Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır?

Twitter Nasıl Gidilir Blue Tick – En popüler sosyal medya platformlarından biri Twitter'dır. Twitter uzun zamandır hayatımızda. 

Bu platformda ünlülerin, kişisel hesapların ve markaların oluşturduğu sayfalar bulunmaktadır. Bazı Twitter hesapları mavi tik gösteriyor. Peki Twitter mavi tik nedir ve nasıl elde edilir?


Mavi tik özelliğini daha çok ünlü kişilerin veya tanınmış markaların hesaplarında göreceksiniz. 

Ancak bu özellik, iyi bilinen veya yüksek takipçisi olan hesaplar için her zaman mevcut değildir. 1000 takipçiye ulaşmamış hesaplarda bile mavi tik özelliğini görmüş olabilirsiniz. 

Bu nedenle, mavi tik nasıl alınacağını merak ediyor olabilirsiniz. Bu yazımızda Twitter mavi tik nasıl alınır sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Twitter Mavi Tik Özelliği Nedir?

Twitter mavi tik, topluluğu ilgilendiren bir hesabın gerçek olduğunu gösteren bir özelliktir. 

Bu özellik sayesinde insanlar mavi tikli hesaplarda da bir güven hissederler. Çünkü mavi tikli hesaplar Twitter tarafından onaylanmıştır.

Twitter mavi tik özelliği; Başlangıçta sanatçılara, politikacılara, ünlülere ve marka sahibi kuruluşlara verildi. 

Ancak günümüzde bu özellik daha geniş kitlelere ulaşmıştır. Twitter mavi tik özelliğine sahip olmak için belirli gereksinimler vardır. Şimdi bu konu hakkında bilgi verelim.

Twitter Mavi Tik Özelliğine Sahip Olmanız Gerekenler

Yazımızda Twitter mavi tik özelliğinin ne olduğunu açıkladık. Bu özelliğe sahip olmak için nelerin gerekli olduğu hakkında bilgi verilmesi uygun olacaktır. 

Twitter'da mavi tik almak için temel olarak 3 gereksinim vardır. Bunlar; hesap orijinal, tanınmış ve aktif. Şimdi bu 3 şartla ilgili detayları verelim.

Orijinal Hesaba Sahip Olmak

Twitter'da kişiler arası güveni sağlamak için kimliğinizi doğrulamış olmanız gerekir. Kimlik doğrulama için de 3 yöntem vardır. 

Bunlardan ilki resmi bir web sitesi eklemektir. Çalıştığınız kurumu veya size referans verecek resmi bir web sitesini Twitter hesabınızın 'Web Sitesi' bölümüne eklemeniz iyi olur. Eklediğiniz web sitesi veya kuruluş Twitter tarafından onaylanmalıdır.

Başka bir yöntem kimlik doğrulama ile ilgilidir. Örneğin, pasaport gibi geçerli bir kimlik belgesinin fotoğrafını sağlayın. 

Bu, marka veya kuruluş için değil, kişisel hesap için gereklidir. Gerçek bir hesap için gereksinimlerden biri resmi bir e-posta adresidir. Şirketiniz veya Twitter hesap adınızla birlikte bir e-posta adresi girin.

Tanınmış Bir Hesaba Sahip Olmak

Twitter mavi tik özelliğinin şartlarından biri de tanınmış bir hesaba sahip olmaktır. 

Hesap, yüksek itibarlı bir kişi veya kuruma ait olmalıdır. Tanınmış bir hesaba sahip olmak için gereken 5 farklı kriter vardır. 

Bunlardan ilki Google Trendler ile ilgili. Hesabınızda, yüksek arama oranı gösteren bir Google Trendler profili olmalıdır.

Twitter hesabınızın içeriğine bağlı olarak daha fazla referans gerekebilir. Örneğin film sektöründe bir hesabınız varsa, referans olarak Letterboxd sayfanıza bir link vermeniz doğru olacaktır. 

Wikipedia makalesi de önemlidir. Tanındığınızı gösteren bir Wikipedia makalesine bağlantı, Twitter mavi tik özelliğinden yararlanmanıza yardımcı olacaktır.

Takipçi sayısı ve bahsetme sayısı da mavi tik almanıza büyük katkı sağlayacaktır. Hesabınızdaki takipçi ve bahsetme oranı, bulunduğunuz yerin ilk %0,05'indeyse, tanınmış olarak kabul edilmeniz daha olasıdır. 

Son olarak haber çıkma oranınız, tanınmış bir hesap olarak kabul edilmenizi ve mavi tik almanızı kolaylaştıracaktır.

Hesabınıza kendinizi veya şirketin haber makalelerini ekleyin. Bu yazıların çalışabilmesi için onaylı haber kuruluşuna ait olmaları gerekir. Kendi yayınladığınız içerik veya blog tarzı makaleler, mavi tik almaya katkıda bulunmaz.

To Top