Spotify, Yeni Şarkıları Keşfetmenize Yardımcı Olmak İçin TikTok'tan Esinlenen Başka Bir Özelliği Test Ediyor

Spotify, kullanıcıların her şarkı için bir önizleme duymak ve Kanvas'ı görmek için "kişiselleştirilmiş seçimler" arasında yukarı veya aşağı kaydırmaları gerektiğini açıklıyor.

Spotify, kullanıcıların TikTok benzeri dikey kaydırma biçiminde yeni müzik keşfetmelerine yardımcı olmak için yeni bir özelliği test ediyor. Yeni özellik, Spotify'ın albüm kapağını veya resmi göstermek yerine 8 saniyelik kısa bir videoyu bir döngüde oynatan Canvas Loop ile çalışıyor. Kanvas döngüsü Hindistan'da kullanılamadığından, yeni kaydırma özelliği de mevcut değil. Bir blog gönderisinde şirket, müziği keşfetme seçeneğinin İngiltere, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda ve Kanada'da mevcut olduğunu söyledi. Özellikle Spotify, kullanıcıların benzer bir TikTok benzeri kaydırma tarzında yeni dizileri keşfetmesine izin vermek için özel bir podcast sekmesini test ediyor.
Spotify'ın Canva Loop'unun en son kaydırma özelliğinden bahseden şirket, kullanıcıların bir önizleme duymak ve her şarkı için Kanvas'ı görmek için "kişiselleştirilmiş seçimler" arasında yukarı veya aşağı kaydırmaları gerektiğini açıklıyor. sosyal medya platformları arasında müzik paylaşın.Şu anda Spotify, kullanıcıların (Hindistan'da bile) Instagram'da albüm resimlerini paylaşarak başkalarının hangi şarkıları/sanatçıları dinlediklerini bilmelerini sağlar.Kanvas kısa videosunun avantajı, hikayenin Instagram'da veya başka bir yerde olmasıdır. platformlar daha sürükleyici görünecek.Ayrıca, sanatçılar Canvas video döngüsü ekleme erişimine sahip olacak ve bu, kullanıcıların şarkı hakkında daha fazla bilgi edinmelerine olanak tanıyacak.

Spotify Canvas döngüsü, tüm müzik şirketleri ve yaratıcıları tarafından kullanılabilir ve Billie Eilish ve Harry stilleri gibi bazı küresel sanatçılar bu özelliği kullanmıştır. Şirket, Canvas döngüsünün Hindistan'a ne zaman ulaşacağını henüz netleştirmedi. Ancak, bu bir test olduğundan, aracın belirli pazarlarla sınırlı olma olasılığı her zaman vardır. Spotify, platformu daha sürükleyici hale getirmek için yeni özellikleri test etmeye devam ettiğini daha önce açıklamıştı.

Kısa süre önce, yayın devi , dinleyicilerinin oluşturduğu "çalma listelerini genişletmek" için yeni bir özelliği test etmeye başladı . Bu özellik, yeni müzikleri keşfetmelerine yardımcı olmak için temel olarak "Öne Çıkan Küratörler" oynatma listesini kullanıcıların ana sayfasına getirecek. Bu yükseltme Hindistan'da henüz kullanılamıyor gibi görünüyor.
To Top