlü kamera kurulumu için kamera çıkıntısının genel görünümünü korumaya karar verdi ve bu yılki telefonların da güzel renkleri var - ünitemiz Awesome Peach ile geldi. Aydınlatmaya bağlı olarak turuncu veya altın rengi görünür.

Ne yazık ki Galaxy A53'ün son zamanlarda karşıladığımız daha ucuz Galaxy A13 gibi çoğu ülkede perakende kutusunda bir adaptör yok . Yalnızca bir SIM çıkarma pimi ve bir USB-C - USB-C kablosu vardır.


Telefon 189 gram ağırlığında ve Galaxy A52s ile aynı 6.5” Super AMOLED panele sahip . Canlı ve parlak bir ekran olduğu düşünüldüğünde bu iyi bir şey .
Galaxy A53'te iki önemli değişiklik var - ilki burada görücüye çıkan Exynos 1280 yonga seti. Samsung, en yeni orta sınıf yonga setini resmi olarak detaylandırmadı, ancak artık CPU'sunun 2,4 GHz'de saat hızına sahip dört performans Cortex-A78 çekirdeğine ve 2.0 GHz'de saat hızına sahip dört Cortex-A55 verimlilik birimine sahip olduğunu biliyoruz.

Samsung'un getirdiği bir diğer kayda değer gelişme ise 5.000 mAh pil. 25W'a kadar şarj oluyor, bu da bugünlerde Samsung telefonlarında olduğu kadar iyi.

Şimdi tam Galaxy A53 incelemesi üzerinde çalışmaya başlıyoruz, bu yüzden bulgularımıza odaklanın!To Top